Hlavní navigace

ATEN rozšiřuje počítačová připojení

[Tisková zpráva] Nové modely extendérů KVM jsou vybaveny přepěťovou ochranou, funkcemi pro audio a podporou standardu USB Mass Storage

Taipei, Taiwan, 20. srpna 2007 – ATEN International, přední společnost zabývající se návrhem, výrobou a distribucí špičkových řešení pro komunikaci, obohacuje svůj sortiment výrobků KVM extendérů o tři nové modely – CE250A PS/2 KVM Extender, CE800 USB KVM Extender a ALTUSEN KE0220 Audio/KVM Extender. S jejich pomocí lze signály KVM přenášet na vzdálenost až 250 metrů mezi počítačem a konzolí (klávesnice, myš a monitor), přičemž uživatelé mají k dispozici přepěťovou ochranu, funkce audia a podporu standardu USB Mass Storage.

Model CE250A firmy ATEN představuje extendér PS/2, díky kterému může uživatel ovládat příslušný systém z lokální nebo vzdálené konzole, a to na vzdálenost až 150 metrů. CE250A dosahuje vynikajících parametrů díky použití kabelu Cat 5 (nebo vyšší verze) k propojení lokální a vzdálené jednotky, ale zároveň nabízí i pokročilé funkce, jako je například zabudovaná přepěťová ochrana do 2 000 V, kovové pouzdro v provedení do stojanu, nebo vynikající kvalitu obrazu o rozlišení až 1 280×1 024 pixelů. Vzdálená jednotka navíc nevyžaduje externí napájení, neboť je napájena přímo z počítače.

Nový model CE800 USB KVM Extender propojuje lokální a vzdálenou jednotku až na 250 metrů, rovněž pomocí kabelu Cat 5 (nebo vyšší verze). Díky zabudovanému portu USB na straně lokální i vzdálené jednotky podporuje externí diskové jednotky typu flash kompatibilní s protokolem USB Mass Storage, a tak usnadňuje stahování i ukládání souborů. Instalace je chráněna speciálními funkcemi zabezpečení CE800. V případě připojování souborového systému externího paměťového zařízení na vzdálené jednotce se musí uživatel prokázat přihlášením do systému. Model CE800 kromě toho podporuje audio funkci se stereo reproduktory a mikrofonem a nabízí i vestavěnou přepěťovou ochranu do 2000 V. Nastavitelná regulace zesílení pak umožňuje ručně nastavovat sílu signálu, a tak zajišťuje optimální přenos na různé vzdálenosti.

„Extendéry KVM představují pohodlné, cenově výhodné a spolehlivé řešení v případech, kdy je zapotřebí umístit počítač na vzdálené a bezpečné místo poměrně daleko od konzoly. Uvažujeme o prostředí výrobních závodů, kde jsou pracovní stanice vystaveny znečištění, nebo například veřejně přístupné počítače v knihovnách a internetových kavárnách – možností použití je celá řada,“ říká Kevin Chen, prezident společnosti ATEN International. „Novátorské modely extendérů KVM jako jsou CE250A a CE800 mohou nabídnout nejmodernější funkce, zabraňují manipulaci s hardwarem i škodám způsobeným podmínkami prostředí. Rovněž eliminují změť kabelů v okolí pracovních stanic.“

Kromě dvou výše uvedených modelů ATEN představuje v rámci své podnikové řady produktů ALTUSEN také extendér KE0220 Audio KVM. Tento model s podporou funkcí audia dokáže přenášet signál pro video, stereo reproduktory a mikrofon prostřednictvím kabelu Cat 5 na vzdálenost až 200 metrů. Specifikace výrobku KE0220 navíc obsahují nastavitelnou regulaci zesílení, vynikající obraz o rozlišení až 1 600×1 200 pixelů a firmware s možností aktualizace.

Extendéry KVM se dodávají se sadou pro montáž do stojanu, a tak se výhodně uplatní v prostředí místností se servery. Produkty ATEN CE250A PS/2 KVM Extender, CE800 USB KVM Extender a ALTUSEN KE0220 jsou již na trhu. Cena činí 255 Eur (CE250A), 549 Eur (CE800), resp. 379 Eur (KE0220) bez DPH. Další informace vám poskytnou distributoři v ČR Comar Netline Brno na www.comar.cz nebo Krup Praha na www.krup.cz.

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Vitalia.cz: Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Nejlepší obranou při nachlazení je útok

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

DigiZone.cz: Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vedení ČRo: personální změny od ledna

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech