Hlavní navigace

Společnost ASUS uvádí první 1GB verze grafických karet řady EN9800GT Series na světě, které jsou určené k přetaktování

28. 8. 2008

[Tisková zpráva] Vychutnejte si o 22 % vyšší výkon a o 7 °C nižší teploty s grafickými kartami ASUS EN9800GT Series

Praha 27. sprna 2008 – Se stále rostoucí poptávkou po špičkových grafických kartách se společnost ASUS, přední světový výrobce vysoce kvalitních grafických řešení, rozhodla zveřejnit první grafické karty na světě s 1 GB paměti společně s verzemi určenými pro přetaktování, vybavené nejnovějším grafickým procesorem NVIDIA GeForce 9800GT GPU — konkrétně grafické karty ASUS EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/1G, EN9800GT ULTIMATE/HTDP/512M a EN9800GT TOP/HTDP/512M. S 1 GB dostupné paměti u grafických karet EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/1G a EN9800GT/HTDI/1G jsou tyto karty navrženy speciálně pro potřeby funkčně bohatých her založených na rozhraní DirectX 10 a pro přehrávání multimedií v nejvyšším rozlišení a maximální kvalitě. Uživatelé si navíc s grafickými kartami EN9800GT ULTIMATE a EN9800GT TOP vychutnají 22% a 15% nárůst výkonu, který se postará o dosažení lepšího pocitu ze hry. Dále jsou pak všechny grafické karty EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/1G, EN9800GT/HTDI/1G a EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/512M vybaveny inovativním ventilátorem Glaciator Fansink, který udržuje teploty o 7 °C nižší než ventilátory karet srovnatelného provedení.

Neobvyklý 1 GB grafické paměti je zárukou dokonalého obrazu
Kapacita paměti je klíčovým faktorem pro dosažení vysokého výkonu, a to dokonce i v případech, kdy se velmi výkonný grafický procesor (GPU) snaží svým plným výkonem nahradit pomalou a nedostatečnou grafickou paměť. Čím větší je grafická paměť, tím více dat je možné do ní uložit — proto pak není nutné přistupovat k operační paměti počítače, naopak je možné dosáhnout velmi vysokého grafického výkonu. Se současnými, a zejména pak s novými hrami prudce stoupají požadavky na vysokou kapacitu grafické paměti, a to je právě příležitost pro využití grafických karet ASUS EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/1G a EN9800GT/HTDI/1G s neobvykle vysokou kapacitou paměti 1 GB, která značně zvyšuje výkon a dopřává uživatelům možnost bezezbytku si vychutnat hraní her nebo sledování filmů v plném rozlišení a v nejvyšší kvalitě, a to vše bez jakéhokoliv zpožďování či přeskakování.

Vychutnejte si navýšení výkonu o 22 % a 15 % s grafickými kartami řady Ultimate & TOP Series
S grafickými kartami EN9800GT ULTIMATE/HTDP/512M mohou uživatelé očekávat razantní zvýšení výkonu grafického procesoru — z 600 MHz až na 725 MHz, taktu shaderu — z 1500 MHz až na 1750 MHz, a taktu paměti — z 1800 MHz až na 2000 MHz. Její protějšek, grafická karta EN9800GT TOP/HTDP/512M, pak přináší navýšení výkonu GPU — z 600 MHz na 650 MHz, taktu shaderu — z 1500 MHz na 1625 MHz, a taktu paměti — z 1800 MHz na 1940 MHz. Díky tomuto nebývalému nárůstu výkonu zvýšila grafická karta EN9800GT ULTIMATE své skóre v testu 3DMark Vantage Extreme Preset z původních 1509 bodů na 1844 bodů; zatímco grafická karta EN9800GT TOP z původních 1509 bodů na 1729 bodů — to odpovídá zvýšení rychlosti o neuvěřitelných 22 %, respektive 15 %, ve srovnání s kteroukoliv grafickou kartou obdobné konstrukce*. S takový nárůstem výkonu mají nyní hráči jedinečnou příležitost zažít skutečné adrenalinové opojení ze špičkového herního výkonu — pouze s grafickými kartami EN9800GT ULTIMATE/HTDP/512M a EN9800GT TOP/HTDP/512M od společnosti ASUS.

O 7 °C chladnější díky jedinečnému ventilátoru Glaciator Fansink
Grafické karty ASUS EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/1G, EN9800GT/HTDI/1G a EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/512M všechny využívají k chlazení speciálně navržený ventilátor Glaciator Fansink, který velmi účinně odvádí teplo z jejich bezprostředního okolí. Téměř jako skutečná ledová bouře dokáže Glaciator Fansink velmi rychle zchladit GPU a snížit tak jeho teplotu o neuvěřitelných 7 °C v porovnání s grafickými kartami obdobných konstrukcí **. Kromě nepřekonatelných chladicích schopností je Glaciator Fansink navíc o polovinu tišší než běžné ventilátory — bezezbytku tak splňuje požadavky uživatelů, kteří potřebují maximální možnosti chlazení bez zbytečného hluku způsobeného otáčením ventilátoru***.

Nepřekonatelná kvalita od společnosti ASUS
V souladu s příslibem Rock Solid kvality společnosti ASUS jsou grafické karty řady EN9800GT Series vybaveny několika řešeními nabízejícími špičkový grafický výkon. Mezi nejdůležitější inovace patří stínění proti EMI, které snižuje elektromagnetické rušení signálu až o 66 %; DIP Spring Chokes (pružinové indukční cívky) pro snížení teploty o 5 °C až 10 oC v porovnání s tradičními Toroidal Coil Chokes (toroidní vinuté cívky) a LF PAK MOS, které garantují vyšší energetickou účinnost a menší tvorbu tepla. Kromě všech uvedených inovací nelze opomenout ani japonské kondenzátory s vodivým polymerem, které se starají o nižší energetické ztráty a stabilnější provoz. Uživatelé si proto budou moci spokojeně vychutnávat extrémně vysoký výkon — jedině s grafickými kartami řady EN9800GT Series od společnosti ASUS.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní