Hlavní navigace

Aquasoft se třikrát po sobě umístil mezi desítkou nejlepších zaměstnavatelů ČR

19. 4. 2010

[Tisková zpráva] Praha 19. dubna 2010 – Společnost Aquasoft, špička na českém trhu v oblasti vývoje a dodávek rozsáhlých softwarových aplikací, se již potřetí za sebou umístila mezi desítkou nejlepších zaměstnavatelů v České republice. Letos Aquasoft obsadil čtvrté místo.

Studie Best Employers je pořádána mezinárodní společností Hewitt Associates. V České republice tento průzkum probíhá pravidelně od roku 2004 a za dobu své existence získal prestiž mezi firmami různých velikostí, zaměření a sektorů. Studie slouží jako měřítko úspěšnosti firemní kultury a komplexní práce v oblasti řízení lidských zdrojů. Jsou to totiž především zaměstnanci, kdo rozhoduje o tom, zda se jejich firma dostane do desítky nejlepších českých zaměstnavatelů.

Aquasoft se průzkumu zúčastnil již potřetí. „Po úspěchu v předchozích dvou letech jsme s napětím očekávali výsledky letošního ročníku. To, že se nám podařilo opět umístit v elitní desítce malých a středních firem, považujeme za výborný výsledek. Radost máme i z toho, že jsme první českou IT firmou střední velikosti, která se umístila v TOP 10 tři roky po sobě,“ říká Dagmar Mrkosová, personální ředitelka Aquasoftu.

Aquasoft je moderní a invenční firmou, ve které nacházejí uplatnění vysoce kvalifikovaní specialisté s ambicí pracovat na zajímavých a unikátních projektech. Zaměstnanci dlouhodobě kladně hodnotí také seriózní přístup k lidem, možnost aktivně ovlivňovat dění ve firmě, otevřenou komunikaci a přátelskou firemní kulturu. „Zaměstnanci jsou pro nás to nejdůležitější a výsledek studie potvrzuje, že u nás skutečně nejde o prázdnou frázi,“ tvrdí Dagmar Mrkosová. Zaměstnanci Aquasoftu vědí, že si jich a jejich názorů firma váží. Podařilo se zde vybudovat sehraný tým téměř 120 lidí, kteří se mohou na sebe pracovně i lidsky spolehnout.

Jak personální ředitelka doplňuje, důvěra, kterou firmě zaměstnanci vyjadřují, zavazuje management ke stálému hledání možností a příležitostí, jak dále zvyšovat motivovanost a spokojenost zaměstnanců. Výsledky studie pomáhají zacílit pozornost potřebným směrem. V nejbližší době v Aquasoftu připravují např. další rozšíření nabídky vzdělávacích kurzů zaměřených nejen na rozvoj IT znalostí, ale i měkkých dovedností. „Uvědomujeme si především stále rostoucí důležitost otevřené a efektivní komunikace. Proto plánujeme spuštění nového interního portálu, který umožní nejen pouhé předávání informací, ale bude vytvářet prostředí pro aktivní sdílení názorů a postřehů ve vztahu k fungování Aquasoftu. Naší trvalou snahou je řídit se heslem Společně budujeme úspěšnou firmu, ve které je radost pracovat. Chceme, aby nás i nadále vnímali naši zaměstnanci jako férového zaměstnavatele, který dodržuje dohody a sliby, otevřeně informuje o dění ve firmě, respektuje jejich názory a podporuje dobré mezilidské vztahy,“ uzavírá Dagmar Mrkosová.

Studie vychází ze zaznamenaných názorů 8042 zaměstnanců a 197 vrcholových manažerů z 53 zúčastněných společností, což reprezentuje zaměstnaneckou populaci více než 20 000 zaměstnanců. Další informace o studii naleznete na adrese http://www.Bes­tEmployers.cz.

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo