Hlavní navigace

D-Link uvádí all-in-one bezdrátový 802.11n router DIR-685

5. 5. 2009

[Tisková zpráva] Novinka se může pochlubit funkcemi úložiště dat a displejem pro fotografie a miniaplikace

Praha 5. května 2009 – D-Link, přední výrobce end-to-end síťových a komunikačních řešení pro firmy i domácnosti, představuje svůj první all-in-one bezdrátový router DIR-685 určený domácnostem. Tato novinka má všechny funkce špičkového 802.11n Wi-Fi routeru, který je doplněn o síťové úložiště dat (NAS), technologii SharePort pro sdílení tiskáren a skenerů a 3,2" LCD displej s velkým rozlišením pro zobrazování fotografií, miniaplikací a stavu sítě.

Nový D-Link DIR-685 představuje moderní doplněk pro digitální domácnost, který je navržen s důrazem na pohodlnou obsluhu a funkčnost. Při instalaci routeru ve svislé poloze uvidí uživatelé dobře na displej, který zobrazuje stav zařízení formou přehledných grafů a také digitální fotografie, streamované video, předpověď počasí nebo další informace z internetu v reálném čase. LCD displej nabízí až 1,6 milionu barev.

K elegantnímu vzhledu nového bezdrátového směrovače přispívá také použití skrytých interních antén. Funkce síťového úložiště dat (NAS) podporují UPnP server a stahování přes BitTorrent. Vestavěný FTP server umožňuje uživatelům přistupovat k dokumentům, fotografiím, hudbě a dalším médiím lokálně přes domácí síť nebo dálkově přes internet.

„Tento router je špičkové „all-in-one“ domácí síťové zařízení, které umožňuje zákazníkům využívat nejnovější technologie přímo v jejich domácnostech,“ říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. „Nabízí všechny funkce routeru, NAS, FTP serveru a tiskového serveru – to vše v jedné malé úhledné krabičce, která snadno zapadne do domácího prostředí a navíc zohledňuje ekologické faktory.“

DIR-685 využívá technologii D-Link Green, která pomáhá šetřit energii několika způsoby – například automatickým rozpoznáním aktivity portu a délky kabelu a odpovídající regulací potřebné energie, sloučením všech funkcí do jednoho zařízení namísto mnoha samostatných produktů a použitím klidového režimu, který automaticky vypíná napájení LCD displeje. Wi-Fi modul routeru lze zapínat a vypínat podle zadaného časového rozvrhu provozu WLAN, přičemž napájecí adaptér splňuje kritéria programu Energy Star a dosahuje průměrné úspory energie ve výši až 30 %. Obdobnými funkcemi pro úsporu energie a prodloužení životnosti pevného disku je vybaven také modul NAS.

Oba USB porty na zadní straně routeru DIR-685 využívají novou technologii D-Link SharePort, která umožňuje skupině uživatelů snadné sdílení USB zařízení, například klasických tiskáren, multifunkčních tiskáren (MFP) a externích pevných disků z libovolného místa v domě nebo kanceláři. SharePort mění tyto lokální USB porty na rychlé a pohotové virtuální porty pomocí nové technologie pro připojení USB přes TCP/IP (USB over TCP/IP).

Pro snadnou a příjemnou práci s fotografiemi uzavřel D-Link partnerství s FrameChannel, bezplatnou webovou službou (internetphoto­frame.com), která umožňuje uživatelské úpravy obsahu zobrazovaného na displeji. Uživatelé tak mohou velmi snadno a pohodlně vyhledávat a prohlížet fotografie.

Doporučená koncová cena nového all-in-one bezdrátového 802.11n routeru D-Link DIR-685 byla stanovena na 6 921 Kč bez DPH. První dodávky jsou naplánovány na červen 2009.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka