Hlavní navigace

SAN úložiště Lenovo vhodná pro malé a střední firmy

22. 9. 2015

SAN úložiště Lenovo doplňují díky své kapacitě, výkonu, spolehlivosti a bezproblémové spolupráci se servery Lenovo System x komplexní nabídku řešení pro malé a střední firmy.

Malé podniky často při výběru serverového vybavení nehledí příliš do budoucnosti. Mnohdy si pořídí základní server s mírným výkonnostním přesahem a vybaví jej dostatečnou diskovou kapacitou, která přestane stačit s příchodem lukrativní zakázky nebo s postupným růstem firmy.

Pro firmy by ale měla být důležitá možnost pružně pracovat se svým serverovým vybavením. Dnešní době neohroženě vládne virtualizace, která dynamice a efektivnímu využití infrastruktury výrazně napomáhá. Virtualizace však musí být dostatečně silně podpořena hardwarovým řešením, které bývá nákladnou investicí, kterou si malé a střední podniky často nemohou dovolit.

Řešením problémů s dynamikou, spolehlivostí, přístupem k datům, ale také správou je pro tyto firmy síťové úložiště SAN. Kombinace diskového pole SAN a klasického serveru totiž společnosti dává obrovské možnosti ve všech zmíněných ohledech. U těchto úložišť není uživatel omezen diskovou kapacitou, kterou lze bez problému rozšířit přidáním dalšího serveru. Navíc jsou úložiště SAN výrazně odolnější vůči selhání a minimalizuje se u nich pravděpodobnost ztráty dat či poruchy.

Model S2200 je základním úložištěm SAN určený pro malé firmy. Lenovo S2200 nabízí až 24 pozic pro pevné disky, včetně funkce SSD cachování, rychlou konektivitu pomocí Fibre Channel a až tři expanze pro celkem až 96 diskových šachet. Samozřejmostí je rovněž tiering (automatický přesun dat z pomalejších HDD na rychlejší a tím zrychlení odezvy).

Lenovo S3200 je SAN střední třídy, který disponuje všemi funkcemi modelu S2200. Navíc nabízí konektivitu 16 GB Fibre Channel s vyšší propustností a rychlejší odezvou, hybridní připojení Fibre Channel a iSCSI, a až sedm expanzí, tedy možnost provozovat až 192 disků.

Výhodou SAN úložišť Lenovo S2200 a S3200 je také fakt, že řadič lze snadno vyměnit. Přestanou-li společnosti stačit funkce S2200, stačí jej osadit řadičem z modelu S3200 a zařízení dále bez problému pracuje se stávajícím nastavením a daty. Výhodou tohoto řešení je, že odpadne potřeba složité migrace dat.

Ideálními společníky pro SAN úložiště jsou všestranné servery střední třídy Lenovo System x3550 M5 a x3650 M5 páté generace. Lenovo System x3550 M5 je kompaktní 1U server v rackovém provedení. Může být osazen až dvěma procesory Intel Xeon E5–2600v3 a disponuje velkou kapacitou operační pamětí. System x3650 M5 nabídne díky rozměru 2U lepší rozšiřitelnost a rozmanitost v konektivitě a počtu HDD, které je možné do něj nasadit.

Lenovo nabízí při specifických nasazeních, pro zprovoznění systému nebo migraci své služby LabServices. Pokud dojde k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum. 

Více na www.thinkserver.cz

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: Set-top box na zkoušku? Ano!

Set-top box na zkoušku? Ano!

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...