Hlavní navigace

Adobe odhaluje plány na dvě různé edice programu Photoshop CS3

8. 3. 2007

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 8. března 2007 - Společnost Adobe Systems dnes ohlásila, že rozšíří svou nabídku produktů pro zpracování digitálního obrazu a nabídne dvě různé edice aplikace Adobe® Photoshop® CS3. Kromě očekávaného softwaru Photoshop CS3 pro designéry a profesionální fotografy uvede společnost Adobe ještě Photoshop CS3 Extended, který otevře profesionálům z oblasti multimediální tvorby novou dimenzi práce s digitálním obrazem. Photoshop CS3 Extended vedle všech funkcí aplikace Photoshop CS3 přinese nové nástroje pro integraci 3D a pohyblivé grafiky a pro měření a analýzy obrazu. Nová edice také dále zjednoduší pracovní úkony odborníků z oblasti architektury, konstrukce, zdravotnictví a přírodních věd.

Photoshop CS3 a Photoshop CS3 Extended budou oficiálně představeny 27. března 2007 v rámci nového produktového balíku Creative Suite 3. Očekávaná dostupnost produktů je na jaře 2007.

„Nikdy v minulosti jsme si nepředstavovali, že by Photoshop jednoho dne stál u zrodu významných filmů nebo dokonce zachraňoval životy,“ říká John Loiacono, senior vicepresident pro kreativní řešení společnosti Adobe. „Ať již budeme sledovat přípravu textur pro výrobu nejnovějších filmů nebo vědce počítající stovky rakovinných buněk, najdeme celou řadu odvětví, která se spoléhají na profesionální standardy práce s digitálním obrazem. Díky edici Photoshop CS3 Extended můžeme těmto velmi specifickým způsobům použití ještě lépe vyjít vstříc a nabídnout funkce, které těmto oborům usnadní práci.“

Rozsah pokročilých funkcí ve Photoshop CS3 Extended
S Photoshop CS3 Extended budou moci profesionálové z oblasti filmu, videa a multimédií, stejně jako grafici a tvůrci webů využít sadu editačních a kreslicích nástrojů aplikace Photoshop při práci s 3D a pohyblivým obsahem. Specialisté na film a video mohou realizovat 3D modelování a úpravu, kresbu či duplikaci textur v několika snímcích najednou. Animátoři mohou nyní renderovat a integrovat multimediální 3D obsah přímo do 2D kompozic. Grafici a tvůrci webů mohou vytvářet animace ze série snímků – například z časosběrné sekvence – a exportovat je do široké škály formátů, včetně QuickTime, MPEG-4 a Adobe Flash® Video.

„Profesní sdružení NAPP (National Association of Photoshop Professionals) má přes 60 000 členů a stále roste – podobně rostou i způsoby využití Photoshopu,“ říká Scott Kelby, president sdružení NAPP. „Photoshop CS3 Extended mění definici naší členské základny, rozšíří možnosti profesionálů pracujících s různými typy médií a otevře dveře technikům, vědcům a architektům, aby do svého arzenálu zařadily i výkonný nástroj s názvem Photoshop.“

Photoshop CS3 Extended uživatelům rovněž umožní získat z obrazu cenné kvantitativní a kvalitativní údaje. Kromě nástrojů pro měření a analýzy bude pro architekty, zdravotníky a vědce zajímavá rovněž širší podpora speciálních obrazových formátů, která jim umožní obrázky prohlížet, komentovat a upravovat přímo v jejich původním formátu. Radiologové mohou detailně sledovat vývoj u pacienta v průběhu času, vědci si mohou z lékařských snímků pro potřeby prezentace vytvořit animaci a architekti si přesně změří objekty přímo v 3D zobrazení.

„Společnost Adobe a její dvě edice aplikace Photoshop posunují hranice možností inovativních nástrojů a otevírají lidem cestu k novým způsobům působivé vizuální komunikace,“ uvádí Alexis Gerard, autor knihy „Going Visual“ a president společnosti Future Image, pořadatele konference 6Sight® Future of Imaging. „Zatímco Photoshop CS3 zůstane i nadále standardem ve zpracování digitálního obrazu především pro fotografy, Photoshop CS3 Extended přináší osvědčené schopnosti aplikace Photoshop nové skupině uživatelů a zpřístupňuje nové sady nástrojů, které mohou přinést výhody ještě širší skupině zákazníků.“

Dostupnost
Jak bylo oznámeno již v prosinci 2006, beta verze aplikace Adobe Photoshop CS3 pro Macintosh a Windows jsou k dispozici ke stažení všem uživatelům Photoshop CS2 na webových stránkách Adobe Labs: http://labs.a­dobe.com.

Photoshop CS3 a Photoshop CS3 Extended v univerzálním binárním formátu pro platformu Macintosh a rovněž pro počítače s Microsoft® Windows® XP a Windows Vista®budou oficiálně představeny 27. března 2007. Finální prodejní verze programů Adobe Photoshop CS3 a Photoshop CS3 Extended se očekávají v průběhu jara 2007. Pro další informace navštivte http://www.ado­be.com/go/pho­toshop.

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?