Hlavní navigace

ABC: Na internetovém tržišti se obchoduje se vším – od čističek vody pro krevety po zařízení pro zesnulé

20. 12. 2007

[Tisková zpráva] PRAHA, 18. prosince 2007 – Nejstarší tuzemské internetové tržiště ABC Českého Hospodářství v letošním roce potvrdilo, že je místem rozmanitých obchodních příležitostí. Největší zájem byl o surové dřevo, vzrostla nabídka páskovacích automatů. Hitparádu nejoriginálnějších nabídek a poptávek letos vyhrálo chladicí zařízení pro zesnulé, čističky vody pro chov krevet a rodinný dům za 15 milionů korun.

„Velmi originální je poptávka po čističkách vody a úpravnách pitné vody z Vietnamu. Ze stejné země jsou obrovské poptávky i po čističkách vody pro chov krevet a vyřešení vyčištění vody po vylovení krevet. Ostatně loni Vietnam vyvezl krevety za 3,5 miliardy dolarů,“ představil jednu ze zajímavých poptávek spolumajitel nejstaršího tuzemského internetového B2B tržiště ABC Českého Hospodářství Predrag Dukič. „V jiném případě zase jedna firma nabízela rekuperační zařízení pro ohřev užitkové vody odpadním teplem z chlazení a zároveň nabídla chladicí zařízení pro uložení zesnulých včetně příslušenství: patrových regálů, zvedacích a manipulačních vozíků – nabídka, kterou nejlépe ocení krematoria nebo patologie v nemocnicích.“

Z letošních statistik vyplývá, že největší poptávka trvá po stavebních pracích, lidských zdrojích – obchodních zástupcích a prodejcích, po přepravě materiálu, manipulační technice a krmivech. Nejčastěji nabízenými produkty byly kancelářský software, vysokozdvižné vozíky, vlaječky, stroje na servis a údržbu automobilů nebo obklady a dlažby.

Internetové tržiště ABC Českého Hospodářství letos v jednotlivých případech zaznamenalo poměrně vysokou nabízenou či požadovanou částku. „Šlo například o nabídku dvougeneračního rodinného domu za 14,9 milionu korun, prodej areálu pro výrobu či skladování za necelých deset milionů nebo o tiskařský stroj za 1,45 milionu,“ vylíčil Predrag Dukič. „Poptávku v nejvyšší hodnotě jsme zaznamenali u požadavku výrobních prostor v okolí České Lípy za deset milionů korun. Zájem byl o koupi stavebního pozemku do půl milionu korun či po hydraulickém lisu za víc než tři sta tisíc.“

Největší nárůst poptávky v letošním roce zaznamenalo internetové B2B tržiště ABC Českého Hospodářství u surového dřeva (8 %), europalet (6 %), odpadních plastů (4,5 %), CNC strojů (3,6 %) a u sekčních vrat s elektrickým pohonem a dálkovým ovládáním (2,7 %). Nárůst nabídky se projevil u páskovacích automatů a s nimi spojenou technikou (6,3 %), potisku předmětů (5,4 %), kamerových systémů (4,9 %), vah a vážicích zařízeních (3,2 %) či jeřábů a manipulační techniky (2,7 %).

„Po Novém roce chystáme novou sekci pro běžné spotřebitele. Nakupování přes internet je dnes už normální, ale tržiště automaticky srovná různé nabídky pod sebe – není nutné proto procházet jednotlivé stránky a jednotlivé internetové obchody. Poptávku po rozšíření služeb nenecháme neuspokojenou,“ shrnul Predrag Dukič, spolumajitel nejstaršího tuzemského internetového B2B tržiště ABC Českého Hospodářství.

Realizovat obdobné nákupy přes B2B tržiště je pro poptávající velmi jednoduché. Stačí vložit poptávku a správně ji umístit do oboru, kterého se týká. Denně se rozesílá 22 tisíc e-mailů více než 29 tisícům aktivních uživatelů. Poptávky lze zadávat zdarma – stejně tak prohlížet nabídky ostatních klientů. Placené služby tržiště se vztahují jen na možnost zadávat do systému vlastní nabídku a dostávat relevantní poptávku z oboru klienta v předstihu.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz