Hlavní navigace

Aukro ve spolupráci s Policií ČR posiluje bezpečnost uživatelů

8. 12. 2008

[Tisková zpráva] Červená nad Vltavou, 8. prosince 2008 – Zlínská společnost Aukro s.r.o. dnes pořádá školení pro vrcholové odborníky boje s informační kriminalitou z řad Policie ČR se zaměřením na protiprávní jednání, ke kterému dochází při online obchodování, především pak v internetových aukcích. Smyslem celého školení je prohloubit a zefektivnit spolupráci mezi největší českou internetovou aukční síní a Policií ČR při řešení těchto problémových situací.

Prioritou Aukra je spokojenost uživatelů a s tím je neodmyslitelně spojena bezpečnost aukčních transakcí. Bohužel, i přes veškerou snahu, dochází při obchodování k podvodům. Nejčastějším příkladem jsou transakce, při nichž zaplacené zboží nedorazí ke kupujícímu a nebo dodané zboží neodpovídá popisu uvedenému v aukci. Specifickou skupinou podvodů jsou pak padělky. „Prakticky každý den se na základě některého z výše uvedených důvodů obrací na Aukro zástupci Policie z celé České republiky. Tato spolupráce již dlouhodobě funguje, ovšem cítíme potřebu ji zkvalitnit ve smyslu urychlení celého procesu vyšetřování ku prospěchu podvedeného. Často se zde setkáváme s případy, kdy policisté nedisponují potřebnými aktuálními informacemi o tom, jak konkrétní internetové aukce fungují, a především jaké informace a stopy jim může zrovna Aukro poskytnout,“vys­větluje Václav Liška, výkonný ředitel Aukra. Součástí řešení podvodů je taktéž iniciativa Aukra směrem k uživatelům, kdy jakmile podvedený nahlásí podvod na Policii ČR, Aukro mu vyplatí v rámci Programu na ochranu kupujících kompenzaci až do výše 20 000,– Kč.

Jak ukazují úspěšné projekty ze zahraničí, může vzájemná informovanost a hlubší spolupráce Policie ČR a společnosti Aukro vést především k prevenci a samozřejmě i k rychlejšímu a snadnějšímu odhalení pachatelů podvodů. „Naše rozhodnutí navázat spolupráci s Aukrem posílilo i zjištění, že podobný projekt běží úspěšně u polských kolegů, se kterými spolupracuje největší internetová aukce Allegro.pl. Vítáme i myšlenku realizace dalších školení v jednotlivých regionech v průběhu příštího roku,“ dodává Karel Kuchařík, vedoucí pracoviště informační kriminality Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování. Výstupem z těchto školení bude manuál s informacemi a kontakty, který bude k dispozici všem policistům na portálu Policie.

O společnosti Aukro
Společnost Aukro provozuje největší internetovou aukční síň v České republice, která se od svého zahájení v roce 2003 orientuje jak nejširší veřejnost, tak i na firmy. Aukro se velmi rychle rozvíjí, počet registrovaných uživatelů se blíží 950 000, počet zaměstnanců se v posledním období ztrojnásobil na současných 54. Hodnota obchodovaných transakcí letos překročí 2,5 miliardy korun. K prioritám vývoje služeb portálu Aukro.cz patří bezpečnost, rychlost a jednoduchost obchodování. O úspěchu zároveň svědčí spuštění obdobných služeb v Bulharsku, Maďarsku, Rusku, Rumunsku, Slovensku a na Ukrajině. Více informací na www.aukro.cz

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily