Hlavní navigace

Adobe uvádí novou beta verzi programu Adobe Photoshop Lightroom 3

28. 10. 2009

[Tisková zpráva] Nová beta verze programu Lightroom přináší větší rychlost a vylepšené zpracování obrazu

Praha, 27. října 2009 – Společnost Adobe Systems představila beta verzi programu Adobe Photoshop Lightroom 3 pro Macintosh a Windows, obsahující nové a vylepšené funkce, které budou obsaženy v jeho následujícím vydání. Program Lightroom je klíčové řešení pro pracovní postupy digitální fotografie, pomáhající profesionálním fotografům i pokročilým amatérům rychle importovat, spravovat, vylepšovat a předvádět všechny jejich obrazy v rámci jedné aplikace. Tato beta verze, která je k dispozici k bezplatnému stažení na webu Adobe Labs, odhaluje nové nástroje, které budou obsažené v programu Lightroom 3, včetně intuitivního importu, jedinečných nástrojů pro redukci šumu a zostření obrazu a vylepšených možností pro prezentace snímků. Adobe vyzývá fotografy, aby si tento předběžný výběr nových funkcí vyzkoušeli a poslali vývojářskému týmu své názory.

„Máme velké štěstí, že se kolem programu Lightroom dala dohromady silná komunita fotografů, pomáhající nasměrovat vývoj aplikace, která se stala významnou součástí jejich fotografických pracovních postupů,“ řekl Kevin Connor, viceprezident pro řízení produktů pro digitální zobrazování u Adobe. „I když na programu Lightroom 3 ještě stále pilně pracujeme, uvědomujeme si, jak cenný je příspěvek našich zákazníků pro proces vývoje, abychom mohli vytvořit co nejlepší výsledný produkt.“

Co je nového v beta verzi Lightroom 3
Beta verze programu Lightroom 3 byla vyvinuta zcela nově s efektivnějšími funkcemi pro lepší zvládnutí rozsáhlých knihoven obrazů a s moduly pro kvalitnější zpracování obrazu s rychlejší odezvou. Přepracovaný systém pro import v modulu Library (Knihovna) umožní intuitivnější přenesení fotografií do programu. Uživatelé mohou snadno specifikovat zdroj a cílové umístění svých obrazů a uložit si obvyklá nastavení zpracování, metadata nebo cíl jako přednastavení, která lze snadno znovu použít.

Přepracované zpracování obrazu v modulu Develop (Vyvolávání) umožňuje uživatelům vytvářet ty nejkvalitnější obrazy. Vylepšené nástroje pro zostření a potlačení barevného šumu dávají skvělé výsledky a přitom zachovávají detaily hran a kontrast obrazu. Nový nástroj Grain (Zrnění) přidává do obrazu zrnitost jako z filmu a dva nové režimy vinětování pomohou fotografům dosáhnout přirozenějšího vzhledu. Beta verze programu Lightroom 3 také nabízí rozvinutější možnosti výstupu, včetně schopnosti exportovat prezentace jako video se zvukem a titulní obrazovkou, které lze odeslat na weby pro sdílení videa nebo optimalizovat pro mobilní přístroje. Nové možnosti přidávání vodoznaku dovolí fotografům vložit přímo do obrazu textové nebo grafické informace a pak nastavit jejich velikost, polohu a průhlednost. Fotografové si navíc mohou přizpůsobit rozvržení tisku a uložit tato nastavení pro budoucí použití. To jim umožní přesnější kontrolu jejich obrazů.

Rodina produktů Adobe Photoshop
Srdcem rodiny produktů Photoshop jsou programy Adobe Photoshop CS4 a Photoshop CS4 Extended spolu s řešeními pro uživatele na jakékoliv úrovni, kteří chtějí získat ze svých digitálních obrazů to nejlepší. Program Photoshop Lightroom se zaměřuje na potřeby pracovních postupů profesionálních fotografů a pokročilých amatérů, kterým pomáhá spravovat, vyhledávat, vylepšovat a působivými způsoby předvádět jejich obrazy. Software Adobe Photoshop Elements poskytuje ideální nástroje a možnosti sdílení pro ty, kterým je fotografování koníčkem. Fotonadšenci také mohou bezplatně využít web Photoshop.com, kde mohou jednoduše opravit a vylepšit své fotografie a rychle sdílet tyto obrazy na webu Photoshop.com nebo na webech sociálních sítí.

Ceny a dostupnost
Beta verze programu Adobe Photoshop Lightroom 3 je dostupná k bezplatnému stažení pro obě platformy, Macintosh i Windows. Navštivte web http://www.lab­s.adobe.com/dow­nloads, kde najdete více informací, a můžete si tuto beta verzi stáhnout. Své připomínky můžete odeslat na webu fóra o programu Lightroom: http://forums­.adobe.com/com­munity/lightro­om. Uživatelé se mohou také spojit se společností Adobe na stránkách www.facebook.com/lig­htroom nebo www.twitter.com/A­dobeLR, a na Twitteru mohou k příspěvkům o beta verzi programu Adobe Photoshop Lightroom 3 přidat visačku #AdobeLR3.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Nový osobní bankrot: pro všechny, ale až na 7 let

Nový osobní bankrot: pro všechny, ale až na 7 let

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...