Hlavní navigace

Adobe uvádí významný upgrade FrameMakeru

25. 7. 2007

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 24. července 2007 – Společnost Adobe ohlásila software Adobe® FrameMaker® 8, kompletní nástroj pro tvorbu a publikování dokumentů, který kombinuje jednoduchost textového procesoru s výkonností XML. Nová podpora pro více formátů, včetně souborů .SWF kompatibilních s přehrávačem Adobe Flash® Player a souborů 3D umožní uživatelům vylepšit statické dokumenty o bohatý multimediální obsah, a tím vytvářet poutavější interaktivní dokumenty. Navíc integrace formátu XML urychluje vytváření, lokalizaci a distribuci obsahu určeného pro výstup na různých operačních systémech, zařízeních a platformách a nová podpora pro Unicode umožní autorům snadno publikovat jeden dokument ve více jazycích.

„Hodnotný obsah generovaný technickými autory by neměl být omezen na jeden jazyk, geografickou oblast nebo zařízení,“ řekl Naresh Gupta, viceprezident a výkonný ředitel pro tisková řešení a klasické publikování u Adobe. „Integrace obsahu vytvořeného se softwarem Flash, 3D a Unicode dělají z verze FrameMaker 8 významný milník, zjednodušující vytváření důležité dokumentace, bez ohledu na použitý jazyk nebo technologickou platformu.“

Na FrameMaker se spoléhají autoři technických dokumentů, specialisté na dokumentaci, školitelé a profesionálové, kteří vyžadují vysoce kvalitní výstup rozsáhlých dokumentů z jednoho zdroje do více kanálů. FrameMaker 8 vychází z bohaté historie tohoto produktu, používaného pro vytváření složitých dokumentů na celém světě.

Snadné zvládnutí složitých dokumentů v pružném tvůrčím prostředí Adobe FrameMaker 8 umožňuje autorům pracovat ve známém režimu textového procesoru s označováním stylů pomocí tagů nebo v plně strukturovaném tvůrčím prostředí optimalizovaném pro vytváření XML a SGML. Začleněním snadno přístupných tvůrčích nástrojů a hotových přizpůsobitelných předloh FrameMaker 8 zjednodušuje proces tvorby technické dokumentace. Podpora pro standardizovanou architekturu DITA (Darwin Information Typing Architecture) zjednodušuje psaní, korektury, publikování a výměnu informací v XML orientovaných na témata a vytváření mapování DITA. Technické dokumenty lze nyní snadno udržovat a aktualizovat pomocí výkonných funkcí pro vytváření knih a rozvržení stránek, včetně automatického číslování a křížových odkazů. Nová funkce dovolí technickým autorům zvýraznit provedené úpravy textu v dokumentu, což zjednoduší proces korektury.

„S vydáním programu Adobe FrameMaker 8 máme konečně k dispozici editor XML se stoprocentní podporou DITA, který lze snadno přizpůsobit a představuje také kompletní publikační řešení,“ řekl Thomas Aldous, prezident americké společnosti Integrated Technologies, zaměřené na technická školení, správu dokumentů a vývoj zákaznických aplikací. „Všechny ostatní významné editory DITA vyžadují navíc nákladné zakoupení tiskového serveru.“

Začlenění 3D modelů a souborů .SWF
Se softwarem FrameMaker 8 mohou autoři začlenit 3D modely a bohatý multimediální obsah obsažený v souborech SWF kompatibilních s přehrávačem Adobe Flash Player přímo do svých dokumentů Adobe PDF. To umožní každému uživateli aplikace Adobe Reader prohlížet dynamické a interaktivní materiály, jako je 3D, video a animace, přímo v dokumentu. Tyto nové funkce lze snadno využít k začlenění nahraných sekvencí z obrazovky, simulací, výukových lekcí a testů vytvořených v softwaru Adobe Captivate® 3, což je nejnovější verze produktu pro e-learning od Adobe Systems.

Podpora a publikování materiálů pro uživatele na celém světě Adobe FrameMaker 8 podporuje kódování textu Unicode, umožňující autorům publikovat technickou dokumentaci ve více jazycích. V kombinaci s nástroji pro podporu slovníků a dělení ve více jazycích tvoří FrameMaker 8 efektivní a pružné prostředí pro správu technické dokumentace pro organizace, které potřebují nabízet podporu ve více jazycích.

V souvislosti s tímto oznámením společnost Adobe Systems také uvedla software Adobe FrameMaker Server 8, který integruje funkce pro tisk a publikování v Adobe PDF programu Adobe FrameMaker se serverovými aplikacemi.

Ceny a dostupnost
Očekává se, že Adobe FrameMaker 8 se začne na celém světě dodávat koncem července 2007 za odhadovanou cenu 31 400 Kč dolarů pro Windows® a za 49 340 Kč pro Solaris™ Unix®. Registrovaní uživatelé mohou upgradovat na Adobe FrameMaker 8 za 10 320 Kč pro Windows a 15 680 Kč pro Solaris Unix. Software Adobe FrameMaker Server 8 se začne dodávat na podzim 2007. Další informace o softwaru Adobe FrameMaker 8 a FrameMaker Server 8 najdete na adrese www.adobe.com/fra­memaker nebo se zúčastněte bezplatného elektronického semináře na vyžádání na adrese www.adobe.com/go/tech­com_eseminars.

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Atlas jablek: 16 oblíbených odrůd

Atlas jablek: 16 oblíbených odrůd

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše