Hlavní navigace

Asseco zajistí pro ministerstvo dopravy migraci systému digitálního tachografu a dodávku paměťových karet

29. 10. 2008

[Tisková zpráva] Společnost Asseco Czech Republic zvítězila ve výběrovém řízení vypsaném ministerstvem dopravy na zajištění dodávky paměťových karet a tzv. migraci systému digitálního tachografu na obce s rozšířenou působností. Ta by měla obcím poskytnout nejen podstatně vyšší komfort, ale také zajistit lepší komunikaci s řidiči a dopravci, kteří o paměťové karty pro digitální tachograf žádají.

Pětiletá smlouva s následnou opcí v hodnotě 268 milionů Kč byla mezi oběma subjekty již podepsána. Jen pro připomenutí: digitální tachograf prostřednictvím paměťové karty dohlíží na dodržování bezpečnostních přestávek řidičů kamionů a doby řízení. Veškeré údaje o činnosti řidičů se na digitální tachograf zapisují po dobu jednoho roku. U karty je to po dobu 28 dní. Tyto údaje je oprávněna kontrolovat Policie České republiky. Digitálním tachografem musí být od května 2006 vybavena v Evropské unii všechna nově evidovaná vozidla – tzn. autobusy přepravující více než 15 osob a nákladní automobily nad 3,5 tuny.

Marian Pijarski, prezident společnosti Asseco Czech Republic, k tomu dodává: „Rozšíření systému o migraci dat nejenom výrazně zlepší komunikaci mezi všemi zúčastněnými subjekty tohoto informačního systému – tzn. úřady, řidiči i dopravci, ale také zefektivní dopravu v celé zemi.“

Málokdo asi ví, že projekt digitálního tachografu je dnes nejrozsáhlejším informačním systémem v České republice. Obsahuje nejen výrobu, personalizaci, distribuci paměťových karet, dodávku a implementaci systému, ale také zavedení informačního systému na obce s rozšířenou působností a ministerstvo dopravy, včetně migrace dat, školení zaměstnanců zmiňovaných obcí a ministerstva, technické podpory uživatelů a procesů souvisejících s kartami DT. Kromě toho je propojen s evropskou výměnnou sítí Tachonet.

Rozšíření systému o migraci dat na obce s rozšířenou působností poskytne nejenom lepší komfort úředníkům obecních úřadů, ale zajistí i snadnější komunikaci s řidiči a samotnými dopravci. Právě pro zvýšení komfortu a snížení nákladů nabídne Asseco Czech Republic dopravcům centrální server, kam se mohou data ukládat podobně jako na bankovní účet. Bezpečnost bude zajištěna prostřednictvím elektronického podpisu. Dopravní společnosti uvítají především tzv. konsolidaci dat, která zajistí kompatibilitu dat vůči kontrolním systémům státního odborného dozoru. Serverová aplikace pak poslouží dopravci jako základ pravidelné analýzy (AETR), kterou je povinen zajišťovat. Nová služba bude k dispozici v průběhu 1. čtvrtletí roku 2009. V Evropě podobný systém zatím ještě nefunguje. Česká republika je totiž jednou z mála zemí, která splňuje direktivy EU v této oblasti.

Společnost Asseco Czech Republic má v oblasti dopravní telematiky dlouholeté zkušenosti. V minulosti zajišťovala např. projekty typu Centrální registr dopravců nebo vybudování kontaktních a distribučních míst pro výkonové zpoplatnění provozu nákladních automobilů. Kromě toho je dnes dodavatelem základního modulu Státního odborného dozoru pro Ministerstvo dopravy České republiky, jímž pracovníci kontrolních skupin prověřují plnění norem dodržování odpočinku a pracovní doby řidičů nákladních automobilů.

Vitalia.cz: Z tohoto konopí dělají léčivé masti

Z tohoto konopí dělají léčivé masti

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte