Hlavní navigace

Adobe získává společnost Virtual Ubiquity

2. 10. 2007

[Tisková zpráva] Online textový procesor Buzzword umožňující spolupráci na dokumentech využívá prostředí Adobe AIR.

Chicago, USA, 1. října 2007 – Společnost Adobe podepsala smlouvu, podle které získává společnost Virtual Ubiquity a její online textový procesor Buzzword. Tato akvizice podporuje úsilí Adobe v rozvoji komunity zaměřené na vývoj bohatých internetových aplikací (RIA). Kromě toho společnost Adobe přidala ke svým současným online službám pro dokumenty novou službu sdílení souborů. Beta verze této služby s krycím názvem „Share“ usnadní uživatelům online sdílení, publikování a uspořádání dokumentů.

„Již více než deset let je software Adobe® Acrobat® a formát PDF standardem pro spolehlivé sdílení dokumentů a spolupráci nezávisle na platformě. Software Buzzword bude vycházet z tohoto vedoucího postavení a umožní další vylepšení způsobů spolupráce na dokumentech,“ řekl David Mendels, viceprezident obchodní jednotky podnikové produktivity u Adobe. „Současně je to skvělá ukázka možností technologií Adobe, které zvyšuje laťku v kvalitě toho, co by lidé měli očekávat od svých aplikací.“

Online textový procesor Buzzword umožňuje uživatelům pracovat společně na vytváření vysoce kvalitních dokumentů. Protože program Buzzword byl vytvořen s použitím softwaru Adobe Flex™ a běží v prohlížeči Adobe Flash™ Player, umožňuje vyšší kvalitu dokumentů, vynikající typografii, nastavení rozvržení stránky a výkonnou podporu pro začleněné grafiky, bez ohledu na používaný prohlížeč nebo zařízení. Aplikace bude běžet také v prostředí Adobe® AIR™ a nabídne tak uživatelům hybridní používání online nebo offline a možnost pracovat s dokumenty na webu i s lokálními dokumenty. Výkonné schopnosti spolupráce v aplikaci Buzzword umožní více autorům upravovat dokumenty a přidávat do nich poznámky odkudkoliv a kdykoliv. Autor dokumentu může nastavit oprávnění, která prakticky vyloučí chaos s kontrolou verzí. Další informace o získání a používání beta verze softwaru Buzzword naleznete na http://www.ado­be.com/go/buz­zwordfaq.

Zakladatelé společnosti Virtual Ubiquity budou nadále působit ve společnosti Adobe a přinesou s sebou bohaté znalosti a zkušenosti v oblasti online spolupráce na dokumentech. Tým společnosti Virtual Ubiquity s rozsáhlým zázemím ve vývoji pro Lotus Notes a eRoom vyvinul rozsáhlé prostředí pro tvorbu a spolupráci pro práci příští generace. „Byli jsme inspirováni způsobem, jakým dnešní mládež tráví svůj čas – společnou prací a hraním online a jak to ovlivňuje způsob, jakým my všichni přemýšlíme o spolupráci,“ řekl Rick Treitman, výkonný ředitel Virtual Ubiquity. „Výsledkem této inspirace je online textový procesor pro ‘generaci sociálních sítí“, který se zaměřuje na společnou práci online, aniž by tím utrpěla kvalita.“

Web se stále více stává platformou pro „práci budoucnosti“, kde se budou moci lidé kdykoliv a odkudkoliv setkat a sdílet spolu navzájem svou práci. Společnost Adobe, se svým vedoucím postavením ve vývoji bohatých internetových aplikací RIA, převratným způsobem mění způsob, jak se lidé setkávají, aby se zabývali myšlenkami, informacemi a sebou navzájem. Toto oznámení je pro společnost Adobe milníkem při upevňování jejího vedoucího postavení v rozvíjejícím se oboru online spolupráce na dokumentech.

Společnost Adobe dnes také zpřístupnila bezplatnou online službu pro sdílení dokumentů s krycím názvem „Share“. Uživatelé jednoduše vyberou dokumenty, které chtějí sdílet, pošlou jejich příjemcům zprávu a nastaví, zda budou tyto soubory veřejně přístupné nebo s omezením. Bohaté uživatelské rozhraní vytvořené s technologií Adobe Flex poskytne bezproblémové prostředí, kombinující jednoduché pracovní postupy s vysoce kvalitními online náhledy, urychlujícími nalezení toho správného dokumentu. Beta verze bude navíc obsahovat sadu programátorských rozhraní REST, která umožní vývojářům vytvořit propojení s jejich aplikacemi, včetně ukládání souborů a přístupu k nim, stejně jako vytváření miniatur a na Flashi založených náhledů dokumentů. Lidé se mohou o této službě dozvědět více a přihlásit se k jejímu používání na http://www.ado­be.com/go/lab­s_share.

Společnost Virtual Ubiquity sídlí ve Walthamu v Massachusetts. Očekává se, že akvizice bude uzavřena koncem listopadu 2007. Transakce by neměla mít podstatný vliv na příjmy a zisk společnosti Adobe ve fiskálním roce 2007. Podmínky nebyly zveřejněny.

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí