Hlavní navigace

Společnost AEC dokončila projekt Analýzy rizik v prostředí síťové infrastruktury Ministerstva průmyslu a obchodu ČR

[Tisková zpráva] AEC, člen skupiny Cleverlance, realizovala pro Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR rozsáhlý projekt zaměřený na další budování informační bezpečnosti ministerstva.

Brno 21. 10. 2009 – AEC, dceřiná společnost Cleverlance Enterprise Solutions, úspěšně dokončila realizaci projektu pro Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO). Projekt zahrnoval v úvodní fázi provedení analýzy současného stavu informační bezpečnosti IS a analýzy rizik IS. Získané poznatky pak byly využity v následujících fázích projektu, kdy byla navržena konkrétní bezpečnostní opatření k eliminaci identifikovaných rizik a byla vypracována Systémová bezpečnostní politika IS včetně návazné bezpečnostní dokumentace.

Hlavním cílem projektu bylo na základě existující Bezpečnostní politiky informačních a komunikačních systémů MPO a výsledků analýzy rizik dále rozvinout snahy odborných útvarů ministerstva a pokročit v dalším budování systému řízení informační bezpečnosti MPO na základě všeobecně uznávaných standardů řady ISO/IEC 27000. Zpracovaná Systémová bezpečnostní politika IS a Bezpečnostní příručka pro uživatele zpřístupní definovaná bezpečnostní pravidla širokým vrstvám uživatelů IS ministerstva a vytvoří tak předpoklady pro jejich úspěšné zavedení do praxe.

Ing. Miloslav Marčan, ředitel odboru informatiky MPO k projektu dodává: „Konzultanti a techničtí specialisté společnosti AEC nám pomohli zasadit další pomyslný kamínek do složité skládačky zabezpečení informačních technologií, jejichž fungování je jednou z podmínek fungování celého ministerstva. I když jsme si vědomi toho, že budování systému řízení informační bezpečnosti je během na dlouhou trať, věříme, že výstupy, které nám společnost AEC dodala, nás významně posunou tím správným směrem. Mimo jiného si ceníme i vstřícnosti a nesporné snahy konzultantů AEC přizpůsobit jednotlivé aspekty navrženého řešení specifickým podmínkám našeho ministerstva.“

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR patří mezi klíčová ministerstva s širokou působností, na jejichž kvalitním fungování je do značné míry závislá úroveň a výsledky našeho národního hospodářství. Do široké palety působností ministerstva patří mj. státní průmyslová politika, obchodní politika, zahraničně ekonomická politika, jednotná surovinová politika atd.

O společnosti AEC
Společnost AEC, spol. s r. o., člen skupiny Cleverlance, je tradiční integrační a poradenská firma poskytující profesionální řešení, služby a produkty z oboru informačních a komunikačních technologií, především z oblasti IT Security zákazníkovi na míru. Strategickou orientací společnosti je projektový přístup, systémová integrace a outsourcing vybraných řešení a služeb.

AEC nachází řešení bezpečnostních problémů svých klientů s pomocí projektového řízení a optimální volby postupů i software a hardware zahrnující antivirovou, antispamovou a antispywarovou ochranu. AEC nabízí řešení certifikační autority, elektronické podatelny, PKI a další. Komplexní portfolio obsahuje také penetrační testy, bezpečnostní audity a politiky a poradenství.

Společnost AEC se již čtyřikrát umístila v žebříčku „Českých 100 nejlepších“. Je držitelem certifikátu řízení informační bezpečnosti (ISMS) dle standardu ISO/IEC 27001, certifikátu řízení jakosti dle ISO 9001:2000 a potvrzení NBÚ ČR pro práci s utajovanými informacemi.

K 1. 1. 2008 došlo k akvizici společnosti AEC, spol. s r.o. společností Cleverlance Enterprise Solutions a.s. V březnu 2008 vznikla vyčleněním vývojové divize ze společnosti AEC společnost TrustPort, a.s.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Optimedia: hybridní kampaň Nescafé

Optimedia: hybridní kampaň Nescafé

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU