Hlavní navigace

Osmé dějství dokonalosti

Kam až se dá posouvat laťka dokonalosti? Dá se ještě vůbec nějak zásadně zlepšit vůz, který se za desítky let vývoje stal opravdovým etalonem? Ano, dá!

Stejně jako každá generace nejlepších smartphonů přináší spoustu překvapivých a příjemných nových vlastností, tak i ten nejlepší automobil může být ještě lepší. Právě jako nový Passat – seznamte se!

Také vám v letadle vadí, že nemůžete používat svůj chytrý telefon a že jste několik hodin mimo kontakt se svým světem i přáteli? Letecké společnosti si to uvědomily a pomalu začínají tento handicap odstraňovat. Pokud ovšem vyrazíte na cesty v „New Business Class“ nového Passatu, můžete být online neustále! Jestliže třeba rádi používáte Google Street View, můžete si díky této službě v novém Passatu na velkém displeji komfortně prohlédnout detaily a zajímavosti vaší cesty v obvyklém rozsahu 360°. Soubor mobilních internetových služeb, kterým může být Passat vybaven, se jmenuje Car-Net a umožní vám zobrazit detaily vaší cesty nebo používat letecké mapy z portálu Google Maps. Neméně snadno můžete online vyhledat třeba počet volných parkovacích míst v cíli vaší cesty, aktuální ceny paliv, podívat se na předpověď počasí, případně zkouknout poslední zprávy. Integrace nejrůznějších přístrojů zahrnuje v novém Passatu také tablety. Prostřednictvím Wi-Fi sítě a aplikace si můžete na tabletu ze zadního sedadla nejen zobrazit, ale dokonce i ovládat funkce rádia, veškeré multimediální zdroje jako je USB, pevný disk automobilu nebo vyhledávat hudbu na internetu, stejně jako ovládat sofistikovaný navigační systém vozu.

Passat byl během uplynulých více než čtyř desítek let vždy průkopníkem nových technologií. Jeho současná již osmá generace v tom úspěšně pokračuje. Také v oblasti „hardwaru“ přináší celou paletu konstrukčních „majstryštyků“. To co řidič pozná, jakmile se rozjede, jsou jeho skvělé jízdní vlastnosti a dynamika. Věděli jste, že přibližně polovina spotřeby paliva jde na vrub překonávání jízdních odporů? O to významnější je snížení provozní hmotnosti Passatu až o 85 kg. Majestátní Passat, chránící posádku celou armádou bezpečnostních a komfortních asistentů, se díky lehké a přitom velmi pevné stavbě protahuje zatáčkami s nenuceností sporťáku, podvozek žehlí díry na silnici s nonšalancí prezidentské limuzíny a přitom si řekne jen o pár litrů nafty nebo benzinu. Za touto symfonií jízdních zážitků se skrývá obrovská zkušenost konstruktérů Passatu, kteří mají na kontě více než 22 milionů exemplářů tohoto bestselleru mezi manažerskými vozy.

Pokud jste to ještě neudělali, neváhejte a u nejbližšího prodejce Volkswagen si jízdu s novým Passatem vychutnejte osobně. Nejlépe tak poznáte, v čem spočívá půvab dokonalosti evropského Auta roku 2015.

Active Info Display

Digitální multifunkční Active Info Display s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3“ dokáže graficky zobrazit všechna data o jízdě společně s navigační mapou. Když si řidič například zapne navigaci, otáčkoměr s rychloměrem se zmenší, posunou k okraji a uvolní více prostoru pro mapu navigace. Možností je spousta, každý si může jednoduše nastavit to, co chce právě vidět.

Car-Net

Online mobilní služby Car-Net připojují vůz k internetu. Navigace tak získává aktuální dopravní informace. Pokud třeba zjistí kolonu, nabídne řidiči alternativní trasu. To zdaleka není vše. Systém zobrazí ulice na leteckých mapách Google Earth, ceny paliva u nejbližších pump, najde volná parkovací místa, nabídne aktuální zprávy, předpověď počasí a spoustu dalších informací.

Trailer Assist

Trailer Assist promění náročné couvání s přívěsem v hračku. Stačí zařadit zpátečku, stisknout tlačítko a asistent soupravu při couvání řídí sám. Ovladačem zpětných zrcátek si řidič nastaví, kam chce jet a pak už stačí jen ovládat pedály a nesahat na volant. Přívěs zacouvá přesně tam, kam má.

Více zde

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Dárkové poukazy. Vaše byznys výhra

Dárkové poukazy. Vaše byznys výhra

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)