Hlavní navigace

ASUS představil novinky na veletrhu Computex Taipei 2006

9. 6. 2006

[Tisková zpráva] Nové základní desky pro platformy Intel Broadwater a AMD M2 a grafická karta pro akceleraci fyzikálních výpočtů PhysX P1

Praha 9. června 2006 – ASUSTek Computer Inc, přední světový výrobce základních desek a grafických karet, představil na veletrhu Computex Taipei 2006 základní desky P5B Deluxe a M2N32-SLI Deluxe založené na čipové platformě Intel Conroe CPU/Broadwater a na procesorech AMD M2. Na této výstavě informačních technologií ASUS dále představí grafické karty ASUS Silent Series, které zajišťují chlazení grafického procesoru při úrovní hluku 0dB a také jednu z prvních karet s procesorem pro akceleraci fyzikálních výpočtů na světě – ASUS PhysX P1.

Exkluzivní vlastnosti základních desek ASUS Základní desky P5B Deluxe a M2N32-SLI Deluxe se vyznačují několika výjimečnými moderními vlastnostmi:

8-fázové uspořádání napájení poskytuje stabilnější napájení procesoru, neboť vytváří méně tepla než konvenční napájecí zdroje a zajišťuje chladnější prostředí pro stabilní výkon a větší prostor pro vyšší taktovací frekvence.

S AI Nap mohou uživatelé svým počítačům kdykoliv „odlehčit“ bez toho, aby bylo nutné ukončit běžící úlohy. Pokud uživatel počítač opustí, systém pokračuje v provozu při minimální spotřebě a hlučnosti. Pokud uživatel spí, počítač stahuje soubory a spouští aplikace nejtišším možným způsobem. Poté stačí jedno kliknutí myší a systém se během několika sekund opět „probudí“. Pro dosažení rovnováhy mezi výkonností systému a hlučností provozu mohou uživatelé využít technologie AI Gear, která jim umožní vybírat z různých profilů, jež umožňují nastavení frekvence procesoru a napětí jádra procesoru (vCore), čímž se minimalizuje jak hlučnost systému tak spotřeba.

Q-Connector umožňuje připojení nebo odpojení kabelů na přední straně skříně počítače v jednom kroku a za použití jednoho kompletního modulu. Tento unikátní adaptér eliminuje problémy s postupným zapojováním jednotlivých kabelů a zapojení je díky tomu rychlé a přesné.

Tiché chlazení grafického procesoru a nová generace herní reality

EN7600GT SILENT s technologií SilentCool Grafická karta EN7600GT Silent používá technologii SilentCool vyvinutou společností ASUS. Tato výjimečná inovace zahrnuje masivní chladič, který významně zvětšuje plochu pro odvod tepla od grafického procesoru. Skrytá tepelná trubka a vrstvená žebra z hliníku (hliník je účinný vodič tepla), následně odvádějí teplo z chladiče, umožňují jeho rychlejší rozptyl a snižují teplotu procesoru grafické karty.

Hliníková žebra jsou umístěna na kloubu, který umožňuje jejich natočení o 90˚. V závislosti na rozmístění kritických komponent (jako je například procesor, tranzistory MOSFET nebo kondenzátory) může uživatel žebra natočit směrem od těchto oblastí, čímž je zajištěn optimální rozptyl tepla.

  • Patentovaná technologie ASUS SilentCool
  • NVIDIA GeForce 7600GT GPU
  • Chlazení s úrovní hluku 0db na VGA kartě nejvyšší kategorie
  • Rychlá 256MB –1,4ns DDR3 paměť pracující při frekvenci 1,4 MHz
  • Dual-Link DVI, Dual-VGA, HDTV-out

Physx P1 – Jedna z prvních PPU karet na světě U současných her procesor počítače zajišťuje umělou inteligenci a logiku hry, zatímco grafický procesor GPU poskytuje kvalitní trojrozměrné vizuální zobrazení. Procesor pro akceleraci fyzikálních výpočtů povznáší herní zážitek na novou úroveň díky dosud nevídané kvalitě dynamiky a interakce.

Začleněním fyzikálních zákonů do video zařízení jsou nyní systémy s kartou PhysX P1 schopny poskytovat realističtější zobrazení explozí, odletujícího štěrku, tekoucích kapalin, cákání vody a pohybů ovlivněných větrem. Žádné dva pohyby již nebudou stejné, takže „umělé“ animace a předem známé interakce jsou od této chvíle minulostí.

Vzhledem k tomu, že se letos na trhu postupně objeví velký počet her s podporou PhysX, budou hráči potřebovat nejmodernější grafické technologie, které jim poskytnou realitu jež nejenom dobře vypadá, ale současně se reálně chová.

Více informací o základních základních deskách, grafických kartách a dalších produktech značky ASUS naleznete na internetových stránkách www.asus.com nebo cz.asus.com.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce