Hlavní navigace

ABB a Statoil podepisují rámcovou smlouvu na 23 milionů

15. 7. 2010

[Tisková zpráva] Tříletá smlouva na zdokonalení a údržbu telekomunikačních systémů pro všechny plošiny u norského pobřeží.

Houston, Texas, 14. července 2010 – Společnost ABB oznámila, že uzavřela rámcovou smlouvu v hodnotě 23 milionů USD na dodávku a údržbu telekomunikačních systémů pro všechny těžební plošiny společnosti Statoil. Smlouva bude v platnosti tři roky s možností prodloužení o další rok a týká se všech interních i externích telekomunikačních systémů pro provoz těžebních plošin podél norského pobřeží. Očekávaná hodnota smlouvy je asi 6–8 milionů USD ročně.

Za tuto smlouvu, obsahující kromě údržby také provedení pilotních studií, výstavby, testování, montáže a zprovoznění úprav telekomunikačních systémů na všech těžebních zařízeních společnosti Statoil, odpovídá obchodní jednotka ABB pro ropné, plynárenské a petrochemické odvětví. Společnost ABB dodá datové sítě, telefonní a rádiové zařízení (UHF a VHF), veřejnou adresu, meteorologické a radarové systémy.

Středisko špičkových telekomunikačních technologií ABB v Norsku nese odpovědnost za telekomunikace v ropném, plynárenském a petrochemickém průmyslu po celém světě a bude se společností Statoil intenzivně spolupracovat na dodání těchto rozhodujících systémů v rámci smlouvy.

„Samozřejmě jsme velice spokojeni s touto smlouvou, která dokazuje, že Statoil důvěřuje naší technologii, odbornosti a schopnosti dodat řešení, která potřebují pro spolehlivou telekomunikační infrastrukturu,“ uvedl Veli-Matti Reinikkala, ředitel divize Procesní automatizace společnosti ABB. „Důležitými faktory pro získání této smlouvy jsou naše odbornost v ropném a plynárenském průmyslu, zkušenosti s telekomunikačními projekty a historie úspěšné spolupráce se společností Statoil.“

Společnost ABB stojí v čele vývoje telekomunikačních řešení, která zákazníkům v ropném a plynárenském odvětví přinášejí již déle než 25 let účinnější, bezpečnější a rentabilnější provoz. Společnost ABB navrhuje širokou řadu moderních komplexních telekomunikačních systémů, které dodává těžebním zařízením po celém světě.

Divize Procesní automatizace společnosti ABB dodává integrovaná automatizovaná řešení pro řízení a optimalizaci závodů a poskytuje své znalosti a služby u aplikací určených pro konkrétní odvětví, což pomáhá zákazníkům zpracovatelského průmyslu kdekoli ve světě naplňovat jejich nejdůležitější obchodní potřeby v oblastech provozní ziskovosti, výnosnosti kapitálu, řízení rizik a globální odpovědnosti. Mezi cílová odvětví patří ropný a plynárenský průmysl, energetika, chemický a farmaceutický průmysl, výroba papíru a celulózy, těžba a zpracování nerostů a kovů, výroba cementu, námořní průmysl a turbodmychadla.

ABB (www.abb.cz) je přední světovou firmou působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu, výroby a distribuce energií zlepšit výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 117 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává téměř 2 800 lidí.

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…