Hlavní navigace

ATEN rozšiřuje počítačová připojení

21. 8. 2007

[Tisková zpráva] Nové modely extendérů KVM jsou vybaveny přepěťovou ochranou, funkcemi pro audio a podporou standardu USB Mass Storage

Taipei, Taiwan, 20. srpna 2007 – ATEN International, přední společnost zabývající se návrhem, výrobou a distribucí špičkových řešení pro komunikaci, obohacuje svůj sortiment výrobků KVM extendérů o tři nové modely – CE250A PS/2 KVM Extender, CE800 USB KVM Extender a ALTUSEN KE0220 Audio/KVM Extender. S jejich pomocí lze signály KVM přenášet na vzdálenost až 250 metrů mezi počítačem a konzolí (klávesnice, myš a monitor), přičemž uživatelé mají k dispozici přepěťovou ochranu, funkce audia a podporu standardu USB Mass Storage.

Model CE250A firmy ATEN představuje extendér PS/2, díky kterému může uživatel ovládat příslušný systém z lokální nebo vzdálené konzole, a to na vzdálenost až 150 metrů. CE250A dosahuje vynikajících parametrů díky použití kabelu Cat 5 (nebo vyšší verze) k propojení lokální a vzdálené jednotky, ale zároveň nabízí i pokročilé funkce, jako je například zabudovaná přepěťová ochrana do 2 000 V, kovové pouzdro v provedení do stojanu, nebo vynikající kvalitu obrazu o rozlišení až 1 280×1 024 pixelů. Vzdálená jednotka navíc nevyžaduje externí napájení, neboť je napájena přímo z počítače.

Nový model CE800 USB KVM Extender propojuje lokální a vzdálenou jednotku až na 250 metrů, rovněž pomocí kabelu Cat 5 (nebo vyšší verze). Díky zabudovanému portu USB na straně lokální i vzdálené jednotky podporuje externí diskové jednotky typu flash kompatibilní s protokolem USB Mass Storage, a tak usnadňuje stahování i ukládání souborů. Instalace je chráněna speciálními funkcemi zabezpečení CE800. V případě připojování souborového systému externího paměťového zařízení na vzdálené jednotce se musí uživatel prokázat přihlášením do systému. Model CE800 kromě toho podporuje audio funkci se stereo reproduktory a mikrofonem a nabízí i vestavěnou přepěťovou ochranu do 2000 V. Nastavitelná regulace zesílení pak umožňuje ručně nastavovat sílu signálu, a tak zajišťuje optimální přenos na různé vzdálenosti.

„Extendéry KVM představují pohodlné, cenově výhodné a spolehlivé řešení v případech, kdy je zapotřebí umístit počítač na vzdálené a bezpečné místo poměrně daleko od konzoly. Uvažujeme o prostředí výrobních závodů, kde jsou pracovní stanice vystaveny znečištění, nebo například veřejně přístupné počítače v knihovnách a internetových kavárnách – možností použití je celá řada,“ říká Kevin Chen, prezident společnosti ATEN International. „Novátorské modely extendérů KVM jako jsou CE250A a CE800 mohou nabídnout nejmodernější funkce, zabraňují manipulaci s hardwarem i škodám způsobeným podmínkami prostředí. Rovněž eliminují změť kabelů v okolí pracovních stanic.“

Kromě dvou výše uvedených modelů ATEN představuje v rámci své podnikové řady produktů ALTUSEN také extendér KE0220 Audio KVM. Tento model s podporou funkcí audia dokáže přenášet signál pro video, stereo reproduktory a mikrofon prostřednictvím kabelu Cat 5 na vzdálenost až 200 metrů. Specifikace výrobku KE0220 navíc obsahují nastavitelnou regulaci zesílení, vynikající obraz o rozlišení až 1 600×1 200 pixelů a firmware s možností aktualizace.

Extendéry KVM se dodávají se sadou pro montáž do stojanu, a tak se výhodně uplatní v prostředí místností se servery. Produkty ATEN CE250A PS/2 KVM Extender, CE800 USB KVM Extender a ALTUSEN KE0220 jsou již na trhu. Cena činí 255 Eur (CE250A), 549 Eur (CE800), resp. 379 Eur (KE0220) bez DPH. Další informace vám poskytnou distributoři v ČR Comar Netline Brno na www.comar.cz nebo Krup Praha na www.krup.cz.

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?