Hlavní navigace

Apple si získává oblibu v českém školství

8. 6. 2006

[Tisková zpráva] Praha – 8. června 2006 – Apple má na trhu školství v Evropské unii prvenství se zhruba 15% podílem (podle agentury Gartner) a situace na českém trhu pozvolna navazuje na tento úspěch. Počítače Apple jsou ve školství čím dál oblíbenější hlavně díky stabilnímu operačnímu systému, přístupnému uživatelskému rozhraní, spolehlivosti a odolnosti vůči virům. Konkrétním příkladem prosazování společnosti Apple na českém trhu školství je spolupráce s International School of Prague (ISP), která používá počítače Apple a nedávno nakoupila dalších 164 nových počítačů iBook.

ISP používá počítače Apple od té doby, co se koncem 80. let 20. století začaly ve školách používat první počítače Apple. Škola si osvojila platformu Apple, protože se její představitelé domnívali, že je nejvstřícnější a nejpřístupnější pro studenty i učitele. ISP od té doby zůstala na platformě Apple a nadále ji považuje za přínosnou a uživatelsky vstřícnou pro žáky i učitele.

John Mikton, ředitel oddělení IT na International School of Prague, dodává: „První počítače Apple jsme začali používat na sklonku osmdesátých let, neboť v té době byly bezkonkurenčně nejlepšími počítači pro výuku. Obecně jsme s platformou spokojeni. Zaznamenali jsme jen několik omezení v rozhraní Virtual Desktop, které používáme. Naše filosofie IT je založena na tom, že počítače jsou využívány jako nedílná součást studijního programu, jako nástroj pro zlepšení výuky studentů s multimediálními nástroji, etického a bezpečného chovaní na internetu, schopností pro výzkum a produktivity. Zastáváme názor, že informační technologie jsou nedílnou součástí budoucnosti našich studentů a rozhodujícím prvkem při výuce.“

Dnes má ISP zhruba 250 počítačů Apple, které používá pedagogický sbor, administrativní pracovníci i studenti. Ve všech počítačích, z nichž většina jsou modely eMac a iMac, běží systém Mac OS X. Ve škole jsou čtyři počítačové laboratoře a další počítače se nacházejí v knihovně a ve většině tříd.

Počítače Apple se používají při veškeré výuce od předškolní přípravy (do 7 let), základní školy 1. stupně (do 12 let), základní školy 2. stupně (do 15 let) až po stupně střední školy (do 18 let). Žáci se učí používat Microsoft Office (Word, PowerPoint, Excel), Inspiration, software pro vytváření webových stránek (Word a Dreamweaver), pracovat s digitálními fotografiemi, filmy, hudbou, multimediálními prezentacemi a také vyhledávat informace na webu.

Analytická agentura Gartner potvrdila, že se Apple ve čtvrtém čtvrtletí roku 2005 stal největším dodavatelem osobních počítačů na západoevropském trhu školství. Společnost si udržela vysoké tempo růstu (+22,4%) a dosáhla 15,2% podílu na tomto trhu. Nedávno oznámený software Boot Camp, který umožňuje provozovat v počítačích Mac s procesory Intel systém Windows XP, dále zvyšuje atraktivitu platformy Mac pro uživatele, kteří uvažují o změně.

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?