Hlavní navigace

ATLAS.CZ představuje novou a unikátní domovskou stránku

31. 8. 2006

[Tisková zpráva] Restrukturalizace portálu ATLAS.CZ je rozběhnuta v plném proudu. V souvislosti s ní se uživatelům portálu představuje nová verze personalizované homepage, ještě pokročilejší funkce pro vyhledávání a nechybí ani nové 3D logo.

Praha, 31. srpna 2006 – Již od počátku letošního května prochází portál ATLAS.CZ obdobím dynamické restrukturalizace v oblasti služeb, obsahu, organizační struktury i designu. Rozsáhlé změny jsou předmětem interního projektu „Atlas RESTART“, jehož cílem je posílit tržní pozici portálu a zlepšit přístup k návštěvníkům i zákazníkům. série výsledků projektu „Atlas RESTART“ začnou být viditelné pro internetové uživatele od počátku září tohoto roku.

„Naší první a průlomovou změnou je spuštění nové verze personalizované domovské stránky portálu ATLAS.CZ, která se váže k září 2006. Nová stránka, která je v mnoha směrech v České republice unikátní, navazuje na grafické verze portálu Atlas z let 2001 až 2002, které byly na svou dobu již tenkrát nadčasové. Naším cílem je nabídnout uživatelům novou, vysoce škálovatelnou stránku portálu ATLAS.CZ, která přináší možnost dozvědět se vše, co uživatele na internetu zajímá, prostřednictvím jediné stránky,“ říká David Duroň, generální ředitel společnosti.

Portál ATLAS.CZ nyní nabízí nejrozvinutější personalizaci své stránky na českém trhu. Uživatelé portálu si mohou svou stránku upravovat velmi snadno a dokonce bez nutnosti registrace. V nové verzi tzv. homepage jsou služby portálu ATLAS.CZ abecedně seřazeny v pravém sloupci, jsou velmi přehledné a každá z nich má svou vlastní ilustrativní ikonku. Nepřehlédnutelný je zejména zpravodajský box umístěný ve středu stránky, kde si uživatelé mohou volit mezi různým typem obsahu – top zprávy dne, nejnovější zprávy, sport, novinky o filmech, rady pro ženy a tak dále. Nová homepage obsahuje mnohem větší spektrum informací než dosud drtivá většina konkurence. Díky tomu se uživatelé ihned dozvědí všechny hlavní pikantnosti dne, prostřednictvím jediné stránky.

Personalizace, neboli vlastní nastavení a úprava, spočívá v tom, že si každý návštěvník může libovolně tahem myší přesouvat boxy na hlavní stránce. Pokud nemá o nějaký typ obsahu zájem, může jej vypnout a opět znovu zapnout nebo dokonce upravit. Stačí k tomu pouze jediné – mít ve svém prohlížeči povoleno stahování cookies. Není zapotřebí si zakládat osobní účet na portálu ATLAS.CZ. Každý si tedy může předělat hlavní stránku portálu podle svého výběru a zvolit si informace, které ho zajímají, aniž by se musel přihlašovat ke svému účtu nebo přecházet na stránku s nastavením. Uživatel má možnost být informován o počasí, o svém horoskopu, televizních programech nebo například finančních kurzech. Taktéž může poslouchat česká i zahraniční rádia nebo číst denní zpravodajství, a to z různých internetových zdrojů, což je unikátní funkce, kterou konkurence zatím rovněž nenabízí.

Portál ATLAS.CZ, společně se spuštěním nové homepage, vylepšil také svůj vyhledávač. Nejenže uživatelé naleznou snadno a v přehledné formě vše, co hledají, a navíc s pomocí tzv. Chytrých tipů dostanou nápovědu pro hledání i jiných oblastech – například v mapách, v regionech, kinech, encyklopedii, nebo ve zboží.

Portál ATLAS.CZ v rámci své restrukturalizace a velikých změn, společně s novou homepage a vyhledávačem, mění také své logo. To nyní lépe reprezentuje trend v oblasti moderního designu – 3D grafiku. Barevný panáček symbolizuje postavu obra Atlase, který ve svých rukou drží „moderní svět internetu“. Atlas. cz má lidskou tvář, díky níž se přibližuje uživatelům internetu – je přehledný, barevný, zábavný a maximálně přizpůsobivý. Kateřina Holcmanová, manažerka interní a externí komunikace společnosti ATLAS.CZ, a.s., dodává: „Ke změně loga jsme se rozhodli z několika důvodů. Naším cílem je být progresivní a inovativní. Rádi bychom všem uživatelům nabídli prostředí moderního internetového portálu, kde budou mít maximální pohodlí, přehled o všech informacích a velmi snadno se v něm budou orientovat. Portál ATLAS.CZ by měl být pro všechny uživatele tou nejjednodušší cestou internetem.“
Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Raději 14 cigaret, než být sám

Raději 14 cigaret, než být sám

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu