Hlavní navigace

Jak se české eShopy připravují na otevření CZ verze Amazonu?

23. 4. 2014

To, jestli Amazon bude mít sklady v ČR nebo ne, asi nerozhoduje o tom, kdy začne v ČR a SR prodávat. Otázkou je co to udělá s lokálním poměrně vyvinutým trhem eShopů.

V čem je vlastně Amazon skvělý a může porazit místní eShopy? Určitě v zákaznických službách, které jsou však úzce navázány na dostupné informace, které o zákazníkovi Amazon má. V čem ho tedy může lokální eShop porazit? Mít stejný přístup k technologiím, využívat data o zákaznících a na ně mít navázaný osobní přístup ke každému z nás. Jaké to jsou technologie a jak je mohou eShopy začít využívat se můžete dozvědět na dvou konferencích zaměřené právě na oblasti ve kterých je Amazon nejlepší. První zbraní Amazonu je jak komunikuje se svými zákazníky v e-mailu a na webu. Absolutně personalisovaná komunikace s cíleným obsahem právě v době, kdy to i zákazník očekává pomahá Amazonu být maximálně efektivní a zákaznicky příjemný eShop, kde zákazníci rádi nakupují. Jak využít dostupné technologie a být konkurenceschopným v této oblasti, se dozvíte na celodenní konferenci zaměřené na tuto oblast 13.5.2014 v kině Atlas v Praze (www.emailingkonference.cz).

Druhou zbraní je nejefektivnější způsob jak získat nové zákazníky pomocí spolupracujících webů, portálů, blogů, kteří propagují Amazon. Amazon, a Jeff Bezos jmenovitě, byl průkopníkem Affiliate marketingu ve světě. Affiliate marketing je téma celodenní konference 15.5.2014 v Kině Atlas v Praze (www.affiliatekonference.cz).

Na obou těchto konferencích vystoupí špičkový experti z on-line marketingu Petr Král, Tomáš Růžička, Jan Penkala, Vladislav Bureš, David Finger, Vladan Hejnic, Matěj Kováčik, Ladislav Trpák, Tomáš Jagoda, Petr Staněk, Petra Větrovská, Pavel Ungr, Honza Kvasnička, Petr Baloun a Jan Tichý. Konference přináší účastníkům jasnou přidanou hodnotu tím, že přednášející předávají svoje know how a zkušenosti z oboru on-line marketingu, který bravurně ovládají a stále v něm pracují. Nejedná se o tzv. knížecí rady agentur, co by se mělo bez návaznosti jak věci realizovat. Každý z přednášejících má praktické zkušenosti většinou z vlastního podnikání, kde vyzkoušel co funguje a co ne za vlastní peníze.

Konference pořádají společnosti VIV NETworks a VIVmail, které se zaměřují, od svého založení, výhradně na výkonnostní marketing. VIV NETworks vybudovala za 4 roky největší affiliate síť v ČR a SR, která funguje na technologii Commission Junction. Měsíčně portály zapojené do této sítě přivádí svým inzerentům přes 2.500 000 zákazníků, kteří realizují přes 46000+objednávek v celkové hodnotě přesahující 55 mil. Kč.

Společnost VIVmail, je největším poskytovatelem inteligentního e-mailingu v České a Slovenské republice. Zajišťuje komplexní služby e-mailingu na platformě Silverpop Systems od Silverpop Inc., která byla nedávno koupena společností IBM.
O Inteligentním e-mailingu se více dozvíte na www.vivmail.cz a o affiliate marketingu na www.vivnetworks.com nebo o obou oborech na www.vivblog.cz.

Vladan Hejnic

Autor je jednatelem společnosti VIV NETworks, která vybudovala v ČR a SR největší Affiliate síť na platformě Commission Junction a společnosti VIVmail,která je poskytovatelem inteligentního e-mailingu v České republice. Zajišťuje komplexní služby e-mailingu na platformě Silverpop.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně