Hlavní navigace

Adobe rozšiřuje spolupráci se společností SAP

26. 11. 2008

[Tisková zpráva] Společnost SAP vylepší své obchodní aplikace s využitím platformy Adobe Flash

Praha, 26. listopadu 2008 – Společnost Adobe Systems Incorporated (Nasdaq: ADBE) oznámila rozšíření spolupráce se společností SAP AG, která pomůže podnikům na celém světě vytvářet bohatší obchodní aplikace. Společnost SAP plánuje v nejnovějším vylepšení své technologické platformy SAP NetWeaver® umožnit vývojářům používat komponenty Adobe® Flash® a Adobe® Flex® spolu s prostředím Web Dynpro k přidání vizualizace dat do aplikací SAP®, což zákazníkům pomůže maximalizovat jejich obchodní pružnost.

Začleněním klíčových elementů platformy Adobe Flash do svých podnikových řešení zamýšlí společnost SAP poskytnout svým zákazníkům konkurenční výhodu vysoce interaktivního a názorného uživatelského rozhraní, které zvýší produktivitu a umožní rychlejší rozhodování.

„Integrací osvědčených nástrojů pro vývoj rozhraní aplikací od Adobe s výkonným prostředím Web Dynpro umožní společnosti SAP převzít vedoucí roli ve vytváření obchodních aplikací, které maximalizují obchodní pružnost a umožní pracovníkům efektivní navigaci v procesech a informacích,“ řekl Sanjay Katyal, viceprezident skupiny globálního ekosystému a partnerů u společnosti SAP. „Naše pokračující spolupráce se společností Adobe podtrhuje zaměření společnosti SAP na strategii budování ekosystému a poskytování přidané hodnoty našim zákazníkům s využitím lepší spolupráce s našimi partnery. S touto integrací řešení plánujeme dodávat uživatelsky přívětivější aplikace pro znalostní pracovníky a zkrátit čas, který je potřebný pro shromáždění, analýzu a zpracování informací.“

Web Dynpro je standard pro vývoj uživatelského rozhraní pro veškerý vnitřní vývoj společnosti SAP při vytváření a rozšiřování podnikových aplikací. Komponenty Adobe Flash a Adobe Flex pro použití s prostředím Web Dynpro umožní vývojářům na platformě SAP vylepšit aplikace buď s použitím standardních komponent Flex nebo jejich vlastních komponent, vyvinutých s použitím programu Adobe Flex Builder™. Výsledkem budou graficky bohatá a zajímavá webová prostředí, kde jsou informace snadno pochopitelné a obsah se zobrazuje dynamicky.

„Tím, že se vývojářům SAP umožní využívat platformu Adobe Flash, se otevřou nesmírné možnosti pro budoucnost dnešních klíčových podnikových obchodních aplikací,“ řekl David Wadhwani, generální ředitel a viceprezident pro obchodní jednotku platformy u Adobe. „Jsme nadšeni, že můžeme pracovat se společností SAP na tom, abychom umožnili společnostem na celém světě vylepšit uživatelské prostředí a urychlit rozhodování na základě kritických obchodních dat.“

Tato rozšířená spolupráce je součástí širší kooperace se společností SAP a využívá rozšířenost platformy Adobe mezi podnikovými vývojáři a zákazníky. Software SAP Interactive Forms od Adobe si již pořídilo více než 1000 zákazníků společnosti SAP na celém světě, aby zrychlili zavádění a zvýšili produktivitu procesů založených na formulářích v aplikacích SAP. Adobe Flex je navíc integrovaný s nástrojem SAP NetWeaver Visual Composer, který se používá k vytváření bohatých a poutavých uživatelských prostředí.

Platforma Adobe Flash umožňuje vývojářům podnikových aplikací rychle navrhovat a vyvíjet atraktivní webové aplikace, které běží shodně na více operačních systémech a prohlížečích. Možnosti graficky bohaté vizualizace dat této platformy umožňují vytváření výkonných aplikací podporujících rozhodování a zpracovávajících velké objemy dat. Aplikace s obchodními procesy vyžadujícími více kroků je možné zjednodušit do jednostránkového prostředí, které zvýší jejich použitelnost a výkonnost. Adobe Flash Player s jednotnými schopnostmi runtime prostředí a více než 98 procentním rozšířením na počítačích připojených k internetu na celém světě snižuje náklady spojené s údržbou a upgrady softwaru.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA