Hlavní navigace

Aliatel má nového generálního ředitele

25. 2. 2003

[Tisková zpráva]

Aliatel má nového generálního ředitele

Do funkce generálního ředitele společnosti Aliatel byl představenstvem společnosti jmenován pan Bernhard Fanger.

Bernhard Fanger pracoval pro konzultační společnosti, dodavatele technologií a telekomunikační operátory; doposud působil ve společnosti BT Ignite na pozici Director Voice Networks Global.

Na místo generálního ředitele společnosti jej akcionáři společnosti Aliatel navrhli již koncem minulého roku. Hlavním úkolem nového generálního ředitele bude udržet a posílit pozici společnosti na českém telekomunikačním trhu a zároveň zvýšit vnitřní výkonnost společnosti vedoucí k ziskovému podnikání na základě plného samofinancování.

„Nabídkou společnosti Aliatel a.s. jsem byl velice potěšen,“ říká Bernhard Fanger a dodává: „především proto, že si Aliatel vybudoval velice silnou pozici na českém telekomunikačním trhu a má tudíž veškeré předpoklady pro další růst. Vzhledem k obrovským změnám na telekomunikačním trhu a příležitostem, které tento trh nabízí je pro mne pozice generálního ředitele společnosti Aliatel obrovskou výzvou.“

Na otázku týkající se postavení společnosti Aliatel coby poskytovatele vysoce kvalitních služeb nám Bernhard Fanger odpověděl: „V tom vidím jednu ze silných stránek společnosti Aliatel. Udělám vše proto, aby si Aliatel tuto pozici udržel. Za kvalitou nesmíme vidět jen definovanou dostupnost služeb nebo určitou šířku pásma, kvalita zahrnuje mnohem více. Za jednu z poměrně širokých definicí kvality lze považovat naplnění očekávání zákazníka. V příštích měsících se proto chci setkat s co největším počtem našich zákazníků, abych zjistil, v čem se ještě musíme zlepšit.“

Přestože se pan Fanger ujme své funkce až v červnu 2003, pravidelně komunikuje se zástupci akcionářů společnosti, plně se zapojil do přípravy nového podnikatelského plánu a podílí se na strategickém plánování. Setkal se i s vrcholovým vedením společnosti. Do doby jeho oficiálního nástupu je vykonáváním funkce generálního ředitele pověřen Ing. Petr Štajner, ředitel pro Strategii společnosti Aliatel a.s.

„Nebylo by fér hodnotit tržní prostředí a společnost na základě několika málo setkání,“ konstatoval Bernhard Fanger a dodal: „nicméně si plně uvědomuji, že vzhledem ke stávající situaci na českém telekomunikačním trhu bude nastávající období velmi náročné nejen pro mne ale i pro celou společnost. Proto je velmi důležité, aby se vedení společnosti a její zaměstnanci semkli do jediného týmu a úspěšně se dokázali porvat s výzvami, které nás čekají. Jsem přesvědčen, že pak už nic nebude bránit tomu, aby si Aliatel udržel svoji pozici předního poskytovatele telekomunikačních služeb v České republice.“

Bernhard Fanger se narodil 25. srpna 1962 v německém Herrschingu. Vystudoval vysokou školu technickou v Mnichově a telekomunikace na univerzitě v Londýně. Absolvoval postgraduální studia v USA na univerzitách v Jižní Kalifornii a New Yorku. V telekomunikacích se pohybuje už přes deset let. Byl zaměstnán ve společnostech Siemens, Hewlett Packard a British Telecom.

Volný čas nejraději tráví v rodinném kruhu (je ženatý a má čtyři děti). Rád sportuje. „Začal jsem se zajímat o turistiku a trochu i o lezení po horách, takže se už těším na české hory a doly,“ vysvětluje s úsměvem.

ALIATEL a.s. poskytuje v garantované kvalitě výběr spolehlivých datových, telefonních a internetových služeb.

Aliatel je držitelem mezinárodně uznávaného certifikátu kvality ISO 9001:2000 a zároveň i prvním operátorem, který od července 2002 nabízí plnohodnotné telefonní služby v rámci volby operátora. V žebříčku Fast 50 (nejrychleji rostoucích technologických společností) sestavovaném společností Deloitte & Touche byla společnost Aliatel a.s. zařazena na 2. místo v ČR a 15. ve střední Evropě. Akcionářská struktura společnosti je ze 60 % tvořena rozvodnými energetickými akciovými společnostmi (Severomoravská energetika, a. s., Jihomoravská energetika, a. s., Jihočeská energetika, a. s., a Západočeská energetika, a. s., mají po 10,33 %, Pražská energetika, a. s., a Severočeská energetika, a. s., po 9,33 %). Zbývajících 40 % akcií je v držení německé RWE Com GmbH & Co. oHG.

Více informací o společnosti Aliatel a jejích službách naleznete na www.aliatel.cz.

Vitalia.cz: Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom