Hlavní navigace

ASUS představuje elegantní Eee PC S101 ve třech barvách

[Tisková zpráva] Designové Eee PC S101 výrazně zvyšuje míru elegance přenosných počítačů

Praha 13. listopadu 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, uvádí na trh nové Eee PC S101, navržené speciálně pro jedince, kteří chtějí držet krok s módními trendy a kteří považují eleganci za jeden z klíčových elementů úspěchu. Eee PC S101 je vyrobeno v souladu se zavedeným průmyslovým standardem svých předchůdců, včetně ergonomie a funkcí, avšak navíc se může pochlubit kompletně přepracovaným zevnějškem ve třech barevných provedeních — hnědém, champagne a grafitovém — která jsou umocněna pěknými detaily v podobě prvotřídního povrchu vyrobeného technologií Infusion a pantů zdobených krystaly.

Elegance na cestách je nyní samozřejmostí
Díky velmi elegantnímu provedení a štíhlému profilu tvoří Eee PC S101 překrásný doplněk k jakémukoliv oděvu. Jelikož Eee PC S101 váží pouhý 1 kg a pyšní se tloušťkou 1,8 cm, dodává všem uživatelům nenucený šarm, aniž by za něj zaplatili bolavými zády, jak tomu u běžných notebooků často bývá. Aby předností tohoto počítače nebylo málo, vzhledem ke svým proporcím se vejde prakticky do jakékoliv brašny.

Vše podstatné v tom pravém smyslu slova
Poutavá elegance a výjimečně pohodlná přenosnost nejsou jedinými přednostmi Eee PC S101 – stejných kvalit dosáhly také jeho funkce. Eee PC S101 podporuje bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11n, které dovoluje vysokorychlostní připojení k internetu prakticky odkudkoliv. Kromě toho mohou uživatelé využít technologii Bluetooth V2.0, která zajišťuje rychlé a pohodlné připojení celé řady kompatibilních zařízení.

Ke každému Eee PC S101 navíc zákazník získá 20 GB šifrovaného úložného prostoru na internetu, který je známý pod názvem Eee Storage a umožní uživatelům ukládat či stahovat jejich důležité dokumenty nebo multimediální soubory bezpečně, kdykoliv a odkudkoliv. Dalším pomocníkem, který uchovává data Eee PC S101 v klidu a bezpečí, je disk Solid State Drive (SSD) odolný proti otřesům, který udržuje integritu uložených dat dokonce i v případě, kdy je vystaven nárazům či otřesům. Další nespornou výhodou SSD disků je prakticky bezhlučný provoz a výrazně nižší spotřeba energie ve srovnání s tradičními pevnými disky. SSD disky jsou dodávány až do kapacity 64 GB. K završení všestrannosti úložných možností je Eee PC S101 vybaveno integrovanou čtečkou paměťových karet 4 v 1, která podporuje více formátů než předchozí modely Eee PC. Mezi podporované formáty paměťových karet patří MMC, SD, Memory Stick a MS-PRO.

Další nepostradatelnou součástí Eee PC S101 je 10,2" širokoúhlý aktivní TFT displej s LED podsvícením, který dokáže zobrazit jakýkoliv obsah v rozlišení až WSVGA, čímž nabízí více než dostatečný prostor pro prohlížení dokumentů a sledování multimédií.

Technologie Super Hybrid Engine zajišťuje až 5hodinovou výdrž baterie
Eee PC S101 je vybaveno technologií Super Hybrid Engine (SHE), která výrazně zvyšuje energetickou účinnost. Uživatelé tak mají k dispozici mnohem delší výdrž baterie na jedno nabití, a to až pět hodin nepřetržitého provozu. Uživatelé mohou pomocí technologie SHE volit z několika režimů výkonu a spotřeby energie, které jim umožní snadno a rychle vybrat takové nastavení, které bude přesně odpovídat jejich aktuálním potřebám.

Operační systém dle libosti a preferencí
S ohledem na všechny uživatele napříč všemi úrovněmi zkušeností s výpočetní technikou je Eee PC S101 k dodání buď s operačním systémem Microsoft Windows, nebo GNU Linux. Verze počítačů s OS Microsoft Windows nabízejí své služby především mírně pokročilým až zkušeným uživatelům – umožňují celou řadu nastavení a podporují více aplikací. Integrované funkce Windows Live Messenger a Windows Live Mail zajistí dokonalé uspokojení komunikačních potřeb uživatelů a kancelářský balík Microsoft Works jim dodá vše potřebné pro efektivní práci v kanceláři i na cestách. Na druhé straně méně zkušení uživatelé zřejmě upřednostní jednoduché ovládání pomocí ikon, které nabízí verze počítačů s Linuxem. Výhodou počítačů s tímto systémem je více než 50 předinstalo­vaných aplikací, které zvyšují produktivitu při učení i práci a nabízejí také možnosti multimediální zábavy.

Root.cz: Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Vitalia.cz: Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Nejlepší obranou při nachlazení je útok

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče