Hlavní navigace

ATLAS.CZ, a. s., a MICROSOFT, s. r. o., společně oznamují zaměření vzájemné spolupráce na placené sl

2. 10. 2001

[Tisková zpráva]

ATLAS.CZ, a. s., a MICROSOFT, s. r. o., společně oznamují zaměření vzájemné spolupráce na placené služby

Z důvodu odlišné teritoriální strategie se společnosti ATLAS.CZ, a. s., a MICROSOFT, s. r. o., dohodly k 1. říjnu 2001 na ukončení marketingové spolupráce při provozu portálu MSN.Atlas.cz. Uvolněné zdroje budou využity pro spolupráci na vývoji a uvádění placených internetových služeb v České republice. V souvislosti s touto úpravou vztahů přijme portál jméno Atlas.cz nové logo a adresu www.atlas.cz. Uživatelé portálu nebudou touto změnou nijak omezeni. Mezi jedním z prvních, již běžících společných projektů, je portál www.MujPodnik.cz. U dalších projektů se technologický vývoj zaměří především na podporu technologií pod označením .NET. Následovat bude uvedení nové generace placených služeb postavených na technologii Hailstorm – .NET My Services, které se stanou nezbytnou součástí života široké veřejnosti.

Obě společnosti tímto krokem reagují na celosvětový trend, jenž preferuje nabízení placených internetových služeb na vysoce profesionální úrovni. Nejedná se jen o prosté nabízení informací, ale o plnohodnotné služby, které třetí strany mohou integrovat jak do Windows aplikací, tak do svých vlastních webových stránek. Již nyní je připravováno několik dalších placených služeb na vysoké profesionální úrovni, které spatří světlo světa ještě tento rok.

První vlaštovkou nové spolupráce je uvedení nejnovější verze unikátního řešení MujPodnik (www.mujpodnik.cz), které umožňuje kompletní informační a prodejní podporu kamenného podniku prostřednictvím internetu. Díky spolupráci obou společností může nová verze služby MujPodnik nabídnout doplněk Microsoft SharePoint Team Services umožňující radikální rozšíření intranetových funkcí této služby (např. vytváření pracovních skupin, řízení skupinových aktivit, spolupráci členů pracovního týmu na dokumentech, vytvoření skupinového kalendáře či zasílání e-mailového upozornění při změně dokumentů atd.).

Dosavadní spolupráce mezi oběma společnostmi, jež obnášela výhradně marketingovou spolupráci (propagace značky MSN), byla ukončena z důvodu rozdílné teritoriální strategie sítě MSN a internetového portálu Atlas.cz. Portál Atlas.cz již není součástí sítě MSN, začal používat původního názvu Atlas.cz, internetové adresy www.atlas.cz a přijal nové logo. Služby sítě MSN se budou nacházet na adrese www.msn.cz.

,,Naše spolupráce na uvádění placených služeb se společností Microsoft je logickým krokem k tomu, abychom dokázali generovat zisky z více zdrojů," říká Pavel Sodomka, ředitel pro strategický rozvoj společnosti Atlas.cz. ,,Odhadujeme, že do 12 měsíců dosáhnou naše příjmy z placených služeb 30 % celkových příjmů," dodává Sodomka.

,,Domníváme se, že světové trendy na poli internetu jednoznačně směřují ke zpoplatnění služeb s vysokou přidanou hodnotou. Na tento trend chce Microsoft reagovat technologií Hailstorm – .NET My Services. Atlas.cz je pro uvedení tohoto trendu v České republice ideálním partnerem," říká Vojtěch Foukal ze společnosti Microsoft, s. r. o.

Více informací :

Atlas.cz, a. s.
Kontakt: Petr Kapalín, INTENSITY
Telefon: +420–606–634555
Email: petr.kapalin@in­tensity.cz

Microsoft, s. r. o.
Kontakt: Vojtěch Foukal
Telefon: +420–2–611 97 111
Email: creo@creo.cz

O společnosti ATLAS.CZ, a. s.
ATLAS.CZ, a. s. (http://www.a­tlas.cz), je česká akciová společnost, provozující přední internetový portál v České republice. Majetkové podíly ve společnosti Atlas.cz vlastní české fyzické osoby a investiční fond II. Epic Holding. Portál Atlas.cz je dlouhodobě druhým nejnavštěvovanějším českým portálem. Provozuje více než 50 internetových služeb, což jej řadí z hlediska šíře nabídky na první místo mezi českými internetovými portály.

O Microsoft, s. r. o.
Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschop­nosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

DigiZone.cz: Satelitní operátoři mají svou asociaci

Satelitní operátoři mají svou asociaci

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Rybí tuk bez odéru

Rybí tuk bez odéru

Vitalia.cz: Co obsahuje jablko: Slupka je nejbohatší, neloupejte ji

Co obsahuje jablko: Slupka je nejbohatší, neloupejte ji

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně