Hlavní navigace

ASUS uvádí nejrychlejší grafické karty na světě - ENGTX295 a ENGTX285 Series

9. 1. 2009

[Tisková zpráva] Vychutnejte si až 10% nárůst výkonu s ASUS ENGTX285 Series, který vám zajistí výjimečně kvalitní grafiku ve hrách

Praha 8. ledna 2009 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, představuje nejrychlejší jednoprocesorové a dvouprocesorové grafické karty využívající nejnovější generace grafických procesorů NVIDIA GPU — s čipovými sadami GeForce GTX 295 a GeForce GTX 285 — které jsou osazeny na grafických kartách ASUS ENGTX295, ENGTX285 ULTIMATE a ENGTX285 TOP.

S vynikajícím bodovým ziskem v testu 3DMark Vantage Extreme Preset ve výši 9 126 bodů je grafická karta ENGTX295 předním představitelem skupiny nejrychlejších grafických karet na světě, zatímco karty ASUS ENGTX285 ULTIMATE a ENGTX285 TOP poskytují 10% a 5% navýšení výkonu ve hrách v porovnání s ostatními kartami obdobného provedení. Aby společnost ASUS dokázala, že ji skutečně záleží na hráčích všeho druhu, budou u grafických karet ASUS ENGTX295 i ENGTX285 Series přibaleny speciální poukazy na slevu až 25 dolarů nebo 10 % z ceny na celkem 5 her nebo CUDA aplikací umístěných na webových stránkách NZONE*.

Zvýšení výkonu až o 10 %
Takt jádra, shaderu a paměti grafických karet ENGTX285 ULTIMATE a ENGTX285 TOP je navýšen z 648 MHz na 712 MHz a 670 MHz, z 1476 MHz na 1620 MHz a 1550 MHz, a z 2484 MHz na 2760 MHz a 2600 MHz v uvedeném pořadí. To představuje u karty ENGTX285 ULTIMATE nárůst výkonu grafického procesoru o celých 10 % ve srovnání s kterýmikoliv kartami obdobné konstrukce. Toto neobvyklé vylepšení výkonu má také zásluhu na zvýšení bodového zisku grafických karet ENGTX285 ULTIMATE a ENGTX285 TOP od společnosti ASUS v testu 3DMark Vantage Extreme Preset z původních 6003 bodů na 6607 a 6298 bodů – což skutečně znamená nárůst rychlosti o neuvěřitelných 10 % a 5 % oproti kterýmkoliv kartám srovnatelného provedení**.

Jedinečná funkce ASUS GamerOSD zajišťuje univerzální využití grafické karty
Grafické karty ASUS ENGTX295 a ENGTX285 Series jsou vybaveny také exkluzivní funkcí ASUS GamerOSD, s níž objevíte skutečný výkonový potenciál VGA karet od společnosti ASUS. Tato užitečná funkce nabízí možnost přetaktovat GPU přímo z obrazovky monitoru, a to dokonce během hry – uživatelé tak dosáhnou nárůstu výkonu v reálném čase přesně ve chvíli, kdy jej nejvíce potřebují. Kromě toho nabízí funkce GamerOSD možnost jednoduše nahrávat dění ve hře nebo je přímo vysílat na internetu.

Aplikace SmartDoctor nabízí dokonalé možnosti přetaktování
Společnost ASUS získala další světové prvenství, a to díky aplikaci ASUS SmartDoctor – jedinečné utilitě pro přetaktování, která dokáže vylepšit takt Shaderu na GPU. Pomocí této aplikace mohou uživatelé nastavit takt shaderu a enginu nezávisle na sobě a dosáhnout tak nevídaného navýšení výkonu bez nutnosti restartovat počítač či flashovat BIOS.

Bonusová poukázka pro všechny hráče
S ohledem na další zvýšení herní hodnoty pro všechny hráče přicházejí nyní grafické karty ASUS ENGTX295 a ENGTX285 Series spolu s limitovanou edicí poukázek. Každá z těchto poukázek umožní uživatelům získat bonus až 25 dolarů nebo slevu 10 % na 5 her nebo CUDA aplikací umístěných na webových stránkách NZONE. Naleznete zde více než 200 herních titulů, jako například Fallout 3, Far Cry 2 nebo Call of Duty: World at War, kvůli nimž se nebudete moci ubránit pokušení, které tyto nejžhavější a nejnovější hry skýtají. Na těchto webových stránkách jsou k dostání také nejnovější CUDA aplikace jako například Badaboom, jež jsou určeny uživatelům, kteří chtějí poznat skutečný výkon GPU svých grafických karet, které jim pomohou vypořádat se i s těmi nejnáročnějšími grafickými úlohami.

Vyjádřete vše obrazem – díky Graphics Plus
Grafické karty řady ASUS ENGTX295 a ENGTX285 Series jsou kromě výše uvedeného vybaveny technologií CUDA, která poskytuje nejen prvotřídní zážitek při hraní her, ale nabízí také zcela nová rozšíření balíku Graphics Plus. Uživatelé se setkají s neuvěřitelnými herními efekty PhysX, Stereoscopic 3D a bleskurychlým zpracováním obrazu i videa. Bez ohledu na to, zda budou uživatelé poznávat nové světy plné realistických pohybů, masivních destrukcí a zničených oblastí prostřednictvím brýlí GeForce 3D Vision ve hrách ve skutečném Stereoscopic 3D, zda budou nahrávat HD video do svých přenosných přehrávačů během několika minut nebo zda budou provádět náročné úpravy obrázků pomocí programu Adobe CS4, grafické karty ASUS ENGTX295 a ENGTX285 si se vším lehce poradí.

Podnikatel.cz: Vrátí zvýhodnění, ale výrazně omezí paušály

Vrátí zvýhodnění, ale výrazně omezí paušály

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně