Hlavní navigace

Acision přijme do pobočky v Brně 40 programátorů a testerů

13. 12. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 10. prosince 2010: Čtyřicet specialistů na vývoj software zaměstná brněnská pobočka společnosti Acision. Příští rok v lednu rozjede v Brně nový projekt, zaměřený na systémy pro tarifikaci a účtování hlasového a datového provozu telekomunikačních operátorů a také systém pro správu předplacených tarifů. Informace o chystaném projektu sdělil Jiří Frgal, HR ředitel pro Českou republiku Acision, na setkání HR Clubu v Praze.

„Projekt, o němž informovala společnost Acision, dále potvrzuje už několikrát vyřčené – totiž že Brno a Česká republika obecně mají obrovský potenciál k lákání projektů z oblasti IT a vývoje software. Nové investice přitahuje dostatečné množství kvalifikovaných pracovníků, kteří mají v porovnání se zeměmi na západ od nás nižší platové nároky, a také skvělá poloha České republiky ve středu Evropy. Zejména dostatek špičkových specialistů však v následujících letech může přestat být realitou, proto bychom měli dbát na další propojování vysokých škol s praxí a postarat se o to, že kvalifikované absolventy budeme moct investorům nabízet i za pět let,“ upozorňuje Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest

Společnost Acision zaměstnává  celosvětově 1 600 pra­covníků, z nichž 500 působí v České republice. V České republice je firma aktivní od roku 2003, pod jménem Acision funguje na českém trhu od roku 2007. Brněnská pobočka se soustředí zejména na vývoj a inovaci v oblasti SMSC center, které jsou srdcem infrastruktury mnoha velkých světových mobilních operátorů. Tyto produkty zajišťují doručení 920 miliard SMS ročně a umožňují využití dalších SMS služeb. Díky systémům pro tarifikaci a účtování telekominukačního provozu a správu tarifů přibude v brněnské pobočce Acision na 40 zkušených specialistů z oblasti programování software v prostředí Linuxu, mezi nimi třeba programátoři C/C++ nebo testeři. Pro nově vzniklé týmy bude Acision následně také hledat zkušené týmové a projektové manažery.  

Acision také, v souvislosti s dalšími připravovanými projekty, aktivně rozvíjí spolupráci s technicky orientovanými brněnskými a pražskými univerzitami. „Projekty a technologie, na kterých pracujeme, stejně tak jako prostředí stabilní a rozvíjející se mezinárodní firmy, je pro absolventy zajímavou příležitostí.  Současně jsou absolventi zajímavými kandidáty i pro nás, protože nabízejí nezkreslený a čerstvý pohled na pracovní problémy, které řešíme,“ vysvětluje Jiří Frgal.  

Zahájení nových projektů je plánováno na první čtvrtletí 2011. „Česká republika se tímto stává hlavním vývojovým centrem celé firmy, neboť opakovaně prokázala výrazně vyšší efektivitu a technické schopnosti, než ostatní centra firmy umístěná např. v Indii, či dalších evropských zemích. Pro přesunutí projektu ze zmíněných poboček do České republiky se celosvětové vedení rozhodlo na základě výsledků, kterých dosahujeme v Brně a Praze. Česká republika patří v rámci korporace Acision k nejúspěšnějším regionům, právě proto je počet pracovníků v Česku v porovnání s ostatními zeměmi zdaleka nejvyšší,“ vysvětluje Pavel Pokorný, Country Manager Acision

Plán rozšíření  společnosti oznámil Jiří Frgal, HR ředitel pro Českou republiku Acision, na setkání HR Club v Praze. HR Club vznikl na základě společné iniciativy agentury CzechInvest a HR manažerů IT společností a center sdílených služeb v roce 2008. V roce 2009 se pak rozšířil do Brna a na počátku roku 2010 i do Ostravy. Cílem HR Clubu je zejména vzájemné informování HR manažerů o aktuálním dění v oboru a daném regionu, přenos zkušeností z praxe, ale také navazování a rozvoj odborných a sociálních vazeb.

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?