Hlavní navigace

Alcatel-Lucent ohlásil hospodářské výsledky čtvrtého čtvrtletí a celého roku 2006

[Tisková zpráva] 4. čtvrtletí 2006: upravené předběžné tržby ve výši 4,42 miliardy EUR a provozní zisk 21 milionu EUR. Celý rok 2006: upravené předběžné tržby ve výši 18,25 miliardy EUR a provozní zisk 1,025 miliardy EUR. K 31. prosinci 2006 činil objem hotovosti a obchodovatelných akcií společnosti Alcatel-Lucent 6,7 miliardy EUR a čistá hotovost 508 milionů EUR. Návrh dividendy pro příští valnou hromadu akcionářů, která se bude konat 1. července, je 0,16 EUR na akcii.

Paříž, 9. února 2007 – Správní rada společnosti Alcatel-Lucent schválila hospodářské výsledky firmy za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2006. „První čtvrtletní výsledky po fúzi Alcatel-Lucent přinesly zklamání, ale dlouhodobý výhled je pozitivní a potenciál růstu díky spojení našich dvou firem zůstává zachován,“ uvedla generální ředitelka Patricia Russo. „Fúzi jsme dokončili 1. prosince 2006 a intenzivně pokračujeme v integraci všech našich činností. Výhody spojení a nově nabyté pozice pozice globálního lídra v oboru se projeví již v průběhu letošního roku.“

„Soustředíme se na podporu transformace sítí, která je v plném proudu po celém světě. Ta zahrnuje zavádění all-IP sítí, rozšiřování technologií pro přenos videa a multimediálního obsahu a rozvoj širokopásmového mobilního přístupu, stejně jako dalších služeb s vysokou přidanou hodnotou,“ dodala Patricia Russo.

Upravené předběžné výsledky
Společnost Alcatel-Lucent zveřejnila společné upravené předběžné výsledky za rok 2006, které zahrnují celoroční aktivity obou původních firem včetně těch, které přecházejí do samostatné společnosti Thales. Do výsledků nebyla zahrnuta čísla za UMTS divizi Nortelu, kterou nedávno společnost koupila, protože tato transakce byla dokončena k 31. prosinci 2006.

Upravené předběžné tržby společnosti Alcatel-Lucent za čtvrté čtvrtletí 2006 činí 4,42 miliardy EUR a jsou o 16 procent nižší než tržby za stejné čtvrtletí roku 2005. Provozní zisk za čtvrté čtvrtletí 2006 dosáhl hodnoty 21 milionu EUR, když ve stejném čtvrtletí předchozího roku činil 566 milionů EUR. Čistý příjem za čtvrtletí byl 618 milionů EUR, po přepočítání na akcii 0,27 EUR, z toho náklady na restrukturalizaci a odpis nehmotných aktiv byly 577 milionů EUR (0,26 EUR na akcii).

Upravené předběžné tržby společnosti Alcatel-Lucent za celý rok 2006 dosáhly výše 18,25 miliardy EUR a byly o dvě procenta nižší než v roce 2005, kdy činily 18,57 miliardy EUR. Provozní zisk dosáhl výše 1,02 miliardy EUR oproti 1,41 miliardy EUR v předchozím roce. Čistý příjem za rok 2006 byl 522 milonů EUR (0,23 EUR) po započítání nákladů ve výši 626 milionů EUR (0,28 EUR na akcii) na restrukturalizaci a odpis nehmotných aktiv. Na snížených tržbách se podílely jednotlivé regiony takto: Severní Amerika – 36 procent, Asie – 15 procent, západní Evropa – 26 procent, ostatní regiony – 23 procent.

Očekáváme růst v řádu procent
„Dokončili jsme revizi společného portfolia produktů a zaměřili se na klíčové oblasti jakými jsou IMS, mobilní sítě třetí generace, služby, optické sítě nové generace, bezdrátový a pevný širokopásmový přístup,“ dodala Patricia Russo. „Máme silné portfolio, které nám zajistí růst a zisky tržních podílů v oblasti mobilních, konvergentních a podnikových sítí. V současné době jsme ohlásili kontrakty na zavádění 3G UMTS/HSDPA pro japonského mobilního operátora Softbank Mobile a poskytování pevných a mobilních sítí nové generace včetně optických a IP/MPLS řešení pro operátora Globacom v Nigérii.“

„Jak jsme uvedli již dříve, výsledky posledního čtvrtletí roku 2006 byly poznamenány kombinací krátkodobé nejistoty našich zákazníků a zaměstnanců ohledně fúze a náročnými výzvami trhu, zvláště v Severní Americe. Tyto vlivy se zmírňují a očekáváme jejich omezený vliv na výsledky prvních měsíců roku 2007,“ prohlásila Patricia Russo. „Celoročně předpokládáme růst příjmů v řádu procent, zvláště v oblasti služeb pro mobilní operátory.“

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují