Hlavní navigace

Ahold podepsal se společností HP novou dohodu o infrastrukturních a aplikačních službách

20. 1. 2010

[Tisková zpráva] HP zajistí dodávky a správu komplexního balíku IT služeb, které zvýší efektivitu technologického prostředí v Aholdu

Praha, 20. ledna 2010 – Ahold, mezinárodní skupina předních provozovatelů supermarketů ve Spojených státech a zemích Evropy, rozšířila svou dosavadní spolupráci se společností HP podepsáním sedmileté dohody o infrastrukturních a aplikačních službách. Prodloužení smlouvy má snížit komplikovanost a zvýšit efektivitu technologického prostředí společnosti Ahold.

„Úspěch na současném globálním maloobchodním trhu vyžaduje více než jen znalost maloobchodu – je zapotřebí flexibilní technologické základny, která pomůže optimalizovat provozy, inovovat, lépe sloužit zákazníkům a podpoří další růst společnosti,“ řekl Mike Klaus, viceprezident a ředitel pro odvětví spotřebního zboží a dopravy divize HP Enterprise Services. „Rozšíření naší spolupráce pomůže společnosti Ahold dále zkvalitnit její technologické služby, jež se podílejí na dlouhodobém obchodním úspěchu.“

Na základě podmínek smlouvy bude HP poskytovat služby správy a podpory pro globální datové centrum společnosti Ahold, jež zahrnuje mainframy, servery a datová úložiště. Kromě toho bude HP implementovat řešení HP Business Service Automation, které zajistí větší robustnost a dostupnost serverových i úložných kapacit. Ahold bude používat rackové servery HP ProLiant, disková pole HP StorageWorks XP a přepínače HP ProCurve 2610 a 5412.

HP rovněž zajistí další služby pro rozsáhlou síťovou infrastrukturu společnosti Ahold, jež spojuje její dodavatelský řetězec a distribuci se 3 000 obchody, sklady a kancelářskými budovami v Evropě a ve Spojených státech.

Pracovní počítačové prostředí využívané více než 200 000 zaměstnanci Aholdu v Evropě a Spojených státech bude rovněž nadále spravováno společností HP. Služby pokrývají všechny součásti provozu počítačových prostředí v obchodech a kancelářích včetně komplexních služeb podpory. Kromě toho HP zajistí hladký přechod zaměstnanců Aholdu na hardware HP – notebooky HP EliteBook řad 2500, 6900 a 8500 a podnikové desktopy řad HP dx2400, dc5800, dc7900.

Ve Spojených státech bude HP zajišťovat také správu celé řady kritických podnikových a administrativních aplikací společnosti Ahold.

HP bude výše jmenované služby poskytovat společnosti Ahold primárně z center v Argentině, Belgii, Německu, Indii, Malajsii, Nizozemí, Španělsku a Spojených státech, které jsou součástí globální sítě HP Best Shore®.

HP Enterprise Services je nedávno oznámený název původní podnikové jednotky Electronic Data Systems, LLC.

O společnosti Ahold
Ahold je mezinárodní skupina předních provozovatelů supermarketů ve Spojených státech a Evropě. Společnost si klade za cíl být lídrem na každém z trhů, na kterém působí, a nabízí silné místní značky, jež ji odlišují od konkurence. Jako skupina využívá Ahold znalosti, vhled do chování spotřebitelů a sílu svých podniků k jednoduchému, zodpovědnému a efektivnímu provozu. Společnost neustále inovuje své produkty, služby a formáty obchodů s cílem posilovat věrnost zákazníků a dosahovat dlouhodobě udržitelného, ziskového růstu. Další informace o společnosti Ahold jsou k dispozici na webu ahold.com.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu