Hlavní navigace

Nejmodernější datové centrum ServerPark se rozšiřuje o 100 racků

23. 11. 2015

ServerPark je nejmodernějším datovým centrem ve střední Evropě. Společnost VSHosting ho otevřela v srpnu tohoto roku a již nyní po pár měsících provozu má zaplněno téměř 50 racků a reálný elektrický příkon přes ¼MW.

Z tohoto důvodu se SeverPark DC1 rozšiřuje o další dvě zbývající etapy na celkovou kapacitu 150 racků. Cílem společnosti VSHosting je zaplnit ServerPark do léta příštího roku.

 

Nejmodernější technologie

ServerPark disponuje energetickou soustavou, která odpovídá všem relevantním požadavkům TIER IV a je připojen k síti vysokého napětí pomocí dvou vlastních stavebně naprosto nezávislých trafostanic o celkovém příkonu až 3,2MW. O zálohu energie se starají nezávislé motorgenerátory, každý o výkonu bezmála 800kW, které jsou určené pro tzv. trvalý (tzv. prime) provoz a dále UPS s trojitou bateriovou zálohou na každém nezávislém napájecím okruhu. Chlazení ServerParku je realizováno v režimu N + N, přičemž jako jedno z mála datových center zálohujeme pomocí bateriových UPS i kompresory klimatizačního systému, díky čemuž nedochází ke kolísání teploty při přechodu napájení na motorgenerátory (například při výpadku energie z veřejné sítě). U dalších etap výstavby ServerParku bude zapojen také systém freecoolingu sloužící k dalšímu zefektivnění provozu, ale také dalšímu systému zálohy chlazení.

 

Bezpečnost

Celá stavba je vlastně železobetonová kostka s pancéřovými dveřmi a 5 oddělenými bezpečnostními zónami. Prostor datacentra i pozemku je chráněn řadou elektronických prvků a nonstop hlídán HD kamerami. ServerPark je nejbezpečnějším datovým centrem v ČR.

Páteřní síť

ServerPark je připojen na tři nezávislé optické trasy na páteřní infrastrukturu VSHosting. Společnost VSHosting je členem NIX.CZ, SIX.SK i největšího světového peering centra DE-CIX a globální konektivita je zajištěna pomocí TIER1 operátorů (Telia, Cogent, Deutsche Telekom). Klienti mají možnost využít služeb i jiných operátorů, kteří se v datacentru ServerPark nachází (T-mobile, Dial Telecom, UPC a další).

 

Něco navíc …

ServerPark je datové centrum, které se snaží svým klientům nabízet i na první pohled nevýznamné drobnosti, které ale mnohdy vytrhnou trn z paty. Naši klienti mají například možnost využívat lokální sklad pro umístění náhradních dílů či nářadí, 24/7 si mohou na místě zakoupit spotřební materiál (kabely, montážní sady do racku apod.) nebo například klientovi kdykoliv do 60 minut zapůjčíme náš výkonný server pokud se ten jeho zrovna porouchá. Klientům je kdykoliv k dispozici náš stálý tým hardware specialistů pro montáže serverů, restarty, instalace a upgrady.

 

Přejděte do ServerParku ještě letos

Postaráme se bezplatně o přesun Vašich serverů do ServerParku. VSHosting disponuje stěhovacím týmem specializovaných serverových techniků a upravenou stěhovací technologií, díky čemuž přestěhujeme Vaše servery bezpečně do ServerParku v ten nejvhodnější čas a v koordinaci s Vašimi pracovníky. Pomůžeme Vám rovněž se změnou IP adres a zajistíme zapůjčení dočasného routeru na přesměrovávání IP adres do ServerParku. Přestěhování serverů nebylo nikdy jednodušší. Získejte od nás výhodnou nabídku na služby Server Hostingu a zajistěte pro Vaše podnikání lepší technické zázemí, snižte výrazně  náklady na provoz serverů a získejte vyšší komfort nejmodernějšího datacentra a ušetřete čas. Napište si o speciální výhodnou nabídku na Server Hosting a Rack Hosting ještě dnes.

www.vshosting.cz

Root.cz: Google bude mít dvě varianty: pro PC a mobily

Google bude mít dvě varianty: pro PC a mobily

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti