Hlavní navigace

Acision přijme do pobočky v Brně 40 programátorů a testerů

13. 12. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 10. prosince 2010: Čtyřicet specialistů na vývoj software zaměstná brněnská pobočka společnosti Acision. Příští rok v lednu rozjede v Brně nový projekt, zaměřený na systémy pro tarifikaci a účtování hlasového a datového provozu telekomunikačních operátorů a také systém pro správu předplacených tarifů. Informace o chystaném projektu sdělil Jiří Frgal, HR ředitel pro Českou republiku Acision, na setkání HR Clubu v Praze.

„Projekt, o němž informovala společnost Acision, dále potvrzuje už několikrát vyřčené – totiž že Brno a Česká republika obecně mají obrovský potenciál k lákání projektů z oblasti IT a vývoje software. Nové investice přitahuje dostatečné množství kvalifikovaných pracovníků, kteří mají v porovnání se zeměmi na západ od nás nižší platové nároky, a také skvělá poloha České republiky ve středu Evropy. Zejména dostatek špičkových specialistů však v následujících letech může přestat být realitou, proto bychom měli dbát na další propojování vysokých škol s praxí a postarat se o to, že kvalifikované absolventy budeme moct investorům nabízet i za pět let,“ upozorňuje Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest

Společnost Acision zaměstnává  celosvětově 1 600 pra­covníků, z nichž 500 působí v České republice. V České republice je firma aktivní od roku 2003, pod jménem Acision funguje na českém trhu od roku 2007. Brněnská pobočka se soustředí zejména na vývoj a inovaci v oblasti SMSC center, které jsou srdcem infrastruktury mnoha velkých světových mobilních operátorů. Tyto produkty zajišťují doručení 920 miliard SMS ročně a umožňují využití dalších SMS služeb. Díky systémům pro tarifikaci a účtování telekominukačního provozu a správu tarifů přibude v brněnské pobočce Acision na 40 zkušených specialistů z oblasti programování software v prostředí Linuxu, mezi nimi třeba programátoři C/C++ nebo testeři. Pro nově vzniklé týmy bude Acision následně také hledat zkušené týmové a projektové manažery.  

Acision také, v souvislosti s dalšími připravovanými projekty, aktivně rozvíjí spolupráci s technicky orientovanými brněnskými a pražskými univerzitami. „Projekty a technologie, na kterých pracujeme, stejně tak jako prostředí stabilní a rozvíjející se mezinárodní firmy, je pro absolventy zajímavou příležitostí.  Současně jsou absolventi zajímavými kandidáty i pro nás, protože nabízejí nezkreslený a čerstvý pohled na pracovní problémy, které řešíme,“ vysvětluje Jiří Frgal.  

Zahájení nových projektů je plánováno na první čtvrtletí 2011. „Česká republika se tímto stává hlavním vývojovým centrem celé firmy, neboť opakovaně prokázala výrazně vyšší efektivitu a technické schopnosti, než ostatní centra firmy umístěná např. v Indii, či dalších evropských zemích. Pro přesunutí projektu ze zmíněných poboček do České republiky se celosvětové vedení rozhodlo na základě výsledků, kterých dosahujeme v Brně a Praze. Česká republika patří v rámci korporace Acision k nejúspěšnějším regionům, právě proto je počet pracovníků v Česku v porovnání s ostatními zeměmi zdaleka nejvyšší,“ vysvětluje Pavel Pokorný, Country Manager Acision

Plán rozšíření  společnosti oznámil Jiří Frgal, HR ředitel pro Českou republiku Acision, na setkání HR Club v Praze. HR Club vznikl na základě společné iniciativy agentury CzechInvest a HR manažerů IT společností a center sdílených služeb v roce 2008. V roce 2009 se pak rozšířil do Brna a na počátku roku 2010 i do Ostravy. Cílem HR Clubu je zejména vzájemné informování HR manažerů o aktuálním dění v oboru a daném regionu, přenos zkušeností z praxe, ale také navazování a rozvoj odborných a sociálních vazeb.

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku