Hlavní navigace

ASUS představil notebooky z bambusu

26. 10. 2010

[Tisková zpráva] ASUS uvedl na český trh tři notebooky z kolekce Bamboo, které zaujmou netradičním materiálem a nejnovějšími technologiemi. Modely U33J, U43J a U53J jsou následovníky první řady Bamboo uvedené firmou ASUS v roce 2008. Novinky splňují požadavky uživatelů na výkon a možnosti připojení, ale i touhu po trvale udržitelném rozvoji. Jejich poselství je jasné – ochrana přírody nemusí být na úkor designu, nevšedního stylu či výkonu. Nové modely proto nabídnou například procesory Intel Core i5 a rozhraní USB 3.0 pro rychlý přenos dat.

Nevšední design
Modely řady U z kolekce Bamboo jsou určeny uživatelům, kteří si potrpí na ekologii a zároveň moderní styl. Krytování notebooků je vyrobeno z kouřově hnědého bambusu, který není přespříliš opracován, aby si zachoval svůj organický vzhled a vlastnosti a byl příjemný na dotek. Pod víkem z přírodního bambusu se ukrývají elegantní prvky z broušeného hliníku a chiclet klávesnice, která je zárukou pohodlného psaní.

Designéři zvolili bambus nejen s ohledem na jeho atraktivní vzhled ale také proto, že jde o dostatečně pevný materiál. Nezanedbatelnou roli hrál také ekologický rozměr. Bambus je totiž rychle obnovitelný zdroj, jehož využití má minimální dopad na životní prostředí. Použitím bambusu klesl podíl plastových částí až o 15 %*. Že to ASUS myslí s ekologií opravdu vážně, dokazuje i u balení notebooku – ten je vyroben ze 100% přírodní a recyklovatelné bambusové dužiny a netkaných obalových látek.

Výkon na úrovni
ASUS nadělil notebookům řady U z kolekce Bamboo celou řádku inteligentních technologií. Především se jedná o technologii ASUS Super Hybrid Engine (SHE), která monitoruje zatížení systému, a v závislosti na něm dodává optimální množství energie. Spolu s technologií NVIDIA Optimus tak pomáhá šetřit energii a prodlužuje výdrž baterie. Technologie Optimus podle využití systému inteligentně přepíná mezi výkonnou samostatnou grafickou kartou a úsporným integrovaným grafickým jádrem. Kdykoli je to možné, jsou energeticky náročné grafické efekty automaticky vypnuty, aby se snížila spotřeba energie.

Uživatelé těchto notebooků ocení také technologii Syncables, jež umožňuje pohodlně synchronizovat různá zařízení včetně stolních počítačů, ostatních notebooků, smartphonů či digitálních fotoaparátů. Díky této funkci lze snadno a rychle sdílet soubory, zálohovat data nebo přistupovat k multimediálním sbírkám.

Záruka kvality
Každý notebook řady U z kolekce Bamboo prochází náročným testováním, během něhož musí splnit přísné normy kvality společnosti ASUS. Na LCD panely se například poskytuje záruka 0 vadných pixelů. Tyto notebooky využívají také technologii ASUS Splendid Video Intelligence, která automaticky ladí barvy, ostrost a další parametry obrazu. Možnosti notebooků z kolekce Bamboo doplňují reproduktory s technologií SRS Premium Surround Sound, které se starají o čistý přednes zvuku.

Bambusáky od Asusu

Vlastnosti a specifikace produktů se mohou změnit bez předchozího upozornění. Prosíme, navštivte www.asus.com pro více informací.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Vitalia.cz: Jste stále nemocní? Chybí vám zinek

Jste stále nemocní? Chybí vám zinek

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET