Hlavní navigace

Aliatel má nového generálního ředitele

[Tisková zpráva]

Aliatel má nového generálního ředitele

Do funkce generálního ředitele společnosti Aliatel byl představenstvem společnosti jmenován pan Bernhard Fanger.

Bernhard Fanger pracoval pro konzultační společnosti, dodavatele technologií a telekomunikační operátory; doposud působil ve společnosti BT Ignite na pozici Director Voice Networks Global.

Na místo generálního ředitele společnosti jej akcionáři společnosti Aliatel navrhli již koncem minulého roku. Hlavním úkolem nového generálního ředitele bude udržet a posílit pozici společnosti na českém telekomunikačním trhu a zároveň zvýšit vnitřní výkonnost společnosti vedoucí k ziskovému podnikání na základě plného samofinancování.

„Nabídkou společnosti Aliatel a.s. jsem byl velice potěšen,“ říká Bernhard Fanger a dodává: „především proto, že si Aliatel vybudoval velice silnou pozici na českém telekomunikačním trhu a má tudíž veškeré předpoklady pro další růst. Vzhledem k obrovským změnám na telekomunikačním trhu a příležitostem, které tento trh nabízí je pro mne pozice generálního ředitele společnosti Aliatel obrovskou výzvou.“

Na otázku týkající se postavení společnosti Aliatel coby poskytovatele vysoce kvalitních služeb nám Bernhard Fanger odpověděl: „V tom vidím jednu ze silných stránek společnosti Aliatel. Udělám vše proto, aby si Aliatel tuto pozici udržel. Za kvalitou nesmíme vidět jen definovanou dostupnost služeb nebo určitou šířku pásma, kvalita zahrnuje mnohem více. Za jednu z poměrně širokých definicí kvality lze považovat naplnění očekávání zákazníka. V příštích měsících se proto chci setkat s co největším počtem našich zákazníků, abych zjistil, v čem se ještě musíme zlepšit.“

Přestože se pan Fanger ujme své funkce až v červnu 2003, pravidelně komunikuje se zástupci akcionářů společnosti, plně se zapojil do přípravy nového podnikatelského plánu a podílí se na strategickém plánování. Setkal se i s vrcholovým vedením společnosti. Do doby jeho oficiálního nástupu je vykonáváním funkce generálního ředitele pověřen Ing. Petr Štajner, ředitel pro Strategii společnosti Aliatel a.s.

„Nebylo by fér hodnotit tržní prostředí a společnost na základě několika málo setkání,“ konstatoval Bernhard Fanger a dodal: „nicméně si plně uvědomuji, že vzhledem ke stávající situaci na českém telekomunikačním trhu bude nastávající období velmi náročné nejen pro mne ale i pro celou společnost. Proto je velmi důležité, aby se vedení společnosti a její zaměstnanci semkli do jediného týmu a úspěšně se dokázali porvat s výzvami, které nás čekají. Jsem přesvědčen, že pak už nic nebude bránit tomu, aby si Aliatel udržel svoji pozici předního poskytovatele telekomunikačních služeb v České republice.“

Bernhard Fanger se narodil 25. srpna 1962 v německém Herrschingu. Vystudoval vysokou školu technickou v Mnichově a telekomunikace na univerzitě v Londýně. Absolvoval postgraduální studia v USA na univerzitách v Jižní Kalifornii a New Yorku. V telekomunikacích se pohybuje už přes deset let. Byl zaměstnán ve společnostech Siemens, Hewlett Packard a British Telecom.

Volný čas nejraději tráví v rodinném kruhu (je ženatý a má čtyři děti). Rád sportuje. „Začal jsem se zajímat o turistiku a trochu i o lezení po horách, takže se už těším na české hory a doly,“ vysvětluje s úsměvem.

ALIATEL a.s. poskytuje v garantované kvalitě výběr spolehlivých datových, telefonních a internetových služeb.

Aliatel je držitelem mezinárodně uznávaného certifikátu kvality ISO 9001:2000 a zároveň i prvním operátorem, který od července 2002 nabízí plnohodnotné telefonní služby v rámci volby operátora. V žebříčku Fast 50 (nejrychleji rostoucích technologických společností) sestavovaném společností Deloitte & Touche byla společnost Aliatel a.s. zařazena na 2. místo v ČR a 15. ve střední Evropě. Akcionářská struktura společnosti je ze 60 % tvořena rozvodnými energetickými akciovými společnostmi (Severomoravská energetika, a. s., Jihomoravská energetika, a. s., Jihočeská energetika, a. s., a Západočeská energetika, a. s., mají po 10,33 %, Pražská energetika, a. s., a Severočeská energetika, a. s., po 9,33 %). Zbývajících 40 % akcií je v držení německé RWE Com GmbH & Co. oHG.

Více informací o společnosti Aliatel a jejích službách naleznete na www.aliatel.cz.

Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání