Hlavní navigace

ATEUS-VoiceBlue Enterprise – GSM brána s inteligentními službami

[Tisková zpráva]

ATEUS-VoiceBlue Enterprise – GSM brána s inteligentními službami

Praha 14.2.2005 – V nabídce společnosti 2N TELEKOMUNIKACE a.s. se jako novinka pro hannoverský veletrh CeBIT objevuje nová GSM brána ATEUS-VoiceBlue Enterprise. Je to v krátké době již druhá generace bran GSM/VoIP, tentokrát s důrazem na síťové služby.

„První generace bran ATEUS-VoiceBlue, kterou jsme představili a uvedli na trh loni, okamžitě vzbudila velký zájem odborníků z oblasti síťových technologií,“ říká ing. Oldřich Stejskal, generální ředitel 2N. „Velmi rychle se ukázalo, že zákazníci od spojení sítě LAN a GSM očekávají i další služby. Ty jsme během několika měsíců integrovali právě do nové brány ATEUS-VoiceBlue Enterprise.“

Nová brána poskytuje v první řadě hlasové spojení mezi sítěmi VoIP a GSM. Kromě kompatibility s protokolem SIP je brána nově určena pro protokol H.323 využívaný pro hlasové služby v řadě síťových aplikací. Brána je tak určena pro všechny sítě s hlasovými službami VoIP. Dva nebo čtyři moduly GSM, které lze osadit SIM kartami různých operátorů, obsluhuje LCR šetřící automat, který kromě běžných parametrů zohledňuje také volné minuty na jednotlivých SIM kartách a dokáže je plynule odčerpávat. Řada služeb brány je určena také pro zpracování příchozích volání. Kromě provolby DISA je k dispozici také služba inteligentního směrování příchozích volání, seznam VIP čísel jednotlivých uživatelů atd. Cílem je to, aby příchozí hovor byl automaticky směrován k uživateli, kterému patří.

Výrazné podpory se u brány ATEUS-VoiceBlue Enterprise dostalo datovým službám. Integrovaný SMS server představuje průlom v technologii 2N. U dosavadní řady produktů se aplikační software instaloval na připojeném počítači a brána samotná přenášela pouze data mezi sítěmi. Nová řada produktů aplikační software již obsahuje. Uživateli tak odpadá řada starostí s instalací i konfigurací a zároveň se výrazně zvyšuje spolehlivost aplikace jako celku. SMS server, běžící přímo v bráně, je dostupný přes internetový prohlížeč. Pro jednotlivé uživatele obsahuje privátní boxy, kde se archivují odeslané i došlé zprávy. Odesílání zpráv samozřejmě řídí LCR automat, schopný odčerpávat z karet mj. SMS zdarma. Příchozí zprávy mohou být tříděny podle obsahu, podle odesílatele a podobně, takže je lze doručit do boxu konkrétního uživatele. Díky integraci protokolů SMTP/POP3 umožňuje server odesílat i přijímat esemesky i v jiných poštovních programech, např. MS Outlook.

ATEUS-VoiceBlue Enterprise integruje také bránu pro přístup k internetu prostřednictvím služeb GPRS, vybavenou firewallem. V řadě zemí jsou podmínky GSM operátorů pro datové služby velmi výhodné. I tam, kde se tento způsob přístupu nevyužívá, představuje ATEUS-VoiceBlue Enterprise výhodné řešení záložního připojení pro případ nefunkčnosti metalických, či bezdrátových připojení. Brána je proto připravena také na využití služeb EDGE GPRS.

Výrazné změny doznal také hardware brány. Pro nasazení na různých světových trzích totiž brána musí podporovat širokou škálu GSM modulů pro různé GSM sítě. Pro dosažení potřebné variability 2N sáhla po osvědčené modulární konstrukci také u GSM bran. Další změny si vyžádala také implementace USB rozhraní pro administraci i rozšíření počtu přístupových kanálů pro internetové služby prostřednictvím USB modemu.

Více informací o produktech naleznete na www.2n.cz.


Kontaktní informace
Robert Peška
2N TELEKOMUNIKACE
tel.: +420 261 301 603
e-mail: peska@2n.cz

Karel Kapinus
PRAM
tel:: +420 603 200 944
e-mail:karel.ka­pinus@pram.cz

O společnosti 2N
2N TELEKOMUNIKACE je přední výrobce telekomunikační techniky s certifikovaným systémem řízení jakosti ISO 9001. Dlouhodobě se řadí mezi Českých 100 nejlepších firem v hodnocení společnosti Comenius. Kromě České republiky a Slovenska dodává své produkty do zemí EU i dalších regionů světa. Hlavní produktové řady obsahují komunikační servery, digitální a hybridní pobočkové ústředny, GSM brány s rozhraními ISDN PRI/BRI, GPRS či analogovými linkami a dveřní komunikátory. 2N v současnosti exportuje do více než 30 zemí celého světa, mezi klíčové zákazníky patří GSM a alternativní operátoři po celé Evropě.

DigiZone.cz: SES zajistí HD pro M7 Group

SES zajistí HD pro M7 Group

Vitalia.cz: Jak si užít Vánoce bez lepku

Jak si užít Vánoce bez lepku

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory

DigiZone.cz: Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?