Hlavní navigace

Apple představil podobu systému Mac OS X Lion

25. 10. 2010

[Tisková zpráva] CUPERTINO, Kalifornie – 20. října 2010 – Společnost Appleź představila podobu systému Mac OSź X Lion, osmé zásadní verze nejvyspělejąího operačního systému na světě. Lion, který se dostane na trh příątí rok v létě, je inspirován mnoha softwarovými inovacemi z iPadu.

Apple nyní prezentoval jen několik málo chystaných vlastností systému Lion včetně sluľby Macź App Store℠, nového pojetí vyhledávání, instalace a automatické aktualizace počítačových aplikací; nového výchozího panelu pro vąechny aplikace Launchpad; systémové podpory celoobrazovkových aplikací; a funkce Mission Control, která spojuje Exposéź, Dashboard, Spacesź a celoobrazovkové aplikace v nápaditém novém zobrazení vąeho, co je v počítači Mac spuątěno, a umoľňuje okamľitě přejít kamkoli.

„Lion přináąí řadu nejlepąích nápadů z iPadu zpět na Mac a navíc obsahuje úplně nové nápady jako Mission Control, které se budou uľivatelům počítačů Mac opravdu líbit,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Lion obsahuje spoustu nových vlastností a my doufáme, ľe z toho mála, co jsme dnes mohli ukázat, si uľivatelé udělají dobrou představu o tom, kam míříme.“

Mac App Store přináąí do systému OS X revoluční zkuąenost sluľby App Store, takľe vyhledávání, instalace a aktualizace aplikací pro Mac bude jednoduąąí neľ dříve. Stejně jako na přístroji iPad™ si aplikace koupíte na svůj účet iTunesź a ty se stáhnou a nainstalují jedním krokem. Aktualizace aplikací budou doručovány přímo přes Mac App Store, takľe bude snadné udrľovat vąechny aplikace aktuální. Mac App Store bude během 90 dnů k dispozici uľ pro Snow Leopardź a samozřejmě bude součástí systému Lion, který se dostane na trh příątí rok v létě.

Launchpad umoľňuje vyhledat a spustit jakoukoli aplikaci daleko snáz neľ dříve. Podobně jako na výchozí obrazovce iPadu zobrazíte elegantní přehled vąech aplikací v počítači Mac prostým kliknutím na ikonu Launchpad v doku. Aplikace lze uspořádat v libovolném pořadí nebo seskupit do sloľek a můľete přejíľdět mezi několika stránkami aplikací.

Lion obsahuje systémovou podporu celoobrazovkových aplikací. Do celoobrazovkového reľimu v Lionu přejdete jedním kliknutím, z jedné celoobrazovkové aplikace přejdete do jiné prostým ąvihnutím na trackpadu a daląím ąvihnutím se vrátíte na plochu s aplikacemi uspořádanými v oknech.

Mission Control představuje jednotný pohled na vąechny aplikace a okna spuątěná v počítači Mac, takľe okamľitě přejdete kamkoli. Obsahuje rovněľ novou generaci funkce Exposé, jeľ zobrazuje vąechna otevřená okna ve skupinách podle aplikací spolu s miniaturami celoobrazovkových aplikací, panelem Dashboard a daląími obrazovkami Spaces.

Společnost Apple je tvůrcem počítačů Mac, nejlepąích osobních počítačů na světě, a softwaru OS X, iLife, iWork a profesionálních aplikací. Apple je se svými přehrávači iPod a internetovým obchodem iTunes tahounem revoluce digitální hudby. Společnost Apple od základu mění mobilní telefon revolučním přístrojem iPhone a obchodem App Store a nedávno představila svůj magický iPad, který definuje budoucnost mobilních multimediálních a výpočetních zařízení.

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje