Hlavní navigace

ASUS posbíral osm ocenění v soutěži iF product design award 2010

21. 12. 2009

[Tisková zpráva] ASUS rozšířil svou sbírku o osm prestižních ocenění iF product design award. Mezinárodní komise odborníků jmenovaná sdružením iF rozhodla o tom, že vítězi těchto ocenění se staly notebooky ASUS UX Series, notebook UX30, notebook P30, „chiclet“ klávesnice s jasně oddělenými tlačítky, netbooky řady Eee PC Seashell, EeeKeyboard PC, stolní počítač CG 5290 a externí kombinovaná Blu-ray mechanika SBC-04D1S-U.

Soutěž iF product design award je známa jako jedna z nejstarších designérských soutěží na světě. Přihlášené produkty posuzuje porota z několika hledisek, mezi něž patří kvalita provedení, povrchová úprava, použité materiály, stupeň inovace, dopad na životní prostředí, funkčnost, ergonomie, představa o zamýšleném využití, bezpečnost, hodnota a budování značky nebo všestranné provedení. Designérský tým společnosti ASUS již získal v minulosti celou řadu ocenění G-Mark a red dot design.

Vítězné produkty ASUS v soutěži iF product design award 2010:

Notebooky ASUS UX Series
Designéři notebooků řady UX se při návrhu těchto počítačů soustředili zejména na potřeby uživatelů. Zaměřili se pouze na prvky, které by měl správný notebook obsahovat, a zbavili se ostatních zbytných elementů. Tím dosáhli rovnováhy mezi funkčností a nízkou hmotností. Při tvarování křivek notebooků UX Series se nechali designéři inspirovat skleněnou architekturou a při jejich konstrukci využili výjimečných vlastností průhledných materiálů.

Notebook ASUS UX30
UX30 představuje novou řadu 13" notebooků. Od svých kolegů se liší zaměřením na snadnou přenosnost a dlouhou výdrž baterie. Použitím tenké baterie a menších součástek návrháři úspěšně zmenšili velikost notebooku. Podařilo se jim tak splnit požadavky uživatelů, kteří intenzivně cestují. Kovové víko bezpečně chrání LCD panel před nástrahami každodenního používání a dodává tomuto počítači luxusní design.

Notebook ASUS P30
Notebook P30, který zaujme profesionálním a osobitým designem. Jde o všestranný, výjimečně tenký business model. Černé provedení působí uklidňujícím dojmem, zatímco povrch s různými texturami vytváří zajímavý kontrast. Pod víkem se ukrývá několik dalších detailů, například zdobené doplňky z nerezové oceli a ovládací prvky vyvedené v lesklé černi, jež připomínají luxusní manžetové knoflíčky na obleku. Indikační LED diody jsou chytře zakomponovány do pantů, což zvyšuje přehlednost, zatímco klávesy pro rychlé spuštění ovládané jediným dotykem spolupracují se speciálním softwarem a zvyšují tak produktivitu všech uživatelů z obchodní sféry.

„chiclet“ klávesnice ASUS
Nová generace klávesnic ASUS obohacuje design o výbornou ergonomii a uživatelský komfort. Zřetelně oddělené klávesy připomínající kostky stavebnice snižují počet chyb při psaní a zvyšují přehlednost. Povrch každé klávesy je speciálně zakřiven a napomáhá lepší orientaci na klávesnici.

Eee PC Seashell Series
Třetí generace netbooků Eee PC dostala nové provedení ve tvaru lastury (angl. „Seashell“). Tento počítač je elegantní, hladký a především tenký, vyvedený v perleťově bílé barvě, s možností kovových doplňků a barevných přechodů, které mu dodávají na osobitosti. Eee PC 1008 je nejtenčím kouskem ve své řadě, na výšku má pouze 25,7 mm. Zajímavostí je hladká spodní část, díky které je manipulace s tímto počítačem snazší. Vstupní a výstupní porty kryjí dvířka. Eee PC 1005 a 1101 mají navíc delší výdrž na baterie, která činí 10,5–12 hodin.

ASUS EeeKeyboard PC
EeeKeyboard PC sice vypadá jako obyčejná klávesnice, ve skutečnosti jde o zcela soběstačný osobní počítač. Mírně nakloněné provedení pak zvyšuje ergonomii. Vzhledem k nízké hmotnosti a hladkému hliníkovému provedení můžete toto PC proměnit v ideálního společníka pro přehrávání digitálního multimediálního obsahu ve svém obývacím pokoji. Díky dotykovému panelu s úhlopříčkou 5" a široké nabídce výstupů lze tento počítač používat buď nezávisle, nebo jej připojit k externímu monitoru.

Stolní PC ASUS CG 5290¨
Stolní počítač CG 5290 v minima­listickém a zároveň expresivním provedení. Minimalistickou část reprezentuje geometrický a střídmě zdobený zevnějšek, který upoutá pozornost kvalitními materiály – broušeným hliníkem a leštěným akrylem – a detailním provedením přední strany rámu. Celkový design je však také velmi expresivní, a to zásluhou zkosených hran po stranách a nakloněné skříně. Naklonění zajišťuje lepší chlazení, na kterém mají podíl také postranní ventilační otvory.

Kombinovaná externí Blu-ray mechanika ASUS SBC-04D1S-U
Mechanika SBC-04D1S-U je určena uživatelům, kteří ocení nejen kvalitu obrazu, ale i celkový styl. Čtyři světelné paprsky se po zapnutí postupně rozsvěcují a vytvářejí zajímavé uvítací prostředí. Díky stojanu je možné mechaniku umístit vodorovně nebo svisle, podle toho, jak máte právě umístěn svůj LCD televizor. Tlačítko pro vysunutí mechaniky je umístěno tak, abyste je nemuseli dlouze hledat.

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Více informací naleznete na webových stránkách www.asus.com.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2008 celkově 8,1 miliard amerických dolarů. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017