Hlavní navigace

Aquasoft se třikrát po sobě umístil mezi desítkou nejlepších zaměstnavatelů ČR

[Tisková zpráva] Praha 19. dubna 2010 – Společnost Aquasoft, špička na českém trhu v oblasti vývoje a dodávek rozsáhlých softwarových aplikací, se již potřetí za sebou umístila mezi desítkou nejlepších zaměstnavatelů v České republice. Letos Aquasoft obsadil čtvrté místo.

Studie Best Employers je pořádána mezinárodní společností Hewitt Associates. V České republice tento průzkum probíhá pravidelně od roku 2004 a za dobu své existence získal prestiž mezi firmami různých velikostí, zaměření a sektorů. Studie slouží jako měřítko úspěšnosti firemní kultury a komplexní práce v oblasti řízení lidských zdrojů. Jsou to totiž především zaměstnanci, kdo rozhoduje o tom, zda se jejich firma dostane do desítky nejlepších českých zaměstnavatelů.

Aquasoft se průzkumu zúčastnil již potřetí. „Po úspěchu v předchozích dvou letech jsme s napětím očekávali výsledky letošního ročníku. To, že se nám podařilo opět umístit v elitní desítce malých a středních firem, považujeme za výborný výsledek. Radost máme i z toho, že jsme první českou IT firmou střední velikosti, která se umístila v TOP 10 tři roky po sobě,“ říká Dagmar Mrkosová, personální ředitelka Aquasoftu.

Aquasoft je moderní a invenční firmou, ve které nacházejí uplatnění vysoce kvalifikovaní specialisté s ambicí pracovat na zajímavých a unikátních projektech. Zaměstnanci dlouhodobě kladně hodnotí také seriózní přístup k lidem, možnost aktivně ovlivňovat dění ve firmě, otevřenou komunikaci a přátelskou firemní kulturu. „Zaměstnanci jsou pro nás to nejdůležitější a výsledek studie potvrzuje, že u nás skutečně nejde o prázdnou frázi,“ tvrdí Dagmar Mrkosová. Zaměstnanci Aquasoftu vědí, že si jich a jejich názorů firma váží. Podařilo se zde vybudovat sehraný tým téměř 120 lidí, kteří se mohou na sebe pracovně i lidsky spolehnout.

Jak personální ředitelka doplňuje, důvěra, kterou firmě zaměstnanci vyjadřují, zavazuje management ke stálému hledání možností a příležitostí, jak dále zvyšovat motivovanost a spokojenost zaměstnanců. Výsledky studie pomáhají zacílit pozornost potřebným směrem. V nejbližší době v Aquasoftu připravují např. další rozšíření nabídky vzdělávacích kurzů zaměřených nejen na rozvoj IT znalostí, ale i měkkých dovedností. „Uvědomujeme si především stále rostoucí důležitost otevřené a efektivní komunikace. Proto plánujeme spuštění nového interního portálu, který umožní nejen pouhé předávání informací, ale bude vytvářet prostředí pro aktivní sdílení názorů a postřehů ve vztahu k fungování Aquasoftu. Naší trvalou snahou je řídit se heslem Společně budujeme úspěšnou firmu, ve které je radost pracovat. Chceme, aby nás i nadále vnímali naši zaměstnanci jako férového zaměstnavatele, který dodržuje dohody a sliby, otevřeně informuje o dění ve firmě, respektuje jejich názory a podporuje dobré mezilidské vztahy,“ uzavírá Dagmar Mrkosová.

Studie vychází ze zaznamenaných názorů 8042 zaměstnanců a 197 vrcholových manažerů z 53 zúčastněných společností, což reprezentuje zaměstnaneckou populaci více než 20 000 zaměstnanců. Další informace o studii naleznete na adrese http://www.Bes­tEmployers.cz.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Bižuterie tisícinásobně překračuje povolené limity

Bižuterie tisícinásobně překračuje povolené limity

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

DigiZone.cz: Velká cena v Abú Dhabí: 131 ti­síc diváků

Velká cena v Abú Dhabí: 131 ti­síc diváků

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák