Hlavní navigace

Aastra vyhlašuje soutěž pro vývojáře technologie XML 4 SIP

30. 6. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 29. června 2010 – Společnost Aastra, globální poskytovatel řešení podnikových komunikací a jeden z vedoucích dodavatelů na evropském komunikačním trhu, vyhlásila celosvětovou soutěž pro vývojáře v XML s cílem vytvořit inovativní XML aplikace pro SIP terminály Aastra. Soutěž bude hodnotit a ceny za nejlepší aplikace udělovat porota složená expertů v oblasti IP telefonie.

Mezinárodní soutěž je otevřená všem vývojářům a poběží do 30. října 2010. Je příležitostí pro vývojáře ukázat svou kreativitu a navrhnout nové aplikace pro stolní SIP telefony Aastra, které obohatí uživatelskou funkcionalitu, ve 4 kategoriích:

  • Sociální sítě & Web 2.0 aplikace: určené k integraci přístupu k sociálním sítím (např. Twitter, Flickr, Facebook, LinkedIn, atd.)
  • Podnikové aplikace: nabízejí uživatelům přidanou hodnotu, zajišťují interakci s podnikovými databázemi a informačními systémy
  • Telefonní aplikace: pokročilé telefonní funkcionality, které zatím nejsou součástí SIP terminálů
  • Lifestyle aplikace: včetně propojení na systémy inteligentních bu­dov

Jedinou podmínkou účasti v soutěži je souhlas vývojáře k tomu, že jeho aplikace bude volně zpřístupněna uživatelské komunitě v rámci FreeBSD licence.

„Otevřenost je DNA všech řešení Aastra. Otevřené standardy jsou jejich součástí prostřednictvím spolupracujících aplikací a širokého spektra SIP terminálů. Filozofie otevřenosti nás přivedla k organizaci soutěže XML 4 SIP, která zvýší konkurenceschopnost řešení Aastra v rámci vývojářské komunity a mezi uživateli řešení kompatibilních se SIP technologiemi, řekl Frederic Boone, manažer společnosti Aastra pro střední a východní Evropu.

Porota bude hodnotit jednotlivé typy XML aplikací a oceňovat nejlepší návrhy v každé kategorii. Po skončení soutěže budou aplikace na jeden rok zpřístupněny zdarma na webových stránkách společnosti Aastra.

V případě zájmu o účast v soutěži se vývojáři mohou registrovat na stránkách http://suppor­t.aastra.fr/XMLCon­test/register­.php. Informace o XML a SIP telefonech Aastra SIP, včetně odkazu na příklady aplikací a odkazu ke stažení vývojářského kitu Aastra XML lze nalézt na http://suppor­t.aastra.fr/XMLcon­test/competitor­s2_en.php.

Aastra nabízí kompletní spektrum koncových zařízení postavených na bázi SIP protokolu, včetně řady stolních SIP telefonů Aastra 6700i. Tyto telefony je možné integrovat a snadno nasadit do IP systému Aastra a také do běžných IP prostředí kompatibilních se SIP, což z nich činí ideální volbu jak pro velké společnosti tak pro SMB firmy.

O společnosti Aastra
Aastra Technologies Limited, (“Aastra”) je globální společnost v segmentu podnikových komunikací. Globální centrála společnosti se nachází v kanadském Concordu. Aastra vyvíjí a dodává inovativní komunikační produkty a aplikace pro podnikovou sféru. Globální obchodní aktivity společnosti Aastra zahrnují více než 50 milionů instalovaných linek po celém světě a přímou i nepřímou přítomnost ve více než 100 zemích. Aastra se zaměřuje výhradně na podnikové komunikace a nabízí jedno z nejucelenějších portfolií řešení unified communications, jež jsou individuálně přizpůsobena požadavkům zákazníků. Portfolio produktů zahrnuje funkčně bohaté telefonní systémy pro malé a středně velké firmy, velká, škálovatelná řešení pro velké korporace, integrovaná řešení mobility a call centra, a také široký výběr terminálů. Díky zaměření na otevřené standardy Aastra umožňuje podnikům komunikovat a spolupracovat efektivněji. Více informací o společnosti lze nalézt na http://www.aas­tra.com

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka