Hlavní navigace

Nové technologie zjednodušují podnikání

30. 3. 2016

Svět práce a podnikání se za posledních 15 let proměnil víc než v celém předchozím století. Dotýká se to prakticky všech oblastí.

Důvodem jsou technologie a jejich rychlý rozvoj a dostupnost. A zatímco schopnosti rostou, ceny klesají. Dnes si tak i malý podnikatel může dovolit používat služby, které byly ještě nedávno dostupné pouze největším korporacím.Ondřej Bulíř, jednatel společnosti mForce, přebírá cenu za Mobilní aplikaci roku 2014.

Podnikatelé a malé firmy se donedávna musely obejít bez nástrojů, které pro svůj běh potřebují nákladnou infrastrukturu. Investice do ní a následná údržba a správa totiž představovaly příliš vysoké výdaje. S nástupem cloudu však investice i většina provozních výdajů zmizely. „Náklady s budováním a provozem na sebe bere provozovatel cloudu, zákazník platí pouze za službu, kterou v cloudu využívá. Microsoft Azure nabízí celou řadu služeb přímo, ale současně dává zázemí bezpočtu partnerů, kteří v něm provozují své vlastní služby,“ doplňuje Jan Sekerka, Audience Evangelism Manager ze společnosti Microsoft.

Jedním z takových partnerů je například firma mForce, která vytvořila CRM systém v podobě aplikace do telefonů a tabletů. Využívá právě přednosti cloudu Microsoft Azure. „Výpočetní sílu i spolehlivé zálohování a zabezpečení zajišťuje cloud, zákazník investuje pouze do služby a jejího nastavení. Pak už jen stačí instalovat naší aplikaci a mohou začít pracovat,“ upřesňuje Ondřej Bulíř, jednatel společnosti mForce, která mobilní online řešení vyvíjí. Komplexní CRM systém si tak mohou dovolit i relativně malé firmy, kterým pomůže zlepšit prodeje, péči o zákazníky a omezit administrativu. Potvrzuje to firma Abrasiv, která je profesionálním dodavatelem brusiva a techniky pro průmysl a řemesla. „Nový systém přinesl našim pracovníkům následující výhody: snadnější organizaci schůzek u zákazníků, rychlý a jednoduchý přehled o objednávkách a fakturaci a úsporu času při vytváření nabídek. Velkým přínosem je mobilní aplikace,“ říká Jana Raclavská ze společnosti Abrasiv.

Z předností cloudu těží i další řešení, které chce ulehčit podnikatelům život. Jde o online aplikaci +4U  OSVČ. Ta spravuje vydané i přijaté faktury, ale zajistí i automatickou tvorbu a odeslání kontrolního hlášení k DPH, přiznání k DPH, správu datové schránky a přináší důležité informace a aktuality týkající se podnikání. Tři měsíce používání jsou zdarma, poté může uživatel podle objemu vydaných faktur a dalších využívaných služeb přejít na jiný placený tarif nebo si ponechat tarif zdarma. „Evidenci faktur nabízí kdekdo, ale generování kontrolního hlášení a přiznání k DPH včetně možnosti odeslání prostřednictvím datové schránky včetně její správy jen tak někdo ne,“ chválí hlavní přednosti aplikace jeden z podnikatelů, který ji využíval už během testovacího režimu v prvním čtvrtletí letošního roku.

Vitalia.cz: Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

120na80.cz: Co je padesátkrát sladší než cukr?

Co je padesátkrát sladší než cukr?

Lupa.cz: Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

Root.cz: Prvních 700 routerů Omnia je hotových

Prvních 700 routerů Omnia je hotových

Podnikatel.cz: ČOI zamířila na e-shopy. Zaplatí 1,5 milionu

ČOI zamířila na e-shopy. Zaplatí 1,5 milionu

DigiZone.cz: Digi2GO: výborný základ, ale...

Digi2GO: výborný základ, ale...

Podnikatel.cz: „Lex Babiš“ Babišovi paradoxně pomůže

„Lex Babiš“ Babišovi paradoxně pomůže

Lupa.cz: Další Češi si nechali vložit do těla čip

Další Češi si nechali vložit do těla čip

DigiZone.cz: Pure má tři nové přijímače DAB

Pure má tři nové přijímače DAB

Vitalia.cz: Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

DigiZone.cz: Na jaká videa se vlastně díváme

Na jaká videa se vlastně díváme

Vitalia.cz: Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

DigiZone.cz: Nejnovější špičkové TV ve videu

Nejnovější špičkové TV ve videu

Podnikatel.cz: Takhle se prodávají mražené potraviny

Takhle se prodávají mražené potraviny

Lupa.cz: Proč jsou firemní počítače pomalé?

Proč jsou firemní počítače pomalé?

Podnikatel.cz: Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

DigiZone.cz: DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

DigiZone.cz: Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

Podnikatel.cz: EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

Vitalia.cz: Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků