Hlavní navigace

Ustojí server za 2012 korun i konec světa?

8. 6. 2011

Společnost Master Internet dnes zaútočila na hostingovém trhu agresivní nabídkou značkového HP dedikovaného serveru se Sandy Bridge procesorem a správou za neuvěřitelnou cenu 2012 CZK.

Nejnovější technologie od HP

Sestava ProLiant DL120 je z nejnovější sedmé generace rackových serverů od HP. Master osadil sestavu výkonným Quad-Core Xeon E3–1230 3.2GHz postaveným na nové mikroarchitektuře Sandy Bridge, u níž Intel deklaruje 17% nárůst výkonu v porovnání oproti Nehalemu. K dispozici je celkem 1 TB diskové kapacity (2×500 GB, tedy typicky se zrcadlením v RAID 1) a 8 GB RAM pracující na frekvenci 1333 MHz. Hot swap technologie umožňuje případnou výměnu disku bez jakéhokoli přerušení běhu stroje. Nová generace HP serverů také nabízí zdokonalené funkce pro správu serverů z libovolného místa iLO3, které poslouží jako komfortní náhrada za KVM over IP bez nutnosti fyzického připojování.

Hodnota nabízené služby přesahuje 2012 korun několikanásobně. Musím přiznat, že akci tohoto charakteru jsme ještě nespouštěli. Na zmíněnou částku jsme byli schopni se dostat jen díky úzké spolupráci s partnery. Zaváděcí cena platí pro prvních 40 poptávek z řad nových zákazníků., sděluje Filip Špaček, provozní ředitel Master Internet.

Co vše získáte za 2012 CZK měsíčně?

Master zákazníky ujišťuje, že se nejedná pouze o pronájem „železa“. U akčního balíčku uvádí všechny další součásti služby, mezi které patří například prostor pro zálohování dat, ovládací panel pro správu provozovaných projektů, služba externího monitoringu dostupnosti serverových služeb nebo připojení na dvě nezávislé větve konektivity. Všechny jmenované součásti akční nabídky jsou v rámci symbolické ceny 2012 korun bez DPH, která snad s nadsázkou naznačuje, že dedikovaný server od Master Internet je připraven i na konec světa předpovídaný Mayským kalendářem. V neposlední řadě Master vychází vstříc zákazníkům, kteří chtějí navíc ušetřit za správu serveru a přidává ke službě měsíčně hodinu práce profesionálních administrátorů dle přání zákazníka – což je zajímavá přidaná hodnota, jakýsi mezikrok mezi dedikovaným a managed serverem. V datacentru je zákazníkům nepřetržitě k dispozici profesionální tým nonstop podpory, který je připraven plnit přání zákazníka i vzdáleně přes telefon.

Produkty Microsoft v ceně?

Pokud jste začínající webový vývojář, dostanete se v rámci deklarované ceny hned k celé řadě produktů od Microsoft. Můžete totiž užívat až po dobu 3 let výhod partnerského programu WebSiteSpark, který Vám zdarma zpřístupní software, služby a technickou podporu v ceně několika desítek tisíc korun. Jedinou podmínkou využití WebsiteSparku je přitom představení první aplikace založené na platformě Microsoftu nejpozději do 6 měsíců od vstupu do programu. Pokud podmínky WebSiteSparku nesplňujete, za licenční příplatek můžete využívat Windows Server 2008, SQL server nebo případně další produkty Microsoft.

Zázemí profesionálních datacenter

Master se vždy chlubil tím, že si nenechá stavět datová centra na klíč, ale vše buduje pod vlastním dohledem na míru poskytovaným službám. Stovky metrů profesionálních prostor pro servery jsou vždy napojeny na několik desetigigabitových přívodů konektivity, stejně tak jsou klimatizační jednotky v datacentrech redundantní. Datacentra jsou vybavena rychlým plynovým hašením FM-200, které automaticky a šetrně zasáhne při detekci požáru. UPS záložní zdroje a diesel agregát je pro Master samozřejmostí: Business většiny našich zákazníků doslova stojí na naší spolehlivosti. Abychom si udrželi jejich důvěru, nemůžeme si dovolit prakticky žádný výpadek, vysvětluje Špaček a dodává, že na úroveň datových center se zájemci o naše služby mohou kdykoliv přijít podívat, což je něco, co si u zahraničního poskytovatele jen stěží zkontrolujete.

Více o společnosti Master Internet

Master Internet, s.r.o. (www.master.cz) je na trhu od roku 1996. Díky úspěchu na zahraničním hostingovém trhu a souběžné roli spolehlivého dodavatele mezinárodní IP konektivity se firma postupně vyprofilovala jako přední provozovatel datových center v České republice. Master Internet provozuje celorepublikovou síť na technologiích CISCO, která umožňuje nabízet IP konektivitu na portech o kapacitě až 10Gbit/s. Společnost vybudovala dvě vlastní moderní datacentra v Praze a Brně (Master DC Praha/Brno), je přímým členem prestižních organizací jako jsou RIPE nebo NIX a provozovatelem vlastního peeringového centra – brněnského CBIXu.

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte