Hlavní navigace

12,5palcový IdeaPad U260 od Lenova. Luxus, kterého se můžete dotknout.

17. 12. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 14. prosince 2010 – Společnost Lenovo představuje první 12,5palcový ultrapřenosný notebook na světě, který svým uživatelům umožňuje poprvé využívat širokoúhlý formát 16:9 v tomto rozměru displeje. Tento přírůstek do řady IdeaPad U zdůrazňuje především luxus. Elegantní, minimalistický design zahrnuje kovový kryt z hořčíko-duralové slitiny, kůží potažené opěrky rukou a skleněný touchpad.

Inspirován siluetou klasické  knihy, svázané v kůži, vyzařuje IdeaPad U260 eleganci s obrysem ve tvaru „U“. Speciálně navržený monolitický rám z  hořčíko-duralové slitiny jej činí odolnějším a zároveň tenčím a lehčím. Vnější kryt s jednodílným designem bez jakéhokoli přerušení bylo možné vytvořit díky nejnovější technologii vstřikování plastů.

Jeho černou kůží potažené opěrky jsou měkké na dotek, poskytují uživatelům pohodlí i oporu a zároveň dávají notebooku stylový vzhled. Nerezový rámeček kolem klávesnice je pro kůží potažený exteriér dokonalým doplňkem. Hladký skleněný touchpad s matným leptáním poskytuje správný pocit pro multidotykové funkce, stejně jako pro zoomování při prohlížení fotografií a surfování na webu. U260 je k dispozici v hnědé „moka“ nebo oranžové barvě „clementine“.

„Naší filozofií je, aby byl design výrobků řady Idea jednoduchý, unikátní a zároveň poskytoval vysokou hodnotu. Přesně to přináší IdeaPad U260, díky výběru vysoce kvalitních materiálů, moderní ergonomii a designovému konceptu,“ říká Pavel Janich, Idea Business Manager ze společnosti Lenovo.

Notebook je ideální  pro ty, kteří rádi cestují a také pro manažery, pro které je IdeaPad U260 tou pravou volbou. Váží méně než 1,4 kg a je tenký něco málo přes 18 mm. U260 je ergonomicky navržen s elegantními křivkami, proporcemi a s mechanikou pantu pro maximální pohodlí, díky níž může být snadno otevřen jednou rukou. Uživatelé mohou využít vysoký výkon, který je dán procesory až Intel Core i5 , dlouhou životnost baterie, až 320GB pevný disk nebo až 128 GB SSD úložiště, které poskytuje dostatek prostoru pro hudbu, fotografie i filmy. Díky až 4 GB operační paměti DDR3 mohou majitelé bez větších obtíží prohlížet více webových stránek a spouštět více aplikací zároveň.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. K dalším funkcím U260 patří  špičková prodyš­ná klávesnice s technologií Intel Advanced Cooling, která umožňuje počítač lépe chladit a zároveň je odolná proti polití. Čidla okolního světla pomáhají chránit oči uživatelů tím, že automaticky upravují jas displeje podle aktuálních světelných podmínek, Lenovo Active Protection System, který funguje jako „airbag“ pro pevný disk, chrání data uložená v notebooku v případě pádu nebo otřesu. Ti, kteří hledají zábavu a multimediální funkce, si na U260 vychutnají prostorový zvuk reproduktorů Dolby Advanced Audio, HDMI výstup pro streamování HD obsahu na HDTV a integrovanou web kameru pro Skype a videohovory. U260 přichází se systémem Microsoft Windows 7 Home Premium a certifikací Lenovo Enhanced Experience pro Windows 7, která poskytuje rychlé časy startu i vypnutí, bohaté multimediální funkce a nástroje pro snadnou údržbu systému. 

Cena a dostupnost

Lenovo IdeaPad U260 bude k dispozici na českém trhu od konce prosince 2010 a jeho cena začne na 19 990 Kč s DPH. 

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/Le­novoCZ

O společnosti Lenovo

Společnost Lenovo je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců špičkové výpočetní techniky. Obchodní model společnosti Lenovo je postaven na inovacích, efektivním provozu a úsilí o maximální uspokojení zákazníka, přičemž společnost zároveň významně investuje na rozvíjejících se trzích. Společnost Lenovo v dnešní podobě vznikla akvizicí divize osobních počítačů IBM a dnes se věnuje vývoji, výrobě a prodeji spolehlivých, vysoce kvalitních, bezpečných a snadno použitelných technologických produktů a služeb pro zákazníky z celého světa. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.com.

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Podnikatel.cz: Hledáte investora? Neunáhlete se

Hledáte investora? Neunáhlete se

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč