Hlavní navigace

Za prací v IT? Zkuste vývoj v Alza.cz

10. 3. 2014

Zajímalo by vás, jak to funguje v úspěšné firmě, jejíž chod zajišťuje vlastními silami vyvíjený IT systém? Anebo byste se rovnou rádi na vývoji podíleli?

Tak čtěte dál a dozvíte se, do čeho všeho je možné se v Alza.cz zapojit a co může potenciálním vývojářům lídr na trhu nabídnout.

V IT oddělení Alza.cz přibude v průměru každý rok 12 pracovních míst, která vznikají v souvislosti s aplikací nových technologií a růstem společnosti. Podle interních údajů tvoří IT specialisté téměř 10 % z celkového počtu zaměstnanců. Domovskou základnu mají na centrále společnosti v Praze 7, odkud servisují veškeré systémy i síť poboček v České republice a na Slovensku.

Co vás čeká?

Lídr v oblasti e-commerce svůj početný tým specialistů nejvíce zaměstnává vývojem vlastního informačního systému a správou celého e-shopového portálu včetně mobilních aplikací. Díky této činnosti IT právem zastává roli strategického partnera přinášejícího společnosti vysokou přidanou hodnotu.

Mezi vývojáři je největší poptávka po specialistech z oblastí ASP .NET, C#, ale i Delphi, které jsou sice starším vývojovým prostředím, ale už dávno dohnaly své ostatní objektové kolegy. Business logika je napsaná v DB na platformě Microsoft SQL Server 2012. Vývojový tým vymýšlí procesy a algoritmy, které ovládají celou firmu (systém rezervací zakázek, distribuce zboží mezi sklady, predikce prodejů apod.). Drtivá většina systémů, které v Alza.cz můžete vidět, jako např. platební automaty, vyvolávače, wifi čtečky a celý automatizovaný systém zakladačů a dopravníků v logistickém centru, pochází z domácí produkce. Jedním z témat je také řízení vývoje a návrh mobilních aplikací pro platformy Android, iOS, Windows Mobile.

Při náboru zaměstnanců je u seniorních pozic kladen velký důraz na profesní odbornost a zkušenosti, u juniorních pozic hraje významnou roli aktuálně studovaný obor, motivace a touha učit se.

A co nabízí Alza.cz?

Na fakt, že zkušených specialistů v oblasti IT je nedostatek, zareagovala společnost Alza.cz vlastním interním projektem. Od podzimu 2013 nabízí odborné stáže. Začínající IT odborníci tak získají možnost účasti na prvních projektech, při nichž budou moci sbírat reálné zkušenosti. Zkušení IT odborníci zase získají další kompetence v oblastech, se kterými se již mohli setkat, ale neměli prostor se jim hlouběji věnovat.

V rámci tohoto programu společnost počítá s realizací workshopů, exkurzí a dalšími podobnými akcemi na školách a zároveň se otevírá možnostem zaměstnání na částečný pracovní úvazek již při studiu. Schopný junior je díky intenzivním zaškolovacím procesům schopen hned během prvního měsíce vyvinout středně velký modul, který firma začne okamžitě používat.

V Alza.cz je kladen velký důraz i na udržení těchto specialistů. V tomto směru je zajištěn pravidelný rozvoj znalostí a dovedností jednotlivých členů týmů a vytvořen propracovaný systém jejich odměňování. Zaměstnanci jsou motivováni k tomu, aby drželi krok s technologickým vývojem, orientovali se v novinkách a řešili problémy, s nimiž se dříve nesetkávali.

Do oddělení, jehož věkový průměr je 29 let, má vlastní florbalový tým a táhne za jeden provaz, neustále hledáme šikovné kolegy a kolegyně. Aktuální nabídku volných pracovních míst naleznete na našich webových stránkách www.alza.cz/kariera.

DigiZone.cz: Satelitní operátoři mají svou asociaci

Satelitní operátoři mají svou asociaci

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Podnikatel.cz: Změny ve slevách na dani od roku 2017

Změny ve slevách na dani od roku 2017

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní