Hlavní navigace

Společnost Alcatel-Lucent ohlásila hospodářské výsledky prvního čtvrtletí roku 2009

5. 5. 2009

[Tisková zpráva] Výsledky za první čtvrtletí roku 2009 - tržby za první čtvrtletí roku 2009 dosáhly 3,598 miliardy EUR, což znamená meziroční pokles o 6,9 procenta, hrubý zisk činil 1,133 miliardy EUR a 31,5 procenta z celkových tržeb. Provozní ztráta dosáhla 254 milionů EUR, resp. 7,1 procent z celkových tržeb. Provozní cash flow činilo mínus 43 milionů EUR a celkový čistý dluh společnosti k 31. březnu 2009 byl 841 milionů EUR.

Paříž, 5. května 2009 – Generální ředitel společnosti Alcatel-Lucent Ben Verwaayen uvedl, že v prvním čtvrtletí se firma soustředila na restrukturalizaci a přeměnu na „nový Alcatel-Lucent“. „Zákazníci oceňují naše nové směřování a strategii. Jejich důvěra v naše schopnosti je silná, což dokumentují úspěchy firmy v oblasti 3G a LTE technologií, stejně jako růst počtu objednávek v Severní Americe a v Asii a Tichomoří. Jak jsme již dříve uvedli, rok 2009 bude rokem transformace naší firmy a intenzivní racionalizace portfolia, sdílení zdrojů, kvalitního řízení provozního kapitálu a snižování provozních nákladů na administrativu a režii,“ uvedl Ben Verwaayen. „I když jsme provozní ztrátu v prvním čtvrtletí díky sezónním vlivům a náročné situaci na trhu očekávali, nejsme spokojeni. Náš celoroční cíl, kterým je vyrovnané hospodaření, zůstává nezměněn a firemní strategie a konkrétní kroky tomu odpovídají.“

Celkové tržby v prvním čtvrtletí klesly meziročně o 6,9 procenta a proti minulému čtvrtletí o 27,4 procenta na 3,598 miliard EUR. Při započítání stálého kurzu eura k dolaru tržby klesly meziročně o 11,2 procenta a oproti minulému čtvrtletí o 28,3 procenta. Na jednu stranu zaznamenala firma dvouciferný meziroční pokles při stálém kurzu eura k dolaru v oblasti dodávek telekomunikačním operátorům a firmám. K tomu přispělo omezování investic do pevných a mobilních sítí, switchů a podnikových telefonních systémů – s výjimkou rostoucích oblastí IP sítí, W-CDMA technologií a podmořských optických kabelů.

Na druhou stranu pětiprocentním tempem rostly při stálém kurzu eura k dolaru tržby v oblasti poskytování aplikačního softwaru a více než patnáctiprocentní růst zaznamenalo poskytování služeb. Geograficky vzato, pokles nastal především v Severní Americe, kde tržby klesly při stálém kurzu eura k dolaru meziročně o 28 procent. V Asii a Pacifiku klesly meziročně tržby o 8 procent, v Evropě o 1,5 procenta. Ve zbytku světa vzrostly tržby meziročně o jedno procento.

Provozní ztráta dosáhla v prvním čtvrtletí letošního roku 254 milionů EUR, tedy 7,1 procenta z tržeb. Hrubá marže dosáhla 31,5 procenta z tržeb, přičemž ve stejném období loňského roku byla 36,2 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí roku 2008 činila 33,3 procenta. Provozní náklady (SG&A) klesly meziročně o 3,7 procenta, čtvrtletně o 4,7 procenta, náklady na výzkum a vývoj byly v porovnání se stejným obdobím minulého roku stejné a čtvrtletně stouply o 3,3 procenta.

Více informací o finančních výsledcích společnosti Alcatel-Lucent na http://www.alcatel-lucent.com.

O společnosti Alcatel-Lucent
Společnost Alcatel-Lucent dodává poskytovatelům služeb, firemní klientele a státní správě na celém světě řešení, která umožňují koncovým uživatelům využívat hlasové, datové a obrazové komunikace. Alcatel-Lucent je lídr v oblasti pevných, mobilních a konvergentních širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb a využívá bezkonkurenčních technických a vědeckých kapacit Bell Labs, jednoho z největších inovačních center v telekomunikačním průmyslu. S pobočkami ve 130 zemích světa je Alcatel-Lucent místním partnerem s celosvětovým dosahem. Společnost Alcatel-Lucent dosáhla v roce 2008 tržeb ve výši 16,98 miliardy EUR, operuje z Francie a jeho vedení sídlí v Paříži. Více na www.alcatel-lucent.com.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?