Hlavní navigace

AutoCont zvítězil v celosvětové soutěži IBM Beacon Awards 2010

23. 5. 2010

[Tisková zpráva] Ceny IBM Beacon Award jsou udělovány obchodním partnerům společnosti IBM za vynikající úspěchy technicky a obchodně dokonalých řešení

Ostrava (21. května 2010) – Český dodavatel informačních a komunikačních technologií, AutoCont CZ a.s., získal významné ocenění a v celosvětové konkurenci a byl vyhlášen jako vítěz v kategorií Smarter Systems – Outstanding System x and BladeCenter mezinárodní soutěže společnosti IBM. Cenu IBM Beacon Award získal AutoCont za řešení, které realizoval pro Letiště Praha.

Ceny IBM Beacon Awards jsou každoročně udělovány IBM partnerům za technicky vynikající a inovativní řešení založené na produktech a službách IBM. AutoCont zvítězil v celosvětové konkurenci a získal tak velmi prestižní ocenění společnosti IBM.

„Vítězové IBM Beacon Awards reprezentují obrovskou sílu našich obchodních partnerů ve vytváření unikátních hodnot pro zákazníky díky spojení našich schopností, odbornosti a nabídky,“ říká Rich Hume, generální manažer pro obchodní partnery IBM a organizace středních trhů. „Vítězstvím v kategorii Smarter Systems – System x and BladeCenter AutoCont dokázal svou schopnost přinášet na trh inovace a tím pomáhat svým klientům dosahovat přidané hodnoty a lepších obchodních výsledků,“ dodává Hume.

V letošním roce byly do soutěže zařazeny nominace IBM partnerů ze 45 zemí. Vítěze určují odborní novináři, analytici a vedoucí pracovníci společnosti IBM. Slavnostní předání se uskutečnilo při příležitosti celosvětové konference IBM Information Demand 2010 v Římě dne 18. května a za společnost AutoCont cenu převzal pan Miloslav Záleský, ředitel pro produkty a centrální prodej.

„Ocenění IBM Beacon Award, které v konkurenci šesti set nominací získali především IBM partneři ze zemí jako USA, UK, Německo a Francie je určitě jasným signálem, že u českých zákazníků vznikají chytrá a užitečná řešení a je i důkazem našich kompetencí a stále výraznějšího postavení u klíčových dodavatelů IT technologií,“ říká Miloslav Záleský, který je ve společnosti AutoCont zodpovědný také za partnerskou politiku.

Vítězné řešení společnosti AutoCont získalo cenu v kategorii Smarter Systems – Outstanding System x and BladeCenter za optimalizaci datových center, včetně zajištění odolnosti proti výpadku celého datového centra, realizované pro Letiště Praha.

„Naše řešení je typizovaným stavebnicovým projektem, využívajícím nejlepší dostupné technologie na trhu a naše dlouhodobé zkušenosti z obdobných optimalizačních a konsolidačních projektů. Typizovaný projekt je reakce na aktuální potřeby podniků a organizací. Každý podnik či organizace dnes řeší protichůdné požadavky – jak zajistit spolehlivou funkčnost kritických aplikací a zároveň obnovit zastaralý hardware, a zároveň to vše pořídit v rámci nižšího rozpočtu na IT než v předchozích letech. Originalita našeho řešení spočívá ve změně vstupních parametrů podle prostředí zákazníka, čímž se mění složení stavebních bloků včetně způsobu přechodu do cílového optimalizovaného prostředí,“ dodává Jaroslav Biolek, ředitel divize IT Infrastruktura.

„Nestává se často, aby česká IT společnost získala takto významné ocenění, a jsem velice hrdý, že AutoCont tuto cenu v letošním roce získal. Jedná se totiž nejen o uznání naší kvalitní a vysoce profesionální práce, ale také jej můžeme chápat jako ocenění českého IT, které i touto cestou dokládá, že je na celosvětové úrovni a může se rovnat všem významným světovým hráčům v oblasti informačních a komunikačních technologií,“ říká Martin Grigar, předseda představenstva společnosti AutoCont.

IBM Beacon Awards
Ceny IBM Beacon Awards jsou důležitou součástí partnerské politiky společnosti IBM. Hrají nepostradatelnou roli, kterou obchodní partneři IBM zastávají při přinášení inovací klientům a oddělují je od konkurence na trzích. Spoluprací s IBM nastavují vítězové IBM Beacon Awards standardy technických možností, vynalézavost při řešení problémů a uspokojení přání klientů. Více informací o IBM Beacon Awards naleznete na http://www.ib­m.com/partner­world/page/2010_be­acon.html

AutoCont CZ a.s.
AutoCont CZ a.s. je společností, která v oblasti dodávek zboží, služeb a řešení na poli informačních a komunikačních technologií (ICT) úspěšně působí již 20 let. Z původního výrobce PC a prodejce výpočetní techniky se společnost rozvinula v jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů ICT v České republice. AutoCont je jednou z mála společností v oboru, která může portfoliem nabízených produktů a služeb výrazně oslovit zákazníky, jak ze segmentu malých a středních firem, tak ze segmentu velkých firem, finančních institucí a státní správy. Svou nabídku zaměřuje především na budování IT infrastruktury, implementaci podnikových aplikací, vývoj SW a na outsourcing provozu IT.

AutoCont CZ a.s. je součástí českého soukromého holdingu AutoCont, do kterého dále patří například společnosti AutoCont SK, AutoCont Online a Dagis.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat