Hlavní navigace

ASUS představuje elegantní Eee PC S101 ve třech barvách

14. 11. 2008

[Tisková zpráva] Designové Eee PC S101 výrazně zvyšuje míru elegance přenosných počítačů

Praha 13. listopadu 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, uvádí na trh nové Eee PC S101, navržené speciálně pro jedince, kteří chtějí držet krok s módními trendy a kteří považují eleganci za jeden z klíčových elementů úspěchu. Eee PC S101 je vyrobeno v souladu se zavedeným průmyslovým standardem svých předchůdců, včetně ergonomie a funkcí, avšak navíc se může pochlubit kompletně přepracovaným zevnějškem ve třech barevných provedeních — hnědém, champagne a grafitovém — která jsou umocněna pěknými detaily v podobě prvotřídního povrchu vyrobeného technologií Infusion a pantů zdobených krystaly.

Elegance na cestách je nyní samozřejmostí
Díky velmi elegantnímu provedení a štíhlému profilu tvoří Eee PC S101 překrásný doplněk k jakémukoliv oděvu. Jelikož Eee PC S101 váží pouhý 1 kg a pyšní se tloušťkou 1,8 cm, dodává všem uživatelům nenucený šarm, aniž by za něj zaplatili bolavými zády, jak tomu u běžných notebooků často bývá. Aby předností tohoto počítače nebylo málo, vzhledem ke svým proporcím se vejde prakticky do jakékoliv brašny.

Vše podstatné v tom pravém smyslu slova
Poutavá elegance a výjimečně pohodlná přenosnost nejsou jedinými přednostmi Eee PC S101 – stejných kvalit dosáhly také jeho funkce. Eee PC S101 podporuje bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11n, které dovoluje vysokorychlostní připojení k internetu prakticky odkudkoliv. Kromě toho mohou uživatelé využít technologii Bluetooth V2.0, která zajišťuje rychlé a pohodlné připojení celé řady kompatibilních zařízení.

Ke každému Eee PC S101 navíc zákazník získá 20 GB šifrovaného úložného prostoru na internetu, který je známý pod názvem Eee Storage a umožní uživatelům ukládat či stahovat jejich důležité dokumenty nebo multimediální soubory bezpečně, kdykoliv a odkudkoliv. Dalším pomocníkem, který uchovává data Eee PC S101 v klidu a bezpečí, je disk Solid State Drive (SSD) odolný proti otřesům, který udržuje integritu uložených dat dokonce i v případě, kdy je vystaven nárazům či otřesům. Další nespornou výhodou SSD disků je prakticky bezhlučný provoz a výrazně nižší spotřeba energie ve srovnání s tradičními pevnými disky. SSD disky jsou dodávány až do kapacity 64 GB. K završení všestrannosti úložných možností je Eee PC S101 vybaveno integrovanou čtečkou paměťových karet 4 v 1, která podporuje více formátů než předchozí modely Eee PC. Mezi podporované formáty paměťových karet patří MMC, SD, Memory Stick a MS-PRO.

Další nepostradatelnou součástí Eee PC S101 je 10,2" širokoúhlý aktivní TFT displej s LED podsvícením, který dokáže zobrazit jakýkoliv obsah v rozlišení až WSVGA, čímž nabízí více než dostatečný prostor pro prohlížení dokumentů a sledování multimédií.

Technologie Super Hybrid Engine zajišťuje až 5hodinovou výdrž baterie
Eee PC S101 je vybaveno technologií Super Hybrid Engine (SHE), která výrazně zvyšuje energetickou účinnost. Uživatelé tak mají k dispozici mnohem delší výdrž baterie na jedno nabití, a to až pět hodin nepřetržitého provozu. Uživatelé mohou pomocí technologie SHE volit z několika režimů výkonu a spotřeby energie, které jim umožní snadno a rychle vybrat takové nastavení, které bude přesně odpovídat jejich aktuálním potřebám.

Operační systém dle libosti a preferencí
S ohledem na všechny uživatele napříč všemi úrovněmi zkušeností s výpočetní technikou je Eee PC S101 k dodání buď s operačním systémem Microsoft Windows, nebo GNU Linux. Verze počítačů s OS Microsoft Windows nabízejí své služby především mírně pokročilým až zkušeným uživatelům – umožňují celou řadu nastavení a podporují více aplikací. Integrované funkce Windows Live Messenger a Windows Live Mail zajistí dokonalé uspokojení komunikačních potřeb uživatelů a kancelářský balík Microsoft Works jim dodá vše potřebné pro efektivní práci v kanceláři i na cestách. Na druhé straně méně zkušení uživatelé zřejmě upřednostní jednoduché ovládání pomocí ikon, které nabízí verze počítačů s Linuxem. Výhodou počítačů s tímto systémem je více než 50 předinstalo­vaných aplikací, které zvyšují produktivitu při učení i práci a nabízejí také možnosti multimediální zábavy.

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz