Hlavní navigace

ATEN představuje nové centralizované řešení řízení pro IT infrastrukturu

29. 11. 2006

[Tisková zpráva] Taipei, Taiwan, 29. listopadu 2006. ATEN International, vedoucí designer, výrobce a distributor špičkových řešení propojení, dnes představil další přírůstek své produktové řady ALTUSEN Over the NETTM, produkt CC1000 Control Center Over the NETTM. CC1000 je softwarové řešení pro zabezpečené a centralizované řízení celé IT infrastruktury napříč různými datovými středisky, pobočkami a vzdálenými pracovišti. Toto řešení bylo navrženo tak, aby administrátoři výpočetní techniky mohli efektivně prostřednictvím jediné IP adresy konsolidovat řízení všech zařízení typu Over the NETTM i další IT přístroje postavené na IP.

„Nepřetržitá funkčnost obchodních procesů je pro současné podniky naprosto zásadní. Proto musí zajistit, aby jejich IT systémy, zejména pak zařízení a síťová data, jež jsou kritická pro poslání společnosti, byly bezpečné a aby je bylo možné efektivně řídit,” řekl Kevin Chen, prezident společnosti ATEN International. „Softwarové řešení CC1000 Control Center Over the NET společnosti ATEN poskytuje administrátorům pohodlný a pružný nástroj ke konsolidaci řízení všech serverů a síťových zařízení v jejich lokálních i vzdálených datových střediscích. Díky tomuto řešení mohou správci vyhovět potřebám své IT infrastruktury kdykoliv a odkudkoliv na světě.”

Grafické uživatelské rozhraní systému CC1000, založené na prohlížeči, má intuitivní stromovou strukturu a umožňuje uživatelům pohodlně přistupovat, řídit, konfigurovat a spravovat veškerá síťová zařízení z jediné IP adresy.

CC1000 obsahuje nepropustné bezpečnostní procedury včetně přístupu a řízení založeného na rolích (RBAC – Role-Based Access and Control), seznamů pro řízení přístupu na základě IP a filtrování IP, které umožňují administrátorovi regulovat přístup uživatelů a vše řídit až na úroveň portů. Administrátoři mohou nejen v reálném čase sledovat a řídit aktivní uživatelské relace a porty, ale navíc mohou na základě povolených operací definovat seskupení a pohledy na zařízení. Systém CC1000 navíc nabízí šifrování typu 128-bit SSL, autentikaci uživatelského jména a hesla, flexibilní dobu vypršení relace a vypršení platnosti hesla a obsahuje víceúrovňové bezpečnostní funkce, které umožňují integrovat externí autentikační nástroje, jako je například Active Directory.

Vzhledem k tomu, že vysoká dostupnost a nulové ztráty dat jsou pro prostředí distribuovaných sítí nezbytné, CC1000 nenabízí pouze zdravotní aktualizace, alarmy a řadu možností zápisu do žurnálu a výkaznictví s ověřovacím záznamem (audit trail) pro diagnostiku a řešení potíží, které uživatelům pomáhají identifikovat potenciální problémy, ale rovněž integruje vestavěný autentikační server, jenž v případě problémů externího serveru či sítě zajišťuje náhradní funkci a nabízí integraci Syslog a SNMP (Simple Network Management Protocol), čímž minimalizuje dobu zotavení.

CC1000 je mimořádně pružné a škálovatelné řešení. Prostřednictvím různých licenčních alternativ (licence pro 3, 5 či 10 uživatelských účtů) vyhovuje toto řešení různým potřebám a lze jej snadno rozšířit případě, že dojde ke změně podmínek ve společnosti. Toto řešení rovněž zvládá různé úrovně přístupu uživatelů a dokáže se rozrůst společně se sítí zákazníka. Řešení je otevřené pro řízení přístupu více uživatelů až po stovky přístrojů a tisíce síťových zařízení, díky čemuž je CC1000 velmi nákladově efektivní a přizpůsobivé řešení pro rozšiřování společnosti.

Kompletní řešení ALTUSEN Over the NET obsahuje produkty CC1000 Control Center Over the NET, KVM přepínače KN2108 a KN2116 KVM Over the NET s 8/16 porty, SN0108 a SN0116 Serial Over the NET s 8/16 porty a PN9108 Power Over the NET s 8 porty.

Pro více informací o produktech a možnostech jejich zakoupení kontaktujte distributory v ČR, společnosti Comar Netline Brno na www.comar.cz nebo Krup Praha na www.krup.cz .

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Ahold nabízel falšovaný slunečnicový olej

Ahold nabízel falšovaný slunečnicový olej

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P