Hlavní navigace

Výkonný virtuální server nemusí být drahý

13. 4. 2012

Jestliže váš internetový projekt začínají omezovat limity běžného webhostingu, je dalším logickým krokem pronájem vlastního virtuálního serveru. Není to přitom ani zdaleka tak nákladné a složité, jak by se mohlo zdát.

Při pronájmu virtuálního serveru získáte od poskytovatele hostingu vyhrazenou určitou část výkonu a diskového prostoru fyzického serveru, se kterou můžete volně nakládat. To znamená především možnost instalovat si operační systém dle vlastní volby, nahrávat aplikace pro provoz internetových stránek a dalších projektů a samozřejmě i ukládat data. Že to zní složitě? Právě proto existují i varianty tzv. virtuálních managed serverů, o jejichž správu a provoz se starají profesionální administrátoři poskytovatele hostingu.

Podle čeho vybírat?

Při výběru z nepřeberné nabídky variant virtuálních serverů od desítek provozovatelů hostingu se vám vyplatí sledovat především následující parametry:

  • Procesorový výkon a jeho agregace – jaký je celkový výkon fyzického serveru a jak je řešena jeho distribuce mezi jednotlivé zákazníky? Profesionální hostingové společnosti vsází dnes především na architekturu Intel a 4jádrové procesory Xeon.
  • Garantovaná kapacita operační paměti má zcela zásadní vliv na celkový výkon virtuálního serveru a rozhodně by neměla být nižší než 2 GB.
  • Diskový prostor je parametrem, který může být pro některé, datově náročné, projekty zcela zásadní. Virtuální servery dnes běžně nabízejí diskový prostor v řádu desítek GB a pro kvalitního poskytovatele hostingu by neměl být problém vám diskový prostor za mírný doplatek navýšit.
  • Rychlost připojení a limity přenosu dat jsou dalšími parametry, které odlišují kvalitního poskytovatele hostingu virtuálních serverů. Dnes běžnou rychlost připojení do internetu rychlostí 1 Gb/s kombinují některé hostingové společnosti s omezením objemu přenesených dat. V každém případě se tomuto omezení vyhněte.

Vedle těchto základních parametrů se vyplatí sledovat i další podrobnosti o provozu virtuálních serverů. Je možné navýšit parametry virtuálního serveru nad rámec běžně nabízených variant? Jsou servery poskytovatele hostingu pod neustálým dohledem a máte k dispozici nonstop technickou podporu na zákaznické lince?

Když se nemusíte starat

Virtuální managed servery, které pro vás spravují profesionální administrátoři, zařadila do své nabídky společnost IGNUM, jeden z největších poskytovatelů hostingu na českém trhu. Administrátoři IGNUM na základě vašich požadavků upraví parametry serveru, včetně správy uživatelských účtů, databází, adresářů či nastavení přístupových práv. Součástí služeb je rovněž instalace programového vybavení a skriptů, průběžné bezpečnostní aktualizace, zálohování dat a další údržbové práce.

Virtuální managed servery od IGNUM vás nejen ušetří starostí se správou pronajatého virtuálního serveru, na kterém běží váš internetový projekt, ale ušetří vám i náklady na základní nastavení a průběžnou údržbu serveru.

A na kolik to přijde?

Virtuální dedikované servery IGNUM vynikají nejen svým výkonem a spolehlivostí, ale zároveň dosahují i nejlepšího poměru výkonu a ceny na trhu. Základní variantu virtuálního serveru si můžete pronajmout již od 490 Kč (bez DPH) měsíčně a dokonce i nejvyšší varianta virtuálního managed serveru přijde na méně než 2 000 Kč (bez DPH) za měsíc.

Právě virtuální managed server ve variantě Expert je se svými parametry (agregace procesorů 1:2, 6 GB operační paměti a 100 GB diskového prostoru) na výkonnostní špičce, to vše při ceně 1 990 Kč (bez DPH) za měsíční pronájem.

IGNUM samozřejmě umožňuje také individuální navyšování parametrů virtuálních serverů, a to až na 32 GB operační paměti a 300 GB diskového prostoru. Všechny servery jsou připojeny do internetu rychlostí 1 Gb/s, bez omezení objemu přenesených dat.

V rámci pronájmu všech variant virtuálních serverů IGNUM mají všichni zákazníci k dispozici nonstop technickou podporu a u virtuálních serverů ve variantě managed i 3 hodiny práce administrátorů.

Navštivte www.ignum.cz a zjistěte více.

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů