Hlavní navigace

Adaptec představuje nový SAS

3. 11. 2005

[Tisková zpráva]

Adaptec představuje nový SAS

Milpitas, USA, Adaptec, Inc. (NASDAQ: ADPT), vedoucí světová společnost v oblasti úložných řešení, dnes představila dva nové externí úložné subsystémy určené ke snadnému přechodu na výkonnější a škálovatelnější SAS. Subsystém Adaptec SANbloc 5000f RAID a SANbloc S50 JBOD jsou ekonomická a vysoce výkonná řešení jak pro ukládání transakcí či referenčních dat, tak i pro aplikace s velkými požadavky na průchod dat. Tyto subsystémy patří k prvním na trhu, které podporují nasazení SAS u přímo připojených i síťových úložných prostředí, což umožňuje IT oddělením přizpůsobit ukládání dat svým konkrétním aplikacím.
SAS je další generace SCSI rozhraní, která přináší podstatná vylepšení pokud jde o rozšiřitelnost, výkon, spolehlivost a flexibilitu přes paralelní SCSI působením sériové architektury pro transport dat. Dnes představený subsystém Adaptec SANbloc 5000f RAID a SANbloc S50 JBOD jsou založeny na univerzálním systémovém designu Adaptec a podporují disky SAS i SATA, aby se dokázaly přizpůsobit jak vysoké výkonnosti, tak i požadavkům na nízkou cenu. Díky redundantním a vůči chybám chránícím technologiím – jež zahrnují „hot swappable“ napájení a chlazení, moduly řadičů a pevné disky – dokáží tyto systémy za výhodnou cenu nabídnout vysoce spolehlivé rozšíření ukládání síťového i přímým připojením až na 54 TB.
“Zákazníci poptávají výkonná řešení, která poskytují předvídatelné a trvalé snižování nákladů a my věříme, že SAS bude hrát vedoucí úlohu v nové generaci úložných systémů,” řekl Brad Nisbert, programový manažer společnosti IDC Storage Systems. „S velkým množstvím nových interních a externích produktů Adaptec znovu dokázal, že chce být zákazníkům nápomocen při přijímání nových technologií.“
“Subsystém Adaptec SANbloc 5000f RAID a SANbloc S50 JBOD představují cenné přírůstky do naší řady externích úložných zařízení, neboť představují řešení s výhodným poměrem cena/výkon pro ty zákazníky, kteří chtějí co nejvíce využít přínosů SAS ve svých stávajících infrastrukturách,” uvedl Vic Jipson, viceprezident a generální manažer skupiny Adaptec Storage Solutions. “Jako vždy se Adaptec snaží nabízet důvěryhodné a spolehlivé produkty, nyní v podobě interoperabilních produktů SAS, kterým poskytujeme globální zákaznickou podporu, školení a vzdělávací programy. To vše má pomoci snadnému přechodu celého odvětví na SAS.”
Subsystémy SAS od společnosti Adaptec
Subsystém Adaptec SANbloc 5000f RAID je externí úložné řešení typu Fibre Channel-to-SAS určené pro ukládání síťové i přímým připojením. Lze jej snadno integrovat do existující sítě Fibre Channel, aby bylo možné splnit rostoucí požadavky na úsporné ukládání dat. Poskytuje vysoce výkonný I/O modul v hustém 2U dvanáctidiskovém systému, který lze osadit disky SAS zajišťujícími vysoce výkonné primární ukládání, disky SATA pro hodně kapacity výhodnou cenu nebo také kombinací obojího. SANbloc 5000f nabízí rozsáhlou škálovatelnost prostřednictvím přidání SANbloc S50 JBOD, což umožňuje rozšíření osmi dalšími systémy (108 pevnými disky) pro dosažení kapacity až 54 TB (SATA) či 36.5TB (SAS). Řada úrovní RAID (0, 1, 10, 5, 50) poskytuje ochranu dat s hodnotným softwarem pro snadnou správu, který zahrnuje funkce RAID Level Migration, Online Capacity Expansion, snímkování a Adaptec Storage Manager™. Podporuje softwarové standardy jako SMI-S a Microsoft VDS. Adaptec SANbloc 5000f bude k dostání u prodejců před koncem listopadu za doporučenou maloobchodní cenu 5995 USD bez disků.
Adaptec SANbloc S50 JBOD je vysoce výkonné SAS-to-SAS JBOD pro ukládání přímým připojením, hostované RAID či rozšíření za Adaptec SANbloc 5000f. Poskytuje vysoce výkonný I/O modul v hustém 2U dvanáctidiskovém systému, který lze osadit disky SAS či SATA. Adaptec S50 bude k dostání u prodejců před koncem listopadu za doporučenou maloobchodní cenu 2995 USD bez disků.
Subsystém Adaptec SANbloc 5000f a Adaptec SANbloc S50 JBOD doplňují řadu interních úložných produktů SAS od společnosti Adaptec, které byly také představeny dnes (viz související zpráva s titulkem “Adaptec ohlásil uvedení nejširší řady úložných řešení interních SAS”).
Adaptec zajišťuje podpůrný ekosystém pro SAS
Ve snaze zajistit zákazníkům a prodejním partnerům hladký přechod na SAS vytvořil Adaptec infrastrukturu podpůrných programů pro SAS. Tyto programy zahrnují základní průvodce SAS, certifikovaná technická školení, online vzdělávací centrum týkající se SAS, weblog pro odborníky na ukládání, testovací a začátečnické produktové balíčky SAS pro prodejce i koncové uživatele a osvědčenou Adaptec Trusted SAS Compatibility Lab pro testování součinnosti produktů Adapteca třetích stran několika prodejci. Adaptec vám také nabízí užitečně nástroje zdarma, jako je například návod pro kabeláž “Spojte to správně” a plakát zobrazující náležité použití kabelů SAS. Více informací naleznete na adrese www.adaptec.com/sas.

Vitalia.cz: Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon