Hlavní navigace

Adobe ohlašuje program Photoshop Elements 9

27. 9. 2010

[Tisková zpráva] Nová verze pro Windows i Mac využívá inteligenci a technologii k vytváření skvělých fotografií

Praha, 24. září 2010 – Společnost Adobe Systems Incorporated ohlásila software Adobe® Photoshop® Elements 9 pro Windows® a Mac, nabízející kompletní fotografické řešení pro každého, kdo chce uspořádat, upravovat a sdílet výjimečné fotografie. V nové verzi nejprodávanějšího spotřebitelského softwaru pro úpravy fotografií* společnost Adobe přináší výkonné nové technologie, které umožní každému běžnému uživateli snadno a rychle dosáhnout profesionálních výsledků.

„Značka Photoshop již 20 let vytváří převratná kouzla s obrazy a v programu Photoshop Elements jsou tato kouzla již téměř deset let dostupná i pro běžné uživatele,” řekl Kevin Connor, vice president of product management for Digital Imaging. „Technologie výplně respektující obsah, uvedená ve verzi Photoshop CS5, je jednou z našich nejlepších inovací vůbec, takže jsme nadšeni, že v této nejnovější verzi Elements ji můžeme dát k dispozici i fotografickým a filmovým nadšencům.“

Obrazová inteligence umožňuje snadné úpravy
Program Photoshop Elements 9 využívá výkonné technologie, umožňující každému uživateli dosáhnout těch nejlepších výsledků. Inteligentní analýza obsahu v bodovém retušovacím štětci, převzatá ze známé funkce výplně respektující obsah (Content Aware Fill) programu Photoshop CS5, analyzuje obsah obrazu, rychle opraví nebo transformuje fotografie (například odstraněním turistů z přelidněné scény nebo rušivého prvku, jako je telefonní stožár) pomocí tahu štětce a vyplní je pozadím. Stejná inteligentní analýza obsahu vyrobí informace chybějících obrazových bodů a vytvoří nádherné panorama z více fotografií, bez mezer nebo prázdných míst.

Nová funkce sjednocení stylu modulu Sloučení fotografií udělá z fádní fotografie zajímavou pomocí analýzy takových charakteristik libovolné fotografie, jako je kontrast nebo barevný tón, a automaticky aplikuje tyto vlastnosti na další fotografii. To umožní uživatelům snadno zkopírovat styl libovolné fotografie. Několik nových možností úprav s průvodcem provede uživatele krok za krokem procesem dosažení atraktivních efektů úprav, jako je efekt Mimo meze (Out of Bounds), se kterým objekt ve fotografii jakoby vystupuje ze stránky ve 3D, vytváření mistrovských obrazů ve stylu pop art nebo usnadnění retušování pomocí perfektní funkce pro portréty. Uživatelé mají nyní navíc přístup k maskám vrstev pro sestavení fotografií z mnoha vrstev.

Snadné uspořádání
Poprvé je populární modul Organizátor programu Photoshop Elements dostupný na platformě Windows i Mac. Tento modul pomáhá uživatelům rychle uspořádat, vyhledat a zobrazit fotografie a videoklipy z jednoho místa. Automatický analyzátor odstraňuje námahu spojenou s nalezením nejlepších snímků tím, že automaticky prohledává uživatelovu kolekci fotografií a přiřazuje visačky na základě kvality, jako je osvětlení, zaostření nebo kontrast. Funkce rozpoznávání lidí také automaticky vytváří visačky Lidé, takže můžete rychle najít své oblíbené osoby, a časem se stává ještě inteligentnější, protože se učí spojovat určité tváře s jejich jmény.

Sdílení fotografií prakticky kdekoliv
Když uživatelé upraví své fotografie tak, že vypadají lépe než kdy dříve, mají různé možností sdílení, včetně přímého umístění fotografií na Facebook nebo vytváření jedinečných interaktivních online alb s animovanými předlohami. Uživatelé mohou navíc sdílet své vzpomínky v personalizovaných fotografických projektech, jako jsou stránky knihy výstřižků, fotografické knihy, kalendáře a karty, které lze snadno vytisknout z domova nebo přes poskytovatele online tiskových služeb. Pružné pracovní prostředí pro vytváření fotografických projektů nabízí uživatelům kompletní kontrolu nad tím, jak navrhnou svá alba, pomocí automatického umístění fotografií do předlohy nebo přístupem ke všem funkcím úprav programu Photoshop Elements přímo z režimu návrhu rozvržení.

Výhodou pro všechny uživatele programu Photoshop Elements je přístup k fotografiím a videím online prakticky odkudkoliv nebo přes vybrané mobilní přístroje na webu Photoshop.com.

Ceny a dostupnost
Lokalizovaná verze Adobe Photoshop Elements 9 bude k dispozici od 10. října 2010 za cenu 1.870 Kč bez DPH.

* Zdroj: The NPD Group/Retail Tracking Service (duben 2002 až květen 2010) na základě prodaných kusů (pouze USA).

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět