Hlavní navigace

Agilia Conference 2011 – Agile Management and Leadership v Brně je první odborná konference o aplikaci agilních metodik v IT průmyslu a ve státní správě.

23. 2. 2011

[Tisková zpráva] „Agilní metodiky se již zabydlely v malých firmách a některé střední firmy s nimi omezeně experimentují. Je možné prezentovat výsledky. Velké a nadnárodní firmy jsou však nadále k adopci agilních postupů rigidní. Překážkou se jeví management společností a neschopnost přizpůsobit způsob uvažování měnícímu se podnikatelskému prostředí.“, říká Michal Vallo, pořadatel konference.

Cílem konference je na reálných příkladech z prostředí středních a velkých společností, a také státní správy, ukázat aplikaci agilního řízení a agilních projektových metodik. Příklady budou prezentovány formou případové studie přímo manažery projektů. Prezentovat se budou ukázky postupů implementace, vyčíslení přínosů, které zavedení agilních postupů přineslo, a také ukázky reálných problémů, které se při aplikaci agilních metodik vyskytují a jak je možné je vyřešit. 

Aplikací  agilních metodik ve velkých společnostech se zvýší  konkurenceschopnost IT průmyslu v ČR. 

Na programu konference jsou vystoupení  projektových manažerů z Ni­zozemí, Německa, Norska, Finska a z Belgie, kteří se s účastníky podělí o své zkušenosti s implementací agilních metodik ve společnostech Allianz (pojišťovnictví), Penzijní fond PSK (státní správa), Nokia Siemens Networks (telekomunikace), a další. 

Hlavní přednášku bude mít Jurgen Appelo z Nizozemí, autor knihy Management 3.0: Leading Agile Developers, Developing Agile Leaders, který svou knihou rozvířil poklidnou hladinu agilních vod v Evropě. Součástí konference bude také autogramiáda.  

  • Jurgen Appelo (Nizozemí)  se ve své přednášce zamýšlí, jestli je management nepřítel agility. Management je často ignorován při adopci agilního vývoje software, co často doprovázejí poznámky „Samo-organizující se týmy nepotřebují manažery“, „Management je překážkou“ anebo „Manažeři jsou kuřata“. Naneštěstí, tyto poznámky mezi manažery agilní řízení dobře neprodávají. Ale jsou to manažeři, kteří budou platit faktury agilním školitelům a koučům. Na trhu je dnes nejmíň sto knih pro vývojáře a projektové manažery agilních týmů, ale téměř žádné pro manažery a lídry. Když organizace adoptuje agilní vývoj software, nejenom vývojáři a projektoví manažeři se musejí naučit nové techniky. Manažeři vývoje a týmoví lídři se také musejí naučit nové přístupy k vedení a řízení organizací. Několik studií ukázalo, že management je největší překážkou při přechodu na agilní vývoj software. Manažeři se musejí naučit co je jejich nová role v organizaci vyvíjející software pro 21 století a jak z agility co nejvíce vytěžit.
  • Dieter Bertsch (Německo) přichází z pojišťovny Allianz. V přednášce se návštěvníci dozvědí, co se podařilo, co se nepodařilo, kam směřuje vývojové oddělení pojišťovny Allianz a také jak překonávat obtíže při zavádění agilních metodik do rozsáhlé organizace.
  • Mette Gjertsen (Norsko) pracuje ve státní správě – Norském penzijním fondu zaměstnanců státní správy. Vede projekt PERFORM, jehož rozpočet dosahuje 1 miliardy norských korun, a ve kterém 160 pracovníků připravuje informační systém pro výpočet a výplatu penzí. Ve své přednášce se zaměří na speciální aspekty řízení SCRUM týmů, které nikde v ČR není možné vidět a také v Evropě nejsou běžné. Jak se chovat v roli Product Owner a prioritizovat 12 Scrum týmů? Jak nasměrovat 12 týmů na společný cíl bez toho, aby mezi nimi vznikaly kolize? Jak řídit kvalitu a jak definovat „hotovo“? Účastníci se dovědí také relevantní technické informace – kontinuální integrace, testovací prostředí, refaktoring a technický dluh.
  • Michal Vallo (Česká Republika) je jedním z prvních SCRUM Masterů v České republice, zakladatel agilní komunity a organizátor systému vzdělávání. Ve své přednášce se zaměří na typické problémy zavádění agilního řízení v českých a slovenských podnicích, na kulturní odlišnosti, právní prostředí a možnosti vzdělávání. Na ukázce z automobilového průmyslu ukáže výhody a přínosy agilního řešení projektu.
 

Více informací o konferenci najdete na www.agilia.cz.

Partnery konference jsou Inflectra Corporation a Fakulta informatiky Masarykovy univerzity v Brně.

Dalšími partnery konference jsou společnosti Y Soft Corporarion, Red Hat a ANF DATA.  

O organizátorech Agilia Conference 2011:

Aguarra, s.r.o. (www.aguarra.cz) – školící, konzultační a certifikační centrum pro agilní management, R&D a technologické inovace v České republice a na Slovensku.

WebExpo, s.r.o. (www.webexpo.cz) – organizuje největší konferenci o internetu a webu ve Střední Evropě a poskytuje vzdělávání pro webové týmy.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu