Hlavní navigace

ADSL UŽ MÁ V ČESKÉ REPUBLICE 300.000 ZÁKAZNÍKŮ

14. 2. 2006

[Tisková zpráva] Počet uživatelů připojených k vysokorychlostnímu internetu prostřednictvím pevné telefonní linky překračuje další významný milník. Společnost ČESKÝ TELECOM právě dnes ohlásila zákazníka s pořadovým číslem 300.000. Stal se jím zákazník z Prahy. Společnost mu jako prémii darovala jeden rok připojení službou INTERNET EXPRES MAXI zdarma a notebook Dell Precision M70 s procesorem Pentium M.

„Zatímco prvních 100 000 uživatelů ADSL měla Česká republika až za 22 měsíců, druhou stovku již za 8, třetí se podařilo získat jen za pouhých 5 měsíců. Nebojím se říci, že to je velký úspěch a my jsme rádi, že jsme k tomuto dobrému výsledku mohli hodně přispět,“ neskrývá optimismus Simon Burckhardt, výkonný ředitel pro prodej a marketing ČESKÉHO TELECOMU a dodává: „Je velmi pozitivní, že v porovnání s připojením přes kabel či wi-fi nebo mobilní telefon se technologie ADSL drží v oblibě na prvním místě. Sami zákazníci potvrzují, že je to dobrá volba.“ Tohoto úspěchu bylo dosaženo pouhých 8 měsíců po akvizici ČESKÉHO TELECOMU společností Telefónica. ČESKÝ TELECOM nyní těží z osvědčených zkušeností Telefóniky a může tak plně využít potenciálu dalšího rozvoje služeb vysokorychlostního internetu v České republice.

Nyní je vysokorychlostní internet přístupný v 1354 lokalitách České republiky, což pokrývá více než 90 procent všech telefonních linek ČESKÉHO TELECOMU (viz mapa v přiložené prezentaci). „Maximální rozšiřování počtu lokalit, kde je možné využívat INTERNET EXPRES, je stále naší hlavní prioritou,“ říká tiskový mluvčí společnosti Martin Žabka. ČESKÝ TELECOM zahájil poskytování vysokorychlostního internetu 3. března 2003. Tento typ připojení (ADSL) byl tehdy dostupný pouze v Praze, Brně a Ostravě, což znamenalo necelých 44 procent všech telefonních linek v České republice.

O oblíbenosti vysokorychlostního připojení svědčí vedle nárůstu počtu lokalit a klientů také poslední průzkum mezi samotnými uživateli. Ten prokázal, že zákazníci, kteří mají doma vysokorychlostní internet, u něj tráví v průměru skoro čtrnáct hodin týdně. Naopak domácí uživatelé vytáčeného připojení se s internetem „mazlí“ průměrně jen 4 a půl hodiny týdně. Obě tyto skupiny pak na internetu převážně posílají maily (92 %) a hledají různé informace (98 %). Vzhledem k současnému zrychlování očekávají představitelé ČESKÉHO TELECOMU v nadcházejícím období razantní příklon k využívání počítače a internetu jako skutečného multimediálního prostoru, kde lze jednoduše poslouchat on-line rádia, dívat se na filmy a hrát složité on-line hry s krátkou odezvou.

Největší český telekomunikační operátor sám před dvěma týdny u svého vysokorychlostního připojení navýšil rychlost až čtyřnásobně. Základní připojení INTERNET EXPRES IMPULS zrychlil ze 128/64 kb/s na 512/128 kb/s a u připojení INTERNET EXPRES IDEAL zvýšil rychlost na 2 Mb/s a to při zachování cen. Ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi patří vysokorychlostní internet od ČESKÉHO TELECOMU v poměru rychlost-cena k absolutní špičce (viz grafy v přiložené prezentaci).

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC