Hlavní navigace

Adobe uvádí Flash Media Rights Management Server

25. 3. 2008

[Tisková zpráva] Nový serverový software ochrání multimediální obsah v přehrávači Adobe Media Player a v prostředí Adobe AIR

San Jose, USA, 25. března 2008 – Společnost Adobe Systems Inc. oznámila uvedení softwaru Adobe Flash Media Rights Management Server, nového škálovatelného řešení pro ochranu obsahu. To pomůže zabezpečit proti zneužití obsah videa vytvořeného pro technologii Adobe Flash. Nový server je určený pro televizní a mediální společnosti, které očekávají, že budou moci distribuovat a chránit video, které bude možné spouštět online i offline.

„Technologie Adobe Flash byla průkopníkem v distribuci poutavých video zážitků na webu a umožnila miliónům uživatelů snadno a rychle prohlížet kvalitní obsah,“ řekl Jim Guerard, viceprezident pro dynamická média v Adobe. „Nové schopnosti v softwaru Flash Media Rights Management Server poskytnou vydavatelům multimédií možnost kontrolovat a chránit jejich jedinečné multimediální vlastnictví a doufáme, že tím pomohou dostat ještě více skvělého obsahu online a na počítače uživatelů.“ Software Adobe Flash Media Rights Management Server je integrovaný s technologií Adobe AIR, revolučním runtime prostředím nezávislým na operačním systému, které přináší internetové aplikace přímo na plochu počítačů, a s přehrávačem Adobe Media Player, první aplikací od Adobe pro široké masy spotřebitelů vytvořenou pro spouštění v Adobe AIR. Adobe Media Player je uživatelsky přizpůsobitelný přehrávač na pracovní ploše, který umožňuje divákům zvolit, kdy a kde si chtějí spustit stažená nebo streamovaná multimédia. V současnosti je v beta verzi a jeho finální vydání se očekává na jaře roku 2008. Adobe Flash Media Rights Management Server propojený se softwarem Adobe AIR a Adobe Media Player rozšíří dostupnost lépe zabezpečeného video obsahu pro Adobe Flash Player i na offline diváky.

„Ve společnosti Sony Pictures Entertainment hledáme inovativní způsoby distribuce našich filmů a televizních pořadů tak, aby si je spotřebitelé mohli pustit kdykoliv a kdekoliv chtějí,“ řekl Richard Berger, viceprezident pro nová média a technologie v Sony Pictures Entertainment. „Ochrana digitálního multimediálního vlastnictví před neoprávněným užíváním je klíčovou součástí naší online strategie. Jsme rádi, že Adobe vydává software Flash Media Rights Management Server a těšíme se na prozkoumání jeho schopností, které umožní zavedení nových a zabezpečených distribučních modelů s našimi partnery.“

Ochrana multimediálního obsahu je klíčem k vývoji příští generace modelů televizního podnikání, ať chtějí vydavatelé multimédií omezit přístup k živému vysílání na webu nebo umožnit spouštění bezplatných, placených nebo reklamou podporovaných programů na vyžádání. Majitelé obsahu mohou použít software Adobe Flash Media Rights Management Server k zašifrování zvukových a video souborů FLV a F4V, které se budou stahovat a přehrávat lokálně a nastavit zásady pro přístup k těmto souborům. Přesná kontrola použití umožní poskytovatelům služeb určit řadu parametrů pro přístup uživatelů a omezení doby platnosti multimédií, zatímco dynamická správa práv jim dovolí změnit práva využití i potom, co byl již soubor distribuován. Navíc možnosti ochrany v prohlížeči Adobe Media Player pomohou zajistit, aby obsah nebylo možné použít znovu nebo remixovat bez souhlasu vydavatele multimédia.

Dostupnost
Software Adobe Flash Media Rights Management Server je nyní dostupný pro Windows Server 2003 a Red Hat Linux. Uživatelé budou schopni ochránit neomezené množství obsahu, jak jim to dovolí kapacita serveru. Schopnosti ochrany obsahu lze dále využít na straně klienta v nedávno vydaném runtime prostředí Adobe AIR nebo v připravovaném přehrávači Adobe Media Player, které běží na Mac OS a na Windows. Plánuje se také verze Adobe AIR pro Linux. Podrobnější informace najdete na www.adobe.com/go/fmrm­s.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život