Hlavní navigace

Adobe představuje novou generaci řešení pro video na internetu

17. 4. 2007

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 17. dubna 2007 - Společnost Adobe Systems na výstavě asociace NAB (National Association of Broadcasters) ohlásila program Adobe Media Player, jenž rozšiřuje nabídku společnosti Adobe pro video na internetu. Přidá se ke vznikajícímu ekosystému, který umožňuje nové způsoby distribuce a zhodnocení multimédií, a přitom pomáhá divákům najít a prohlédnout si vysoce kvalitní obsah jak online, tak i offline.

Program Adobe Media Player, využívající architekturu Flash, přináší divákům zajímavější zážitky s videem, a vydavatelům obsahu nabízí nové možnosti, jak distribuovat a sledovat využívání jejich multimediálních zdrojů a provozovat na jejich základě obchod. Předběžná verze nového přehrávače se bude předvádět v průběhu výstavy NAB, 16. – 19. dubna (stánek SL 3220).

„Adobe Flash přinesl revoluci do distribuce videonahrávek přes internet a přehrávač Adobe Media Player staví na této vedoucí pozici,“ řekl Bruce Chizen, výkonný ředitel Adobe. „Výstava NAB je skvělé místo pro předběžnou prezentaci nových možností, které společnost Adobe později v tomto roce uvede na trh – tak, jak budujeme naše portfolio technologií, které urychlí další rozvoj vytváření a přehrávání videa na internetu a obchodování s ním.“

Nové možnosti pro vedoucí formát videa na internetu
Přehrávač Adobe Media Player, dodávaný jako malý soubor ke stažení, přináší inovace jak pro diváky, tak i pro majitele obsahu. Pro diváky nabízí vyšší kvalitu přehrávání formátu Flash, možnost stahovat videa a spouštět je offline, způsoby, jak objevit nové zajímavé programy, přehrávání na celou obrazovku, divácké hodnocení jedním klepnutím myší a výkonnou funkci Oblíbené, která automaticky stáhne nové díly oblíbených televizních seriálů nebo video podcastů. Přehrávač je pro více platforem, založený na otevřených standardech – včetně RSS a SMIL – a přináší uživatelům dlouho očekávanou možnost přehrávat nejpopulárnější formát videa na webu mimo webový prohlížeč.

Pro vydavatele obsahu umožňuje Adobe Media Player lepší způsoby přenášení, sledování a ochrany obsahu videa pod jejich značkou. Poskytuje řadu možností přenášení videa pro vysoce kvalitní přehrávání online i offline, včetně streamování na vyžádání, živého streamování, postupného stahování a chráněného stahování a přehrávání. Přehrávač Adobe Media Player umožňuje širší výběr možností zpeněžení a uplatnění značky, včetně dynamické reklamy zaměřené na diváka a schopnosti průběžně přizpůsobovat vzhled a chování přehrávače, aby odpovídal značce nebo tématu právě přehrávaného obsahu.

Rozšířené možnosti analýzy a ochrany obsahu
Tato technologie poskytuje vydavatelům obsahu standardizované nástroje pro nasazení nových formátů reklamy a pro sestavení analytických dat založených na svolení, jak online, tak i offline, aby lépe porozuměli svým divákům. Společnost Adobe, vycházející ze své bohaté historie technologií pro ochranu dokumentů, plánuje pro přehrávač Adobe Media Player nabídnout vydavatelům obsahu řadu možností ochrany, včetně zašifrovaného streamování, ochrany integrity obsahu a ochrany založené na identitě.

Vznikající ekosystém Adobe pro video na internetu
Adobe Media Player je klíčovou součástí vznikajícího ekosystému Adobe pro vytváření a přenášení nové generace internetového videa. Doplňuje a využívá další komponenty od Adobe, mezi které patří: přehrávač Adobe Flash® Player, nově oznámený program Adobe® Flash® CS3 Professional, serverový software pro streamování multimediálních aplikací Flash® Media Server 2, technologie pro mobilní přehrávání videa Flash® Lite™, řada nástrojů Adobe pro vytváření multimédií, jako je Adobe Creative Suite® 3 Production Premium pro produkci videa, zvuku a pohyblivé grafiky a Adobe Media Encoder pro kompresi a živé streamování.

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě