Hlavní navigace

SPLA hosting od Master Internet pomůže IT firmám získat více zákazníků

16. 5. 2012

Master Internet představil produkt, který má pomoci IT firmám nabízejícím své aplikace zákazníkům ve formě služby.

To ocení zejména početná skupina partnerů společnosti Microsoft, kteří využívají licenční program SPLA, ve kterém jsou k dispozici všechny hlavní serverové produkty Microsoftu. Master Internet ke svému SPLA hostingu nabízí dostupnost 99,99 % a provoz ve vlastních datových centrech v Praze a Brně.

IT firmy se s Master SPLA hosting mohou soustředit na svůj business

Master SPLA hosting je odezvou na aktuální potřeby IT trhu v České republice. Řada zejména malých a středních firem už nechce provozovat vlastní IT infrastrukturu, ale vyžaduje stále více IT nástrojů pro svůj provoz. IT firmy, které nejsou ochotny nebo schopny vlastní servery provozovat, pak často o tyto zákazníky přicházejí. IT firmy se proto ocitají v pozici, kdy v rámci boje o zákazníka musí provozovat kvůli svým zákazníkům vlastní servery, což od nich vyžaduje nemalé investice do hardware, zvyšuje to nároky na řízení cashflow a také to přináší vyšší rizika plynoucí z výpadků serverové infrastruktury. Provoz vlastních serverů navíc klade na IT firmy nemalé nároky na jejich správu, údržbu, zálohování a také na výběr kvalitního datového centra. Společnost Master Internet proto přichází na český trh s produktem Master SPLA hosting. Ten přináší členům Microsoft Partner Network (MPN) nabízejícím produkty společnosti Microsoft v režimu SPLA (Service Provider License Agreement), ale i dalším firmám prodávajícím své aplikace na platformě Microsoft Windows Server 2008 R2/SQL Server 2008 R2, možnost soustředit se čistě na požadavky zákazníků a starost o serverovou infrastrukturu přenechat Master Internet. 

Virtuální servery v rámci Master SPLA hosting mohou podle potřeby růst

Master SPLA hosting tedy nabízí pomocnou ruku všem IT firmám, po kterých zákazníci vyžadují nejen instalaci, konfiguraci a úpravy klíčových business aplikací, ale také jejich faktický provoz – tedy nabídku poštovního serveru, portálového řešení, CRM nebo ERP systému, Unified communications řešení apod. ve formě služby. Těmto IT firmám Master Internet nabízí nejen bezkonkurenční garantovanou dostupnost na úrovni 99,99 %, ale také možnost plynule zvyšovat kapacitu virtuálních strojů spolu s tím, jak v čase porostou nároky dané aplikace. Na výběr jsou přitom dvě možnosti – buď si IT firma zvolí v rámci služby Master SPLA hosting vyšší balíček anebo pouze dle potřeby zvětší výpočetní výkon, kapacitu RAM, nebo kapacitu pronajatého diskového prostoru. Navýšení nebo naopak snížení kapacity přitom proběhne během několika desítek sekund a tyto změny je možné provádět 24 hodin denně 7 dní v týdnu. 

Virtuální servery v rámci Master SPLA hostingu mají dostupnost 99,99 %

Master SPLA hosting nabízí možnost pronajmout si virtuální server na platformě Microsoft Windows Server 2008 R2, včetně datového úložiště, již od 590,– Kč měsíčně s konfigurací 1 jádro, 50 GB diskového prostoru a 1 GB operační paměti. Pro obě lokality Prahu i Brno Master Internet garantuje dostupnost na úrovni 99,99 %, tedy o řád vyšší, než je běžně garantovaná hlavními provozovateli veřejného cloudu. V praxi to znamená, že celková délka všech výpadků v jednom roce nesmí překročit 53 minut. Díky přímé konektivitě brněnského datového centra Master Internet do SIX je navíc možné docílit velmi nízké latence i pro firmy nacházející se na Slovensku. V rámci Master SPLA hosting lze přitom provozovat libovolné serverové produkty společnosti Microsoft v rámci SPLA, ale i další aplikace určené pro prostředí Microsoft Windows Server 2008 R2.

Z hardware jen to nejlepší

Aby bylo možné zajistit pro Master SPLA hosting vysokou dostupnost na úrovni 99,99 %, využívá společnost Master Internet cloudhostingovou platformu postavenou na VMware vSphere 5. Po hardwarové stránce jsou použity špičkové servery Dell PowerEdge R715 s redundantními prvky spojené do clusteru pomocí VMware vSphere. Virtualizované switche Dell PowerConnect 8024F pro 10 Gbit/s Ethernet pak zajišťují propojení mezi servery, LAN a WAN. Data jsou uložena na redundantním virtualizovaném úložišti Dell EqualLogic PS6010XVS vybaveném 15k SAS disky, které garantují vysokou rychlost i spolehlivost. O konektivitu serverů do Internetu se pak starají redundantní switche Cisco Catalyst 6500. Úctyhodná je i datová konektivita do páteřních sítí obou datových center. Každé z center nabízí konektivitu v násobcích 10 Gbit/s do několika sítí, včetně NIX a SIX. Datová centra Master Internet navíc mají mezi sebou přímý vysokokapacitní propoj, který zajišťuje zachování konektivity i v případě výpadku přípojných bodů v Praze nebo v Brně.

Více o Master SPLA hosting se dozvíte na http://www.mas­ter.cz/spla-hosting/.

Podnikatel.cz: Nejenom EET, začaly platit další zákony

Nejenom EET, začaly platit další zákony

Vitalia.cz: Baletky propagují zdravotní superpostel

Baletky propagují zdravotní superpostel

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

Podnikatel.cz: Hitem investice? Půda či nemovitost

Hitem investice? Půda či nemovitost

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET