Hlavní navigace

Adobe začíná dodávat Font Folio 11

6. 9. 2007

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 6. září 2007 – Společnost Adobe ohlásila software Adobe® Font Folio® 11, nejobsáhlejší sadu písem pro tisk, web, digitální video a elektronické dokumenty. Font Folio 11 s více než 2 300 písmy z knihovny Adobe Type Library nabízí rozšířenou jazykovou podporu, pokročilé typografické prvky a skutečnou kompatibilitu mezi platformami. Poskytuje přístup k tisícům možností písem pro návrháře, tiskaře a inzerenty, kteří hledají originální i klasická písma.

Font Folio 11 nativně podporuje systémy Mac OS X, Microsoft® Windows Vista® a Windows XP. Je založené na nedávné revizi a aktualizaci knihovny Adobe Type Library a obsahuje 176 nových písem od světově uznávaných písmolijen a špičkových návrhářů. Balík písem obsahuje také oceňovaná písma Adobe Originals – jedinečné návrhy a nové verze klasických písem vytvořené v Adobe.

„V sadě Font Folio 11 jsme využili naši standardní knihovnu písem OpenType a přidali jsme k ní nová písma, mimo jiné Arno Pro a Garamond Premier Pro,“ řekl Don Walker, ředitel pro tisková řešení a klasické publikování u Adobe. „Také jsme vylepšili naši implementaci standardu OpenType.“

Design s vynikajícími písmy
Písma Adobe nabízejí spolehlivou kvalitu, ať je výstup určen pro inkoustové tiskárny, laserové tiskárny, osvitové jednotky nebo pro přímou výrobu tiskových desek. Inzerenti mohou vylepšit marketingové materiály vytvořením animovaných obrazů GIF a dalších typograficky bohatých prvků pro webové stránky nebo přidáním účinných titulkových efektů k projektům pro digitální video a multimédia.

Font Folio 11 obsahuje speciální balíky Opticals, nabízející čtyři nebo více samostatných návrhů pro každé písmo. Písma jsou individuálně optimalizované pro různý rozsah velikosti, od malého textu poznámek pod čarou po velká písma pro nadpisy. Mnohá písma OpenType v sadě Adobe Font Folio 11 obsahují rozšířenou sadu glyfů a pokročilé typografické prvky, poskytující návrhářům možnost vylepšit jejich kompozice pomocí nadstandardních typografických doplňků, jako jsou ozdobná písmena, kapitálky a minuskové číslice.

Vytváření textu s pružností písem OpenType
S formátem OpenType se písma bezproblémově zobrazují i tisknou na počítačích Macintosh i PC a ve všech dokumentech je lze použít spolu se stávajícími formáty písem. Funkce OpenType v programu Adobe InDesign® CS3 také využívají rozšířené prvky mnoha písem v sadě Font Folio 11. S podporou Unicode v sadě Font Folio 11 mohou navíc tiskaři publikovat vícejazyčné dokumenty, včetně středoevropských a východoevropských jazyků, a také japonštiny, řečtiny a azbuky.

Ceny a dostupnost
Produkt Adobe Font Folio je dostupný od 6. září 2007 a bude se prodávat primárně přes Adobe.com a prodejní a licenční kanály Adobe. Cena standardní licence na 20 počítačů je 308 220 Kč. K dispozici jsou také upgrady z produktů Font Folio verze 8 nebo 9 nebo Font Folio OpenType Edition, jejichž ceny začínají na 109 750 Kč. Adobe také vydává speciální licenci produktu Font Folio OpenType Edition na 5 počítačů pro menší návrhářská pracoviště, která je dostupná za 111 260 Kč. Tam, kde se neprodává lokalizovaná verze, je k dispozici verze v mezinárodní angličtině. Další informace najdete na adrese www.adobe.com/pro­ducts/fontfoli­o.

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií