Hlavní navigace

AuditPro 5.5 hlídá veškeré neautorizované zásahy do počítačů.

[Tisková zpráva] Nová verze programu pro efektivní hospodaření s firemním softwarem a hardwarem přináší více než 50 vylepšení a funkcí zaměřených zejména na úsporu času a snížení nákladů v IT. AuditPro také chrání firemní počítače před nepovolenými instalacemi softwaru, pomáhá šeřit spotřební materiál, účinně bojuje proti firemnímu softwarovému pirátství a významně snižuje náklady na provoz informačních technologií.

PRAHA, 12. května 2009 – Společnost truconneXion uvedla na trh novou verzi softwaru AuditPro, který zabraňuje šíření pirátského softwaru ve firmě a pomáhá efektivně hospodařit se softwarem a hardwarem. AuditPro ve verzi 5.5 pomáhá zamezit neautorizovaným instalacím softwaru a nově upozorňuje i na manipulaci s hardwarem – demontáže či svévolné instalace počítačových komponent a podobně. „Nová verze automaticky upozorní na veškerou neautorizovanou činnost uživatelů počítačů a umožní správci sítě včas reagovat. Správce má aktuální seznam všech součástí počítačové sítě – jak softwaru, tak hardwaru – jako na dlani,“ řekl Robert Kleiner, ředitel pro strategický rozvoj společnosti truconneXion. „Díky verzi 5.5 navíc rychleji a přehledněji než kdykoli předtím.“

Mezi další inovace AuditPro 5.5 patří zjednodušení přípravy přehledů dokumentujících stav firemního IT až na dvě klepnutí myší, detekce souběžného používání počítačových programů, rozlišení úrovní přístupu do jednotlivých částí programu pro různé skupiny uživatelů nebo vedení skladu spotřebního materiálu. „Základní informace o jakémkoli počítači v síti jsou k dispozici do třiceti vteřin. Správce má ihned přehled o hardwarové sestavě, instalovaném softwaru či základní informace o uživateli počítače,“ vyjmenoval Kleiner.

Instalaci do počítačové sítě a užívání programu usnadňuje uživateli inteligentní průvodce a nápověda – takzvaný AuditPro Asistent. Pro rychlou kontextovou nápovědu slouží takzvané Baloon tipy. „S novými průvodci zvládne provedení softwarového auditu opravdu každý,“ dodal Kleiner.

Release Candidate AuditPro 5.5 bude na www.auditpro.cz k dispozici od 12. května 2009. Nová verze bude oficiálně uvolněna k 1. červnu 2009. Zákazníci, kteří mají platnou licenci AuditPro update, získají novou verzi zdarma.

Nová verze ušetří ještě více času a zbaví rutiny
Pokud firma provozuje více než deset počítačů, je pro správce sítě velmi obtížné trvale monitorovat zásahy uživatelů do počítačů a celé IT sítě. Na neustálou kontrolu nezbývá čas. Často dochází k instalacím nežádoucího softwaru, zahlcování datových úložišť audiovizuálními soubory nebo k neautorizovaným demontážím hardwarových komponent počítačů.

Celosvětovým trendem ve vývoji softwaru je zjednodušování procesů. Času je stále méně, požadavky na kvalitu a výkon rostou. „Novou verzi AuditPro jsme se proto rozhodli neobohacovat o stovky nových funkcí, ale urychlit cestu k výslednému požadovanému efektu – mít pevně pod kontrolou firemní IT a náklady na jeho provoz. Nová verze tento požadavek řeší velmi efektivně,“ uvedl Robert Kleiner.

„AuditPro ve verzi 5.5 automatizuje dohled nad užíváním veškeré firemní IT infrastruktury. Správci mají dokonalý přehled o tom, co se na síti děje, protože AuditPro je na veškeré nestandardní dění upozorní,“ pokračoval Kleiner.

Jakub Lukeš, obchodní specialista AuditPro, doplnil: „Hlavním zdrojem všech inovací produktu jsou naši dlouhodobí uživatelé. Jde především o jejich čas a vložené úsilí. Spolupráce s nimi vynesla AuditPro mezi nejžádanější systémy v oboru a nastavila pomyslnou laťku pro další vývoj. Věřím, že stejně jako oni ocení novou verzi i noví zákazníci.“

AuditPro patří mezi světovou špičku v oblasti takzvaných auditovacích nástrojů. Jde o systém inteligentní správy softwarových licencí, správy IT majetku a monitoring jeho skutečného využívání – takzvaný Software Asset Management (SAM). Cílem nasazení auditovacího nástroje do počítačové sítě je optimalizace investic do počítačů, maximalizace využití stávajících zdrojů a omezení nežádoucích aktivit uživatelů – od nepovolených instalací softwaru až po hraní her v pracovní době.

Systém AuditPro je distribuován mezinárodní distributorskou sítí v šesti jazykových mutacích – české, slovenské, anglické, polské, maďarské a ruské. K dnešnímu dni se jeho pomocí audituje více než 600 tisíc firemních počítačů. Licence pro domácí užití (plná verze pro maximálně pět počítačů) je poskytována zdarma.

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla