Hlavní navigace

12,5palcový IdeaPad U260 od Lenova. Luxus, kterého se můžete dotknout.

17. 12. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 14. prosince 2010 – Společnost Lenovo představuje první 12,5palcový ultrapřenosný notebook na světě, který svým uživatelům umožňuje poprvé využívat širokoúhlý formát 16:9 v tomto rozměru displeje. Tento přírůstek do řady IdeaPad U zdůrazňuje především luxus. Elegantní, minimalistický design zahrnuje kovový kryt z hořčíko-duralové slitiny, kůží potažené opěrky rukou a skleněný touchpad.

Inspirován siluetou klasické  knihy, svázané v kůži, vyzařuje IdeaPad U260 eleganci s obrysem ve tvaru „U“. Speciálně navržený monolitický rám z  hořčíko-duralové slitiny jej činí odolnějším a zároveň tenčím a lehčím. Vnější kryt s jednodílným designem bez jakéhokoli přerušení bylo možné vytvořit díky nejnovější technologii vstřikování plastů.

Jeho černou kůží potažené opěrky jsou měkké na dotek, poskytují uživatelům pohodlí i oporu a zároveň dávají notebooku stylový vzhled. Nerezový rámeček kolem klávesnice je pro kůží potažený exteriér dokonalým doplňkem. Hladký skleněný touchpad s matným leptáním poskytuje správný pocit pro multidotykové funkce, stejně jako pro zoomování při prohlížení fotografií a surfování na webu. U260 je k dispozici v hnědé „moka“ nebo oranžové barvě „clementine“.

„Naší filozofií je, aby byl design výrobků řady Idea jednoduchý, unikátní a zároveň poskytoval vysokou hodnotu. Přesně to přináší IdeaPad U260, díky výběru vysoce kvalitních materiálů, moderní ergonomii a designovému konceptu,“ říká Pavel Janich, Idea Business Manager ze společnosti Lenovo.

Notebook je ideální  pro ty, kteří rádi cestují a také pro manažery, pro které je IdeaPad U260 tou pravou volbou. Váží méně než 1,4 kg a je tenký něco málo přes 18 mm. U260 je ergonomicky navržen s elegantními křivkami, proporcemi a s mechanikou pantu pro maximální pohodlí, díky níž může být snadno otevřen jednou rukou. Uživatelé mohou využít vysoký výkon, který je dán procesory až Intel Core i5 , dlouhou životnost baterie, až 320GB pevný disk nebo až 128 GB SSD úložiště, které poskytuje dostatek prostoru pro hudbu, fotografie i filmy. Díky až 4 GB operační paměti DDR3 mohou majitelé bez větších obtíží prohlížet více webových stránek a spouštět více aplikací zároveň.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. K dalším funkcím U260 patří  špičková prodyš­ná klávesnice s technologií Intel Advanced Cooling, která umožňuje počítač lépe chladit a zároveň je odolná proti polití. Čidla okolního světla pomáhají chránit oči uživatelů tím, že automaticky upravují jas displeje podle aktuálních světelných podmínek, Lenovo Active Protection System, který funguje jako „airbag“ pro pevný disk, chrání data uložená v notebooku v případě pádu nebo otřesu. Ti, kteří hledají zábavu a multimediální funkce, si na U260 vychutnají prostorový zvuk reproduktorů Dolby Advanced Audio, HDMI výstup pro streamování HD obsahu na HDTV a integrovanou web kameru pro Skype a videohovory. U260 přichází se systémem Microsoft Windows 7 Home Premium a certifikací Lenovo Enhanced Experience pro Windows 7, která poskytuje rychlé časy startu i vypnutí, bohaté multimediální funkce a nástroje pro snadnou údržbu systému. 

Cena a dostupnost

Lenovo IdeaPad U260 bude k dispozici na českém trhu od konce prosince 2010 a jeho cena začne na 19 990 Kč s DPH. 

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/Le­novoCZ

O společnosti Lenovo

Společnost Lenovo je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců špičkové výpočetní techniky. Obchodní model společnosti Lenovo je postaven na inovacích, efektivním provozu a úsilí o maximální uspokojení zákazníka, přičemž společnost zároveň významně investuje na rozvíjejících se trzích. Společnost Lenovo v dnešní podobě vznikla akvizicí divize osobních počítačů IBM a dnes se věnuje vývoji, výrobě a prodeji spolehlivých, vysoce kvalitních, bezpečných a snadno použitelných technologických produktů a služeb pro zákazníky z celého světa. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.com.

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz